FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 16Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
29-07-16 23:45  [R/G] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Stało się, jednak pociąłem Fiata ;-)

Witam w relacji, w której spróbuję się zmierzyć z modelem włoskiego samolotu Fiat G.55 Centauro wydanego całkiem niedawno przez wydawnictwo proArte. Autorem projektu jest M.Pacyński, autor onegdaj znany z modeli dość specyficznie spasowanych.
Model postaram się sklejać zasadniczo zgodnie z zamysłem autora, choć nie wykluczam własnych modyfikacji technologicznych. Porównywać modelu z oryginałem raczej nie zamierzam. Co z tego docelowo wyjdzie czas pokaże.

Na początek oczywiście podklejone wręgi potrzebne w pierwszym etapie budowy.

Po wycięciu i sklejeniu powstał szkielet centralnej części kadłuba.

Uwagi z tego etapu to za szerokie wycięcia we wręgach E i F na wpusty cz.1 lub za wąskie wpusty na cz.1. Brak jest także oznaczonych miejsc wklejenia cz.5 i 6.

Następnie wkleiłem pierwsze elementy wyposażenia kabiny.

Moim zdaniem orczyk jest jakoś dziwnie wąski, ale może taki był? Drut biegnący w osi podłogi wykonany według szablonu zamieszczonego w wycinance byłby o połowę za krótki.

Przed wklejeniem reszty wyposażenia z ciekawości zachciało mi się przymierzyć poszycie kabiny i nawet dobrze że mi się zachciało.

Wyciąłem, uformowałem i przymierzyłem. WTF?

Brakuje prawie 2 mm. Co ciekawe bez poszycia wewnętrznego poszycie zewnętrzne pasuje idealnie. Czyżby znowu tradycyjnie wręgi pasowały inaczej, a może tylko w projekcie nie została uwzględniona obecność wewnętrznej oklejki kabiny, a w przypadku reszty połączeń segmentów grubość pasków łączących? Nad tym zagadnieniem będę się wkrótce zastanawiał, a odpowiedź zapewne pojawi się po wykonaniu i przymiarkach kolejnych segmentów. Póki co...

...CDN

--

Post zmieniony (09-11-16 20:32)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
ceva 46772 29-07-16 23:45
 Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
Kilmister 443 30-07-16 00:08
 Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
Cordel 403 30-07-16 00:35
 Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
FloggerB 363 30-07-16 04:28
 Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
MARIUSZ 313 30-07-16 08:17
 Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
CIDER 441 30-07-16 09:45
 Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
Kalafior 465 30-07-16 09:48
 Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
proArte 773 30-07-16 10:48
 Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
ceva 372 30-07-16 11:15
 Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
Sebastian W. 579 30-07-16 12:00

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024