FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
06-08-16 09:43  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Mariusz zachowajmy świeckość .
Lepiej podręcznik niż np. koran :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
06-08-16 11:01  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
proArte   

Witam
ponieważ nikt do tej pory nie odpowiedział na zagadkę z numeracją serii, odpowiadam.
W momencie planowania modelu, Marek stworzył najpierw schematy malowania.
Ponieważ mówiliśmy o serie 0, on wprowadził taki numer. Jak się jednak okazało serie 0 formalnie nie istniała :) (jest to oznaczenie nieformalne dotyczące pierwszych egzemplarzy uzbrojonych w 4 km) - sprawdziliśmy to ze schematami malowań i okazało się że musi być serie 1. I na modelu tak jest, a schemat został stary :). Ale brawo za spostrzegawczość.
Zestaw skorygowanych wręg zostanie udostępniony niebawem w postaci pliku pdf dla każdego chętnego. Jest już w opracowaniu.

Ps.
Ceva, jestem pod wrażeniem sposobu twojej pracy nad tym modelem. Dziękuje za wszystkie uwagi.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
07-08-16 12:10  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Został przyklejony ostatni segment najbliżej przodu kadłuba.

Zanim przejdziemy dalej mała zagadka-test na spostrzegawczość, gdzie są znaczniki osi symetrii?


Czas nadszedł na zajęcie się tyłem kadłuba.
Pierwsze co zrobiłem do oddzieliłem poszycie kadłuba od poszycia statecznika którego połączenia dokonał autor. Dla mnie ukształtowanie i sklejenie tej siatki w tej formie jest raczej niewykonalne. Jak się okaże później nie był to zły pomysł.

Szkielet przyklejony.

Podniesienie cz.37B i cz.37C maiło na celu zmniejszenie luzu (między szkieletem a poszyciem statecznika) jaki ujawnił się po przymierzeniu poszycia. Po kolejnych przymiarkach jednak wróciłem do pierwotnego położenia, ale o tym będzie nieco później.
Przyklejenie odciętego od statecznika poszycia kadłuba przebiegło bez sensacji oczywiście po uprzedniej korekcie obwodu wręg cz.37A i cz.37F. Przy kolejnym poszyciu ujawniło się zbyt długie żeberko cz.37D.

Światło ogonowe zostało odcięte, będzie wykonane na późniejszym etapie, raz z powodu trudności jego wykonania, dwa że nie lubię niebieskiego "szkła".

Na koniec tego odcinka przymiarka na sucho poszycia statecznika pionowego i przy okazji widać kolorystyczną wpadkę drukarską czyli różne odcienie druku części pochodzących z tego samego arkusza.

A już na sam koniec jeszcze rzut okiem na całość.


Seweryn, retusz z reguły wykonuję na końcu po sklejeniu danego elementu-podzespołu, jeżeli jest konieczny, lub przed sklejeniem jeżeli nie ma później takiej możliwości. Do tej pory na razie retuszowałem tylko krawędzie otworów w poszyciu.
CIDER , MARIUSZ, podręcznik powiadasz, niech i tak będzie. Na biblie nie mam kwalifikacji bo za winem raczej nie przepadam, a zioło, chmmm...?
proArte, dziękuję za wyjaśnienie wątpliwości w numeracji serii.

CDN...

--

Post zmieniony (07-08-16 12:14)

 
07-08-16 13:27  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Bardzo ładny model

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
07-08-16 16:19  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

ceva napisał: gdzie są znaczniki osi symetrii?

Jeden znalazłem. :-)))



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-08-16 23:24  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
indianscout   

Brawo Jarku,jako jeden z najstarszych forumowiczów teoretycznie powinieneś mieć słaby wzrok,ale wypatrzyłeś igłę w stogu siana. :)

 
10-08-16 19:29  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Kolejny sklejony element to ster kierunku.
Elementy składowe czyli szkielet i poszycie.

Niektóre elementy szkieletu podkleiłem tekturą cieńszą niż była zalecana w opisie.
Ster gotowy...

... i przymierzony do statecznika.

Widać, że poszycie statecznika jest nieco za wysokie. Skróciłem je razem ze szkieletem. Połączenie statecznika z kadłubem zostało zakryte oprofilowaniem.

Mimo starannego kształtowania i mierzenia niestety nie pasowało tak jak bym chciał, dodatkowo wymagało nieznacznej korekty kształtu. Zostały przycięte narożniki z przodu w górnej części na krawędzi natarcia. W dolnej części pojawiła się szpara którą musiałem zakryć odpowiednio przyciętym kawałkiem zapasu koloru. Po maźnięciu farbą wygląda to nawet w miarę znośnie.

Na koniec fotka całości.


OSTOJA, co prawda chodziło mi o znalezienie znaczników na zielonym, ale trudno ten "twój" niech też się liczy... Szukaniem znaczników chciałem nawiązać do mojej uwagi-prośby do wydawcy w temacie zapowiedzi, o bardziej widoczne, a przez to użyteczne znaczniki w następnych wydanych modelach. Ich brak niestety nie ułatwia pracy nad modelem.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
10-08-16 19:34  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękna linia kadłuba,wykonanie jak zwykle nic nowego ,perfekcyjne,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-08-16 20:06  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

ceva napisał: Ich brak (znaczników - JR) niestety nie ułatwia pracy nad modelem.

Myślę, że autor projektu potraktował dolny szew klejenia segmentów jako znacznik symetrii dlatego na ostatnim segmencie jest znacznik bo niema szwu.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-08-16 20:28  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Niezależny 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wyśmienita robota, szczególnie łączenia. W jednym tylko punkcie zaleta stała się wadą, bo ten samolot miał charakterystyczną szparę w osłonie silnika.


Wielu rzeczy w kartonie nie da się zrobić, ale szpary to akurat najlepiej wychodzą prawie każdemu :) Szkoda, że autor wycinanki tego nie uwzględnił.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024