FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 16Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
24-08-16 08:43  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Bardzo ładnie wyglądają te owiewki pomimo kłopotów.

Proszę zwrócić uwagę, że jest nawet uwidoczniona wypukłość na styku k-ba z owiewką jak w oryginale:



http://konradus.net/foto.php?scr=http://www.flugzeuginfo.net/acimages/fiat_g55_aldobidini.jpg

Post zmieniony (24-08-16 17:49)

 
24-08-16 09:36  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Masz rację Jarku! ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-08-16 14:15  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ceva, twój pedantyzm i precyzja przewyższa nawet skrupulatność tybetańskiego mnicha. 90% uwag które wymieniasz pozostałyby niezauważalne dla przeciętnego (jak ja) sklejacza. Urzekłeś mnie szczególnie tą uwagą na temat przesunięć w liniach podziału blach o dziesiąte milimetra...

Trudno już wyczuć granicę między doszukiwaniem się błędów a szukaniem dziury w całym;) Wychodzi piękny fiat.

Post zmieniony (24-08-16 14:16)

 
24-08-16 15:14  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
RAVEN6   

Kalafior, także i ja pozwolę sobie wtrącić 3 grosze do relacji Mistrza. Oczywiście jego poziom jest jak zwykle nieosiągalny dla zwykłego śmiertelnika i tu nawet nie ma co dyskutować. Mam jednak takie dziwne wrażenie, że jakby od początku Ceva prowadził relację po to, aby udowodnić, jaki to ten projekt jest zły. Z nieco za dużych wręg został zrobiony problem na miarę dziury budżetowej i debaty o Trybunale Konstytucyjnym, choć wręgi wystarczyło albo lekko oszlifować, albo wycinać po wewnętrznej linii obrysu (u Halińskiego też ponoć trzeba szlifować, bo "opracowanie nie uwzględnia grubości kleju" i nikt z tego zabójstwa Kennedy-ego nie robi). Zresztą już na samym początku relacji stwierdzenie faktu zbyt dużych wręg łączyło się chyba ze stwierdzeniem misz-maszu, choć był to jedyny błąd. Kwestia łączenia blach na spodzie skrzydeł - nawet na zbliżeniach na zdjęciach nie bardzo widać jakieś rozbieżności. Może jakieś setne milimetra.... Oprofilowania wyszły idealnie, nie widać na nich jakichkolwiek problemów.
Jedyne z czym się zgadzam w pełni to kwestia nieco innego odcienia z tyłu kadłuba, faktycznie dosyć widoczna. Zatem mimo, iż samolot powstaje piękny, to sądzę, że ta relacja skutecznie zmniejsza grono nabywców modeli z proArte. Co do Fiata sam nie wypowiem się z własnego doświadczenia, ale Bf-109E-1 z tego wydawnictwa i tego samego autora sklejało mi się bardzo dobrze. Aczkolwiek nie jestem tak dobrym modelarzem i pewnie nie dostrzegłem niedokładności rzędu 0,05 mm... ;-)

 
30-08-16 09:37  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ponieważ większe elementy już się kończyły czas na te mniejsze.
Chłodnica cieczy, po uformowaniu i wklejeniu wręg została przymierzona do miejsca docelowego.

Jak widać nieco nie pasuje do krzywizny spodu płatowca. Pozostało mi jej dopasowanie. Oddzieliłem elementy wylotu i najpierw dopasowałem przednią część. Potem dorobiłem pominięte przez autora wewnętrzne poszycia i wkleiłem żeberka na wlocie nieznacznie je dopasowując. Dopasowanie żeberek było spowodowane dodatkowa warstwą kartonu jak i brakiem uwzględnienia przez autora w kształcie żeberka skosu poszycia.

Gdy przykleiłem większość chłodnicy do kadłuba mogłem zająć się dopasowywaniem reszty.

Co też nastąpiło, w efekcie czego kompletna chłodnica już jest integralną częścią modelu.


RAVEN6, trudno mi będzie udowodnić, że nie jestem przysłowiowym wielbłądem, ale tak tym razem niestety jest.
Zamiast doszukiwać się w mojej relacji jakiś podtekstów potraktuj ją jako historię, jaką chcę się z Wami podzielić. A że ta historia przypadkiem wygląda jak wiele poprzednich, no cóż taki mam styl prowadzenia relacji i na takie właśnie mało istotnie "drobiazgi" zwracam w nich uwagę. Oczywiście nie jest to lektura obowiązkowa ani też absolutnie niepodważalne prawdy objawione.
Nie musisz też występować w roli rzecznika wydawnictwa, bo w tym przypadku wydawca, jeśli uzna że tworzę nieistniejące problemy i sytuacja ta wpływa na jego biznes może sam zwrócić mi uwagę.
Temat wręg zakończę w ten sposób, że jak dla mnie użycie papieru ściernego powinno się ograniczać jedynie do usunięcia niedokładności wycinania i niezbędnego dla konstrukcji modelu ukosowania krawędzi wręg. Ewentualne zmniejszanie obwodu wręgi to jedynie usunięcie materiału grubości linii obrysowej lub nieznacznie więcej, ale nie tyle żeby była zagrożona utrata kształtu wręgi co przy zbyt dużym szlifowaniu jest nieuniknione.


CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
30-08-16 12:03  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Pięknie!
Czy tylko mi się wydaje , że zdjęcia "troszku" za ciemne...?
;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-08-16 13:50  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
RAVEN6   

"Nie musisz też występować w roli rzecznika wydawnictwa, bo w tym przypadku wydawca, jeśli uzna że tworzę nieistniejące problemy i sytuacja ta wpływa na jego biznes może sam zwrócić mi uwagę."
Oczywiście, że nie muszę. Ale mogę. Prawda? No chyba, że na tym forum potrzeba zgody na wypowiadanie SWOICH poglądów w przedmiocie sposobu prowadzenia relacji?

 
30-08-16 14:33  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

RAVEN - proszę...
Czy modelarstwo kartonowe jako sposób na relaks wymaga aż takiej napinki...?
Już raz trzeba było zamykać wątek z powodu zbyt dużego napięcia interpersonalnego.
Naprawdę, nie warto...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-08-16 14:49  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ech, gdzie te dobre dawne czasy, kiedy to już w pierwszej relacji można było zobaczyć okładkę modelu :-)

 
30-08-16 15:12  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
RAVEN6   

@Mariusz - oczywiście, że nie wymaga "napinki". Nie rozumiem natomiast dlaczego uwagę zwracasz tylko mi, a nie także Cevie, który zwrócił się do mnie dosyć arogancko w odpowiedzi na moje uwagi dotyczące sposobu prowadzenia relacji. Absolutnie nie kwestionuję jego kunsztu. Chciałem natomiast zwrócić mu uwagę, że tak "pastwiąc" się nad tym Fiatem robi mu straszną antyreklamę, choć model mimo pewnych niedociągnięć nie wydaje się - tak obiektywnie z boku patrząc - aż taki zły. Nie ma tu jak widać błędów poważnych, a niektóre akcentowane przez Cevę są praktycznie niedostrzegalne (linie podziału blach na spodzie skrzydeł). Niestety taki sposób prowadzenia relacji znalzał już swoje odbicie w Zapowiedziach i nowościach, gdzie jakiś nowy użytkownik zmieszał proArte z błotem twierdząc, że sprzedają chłam. Po prostu chciałem zwrócić Cevie uwagę na konsekwencje takiego a innego stylu prowadzenia relacji, tj. gdy z igły robi się przysłowiowe widły. Sam widzisz chyba różnicę między stwierdzeniem typu "wręgi jako zbyt duże wymagały oszlifowania po obwodzie - różnicę obrazuje zdjęcie", a stwierdzeniami typu "misz-masz', "co autor miał na myśli a czego nie", itp. A relację oglądam z zaciekawieniem, gdyż ten Fiat leży w kręgu moich zainteresowań tylko czekam na jakieś ciekawsze malowanie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 16Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024