FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
15-12-15 21:58  [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości




Tematem tej zapowiedzi są dodatki żywiczne specjalnie przygotowane do modeli z Kartonowej Kolekcji. Ponieważ w końcu udało mi się zrealizować i zmaterializować pierwsze trzy wzory (skala 1:33), mogę dziś je zaprezentować.
Pierwszy wzór to opony kół szprychowych (o średnicy 21,5 mm) do zastosowania w modelach samolotów z okresu pierwszej wojny światowej, takich jak wydane w ramach Kartonowej Kolekcji: Fokker D.VII, Fokker E.V, Nieuport 11 i Sopwith Pup. Zestaw zawiera dwa koła, czyli komplet do jednego modelu. Cena 10 zł.
Wzór drugi to komplet kół do modelu samolotu Messerschmitt Me 109 wersji F i G-2. Do zastosowania w modelu Me 109F-4 wydanym w KK (nr 3-4/2011). Cena 16 zł. Trzeci zestaw dotyczy kół do modeli samolotu Hawker Hurricane (wszystkich wersji). Cena 16 zł.
Wszystkie prezentowane zestawy z odpowiednim opisem pakowane są w woreczki strunowe i dodatkowo w tekturowe pudełka, co dość dobrze chroni elementy przed ewentualnym uszkodzeniem. Oferta prezentowana jest od dziś na stronie internetowej Kartonowej Kolekcji. Mam nadzieję, że jak tylko czas i warunki pozwolą uda mi się przygotować kolejne wzory kół i innych detali waloryzujących nasze modele. Fotki:



Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz

--
http://www.kartonowa.pl

 
16-12-15 20:55  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Świetny pomysł, który jeszcze bardziej skłania do kupowania modeli z KK. Przy takiej ilości wydawanych atrakcyjnych modeli każda oszczędność czasu jest w cenie : ). Oszklenia, koła, lufy to elementy pracochłone i ich klejenie zabiera sporo czasu i nie zawsze daje spodziewane efekty.
W sumie dziwne, że na 2 forach w tym temacie tylko jeden wpis ?

 
16-12-15 23:33  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Jeden?
To proste, wszyscy czekają aż ktoś zacznie...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
17-12-15 11:01  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Panie Pawle , a co słychać w sprawie zegarów do polskich samolotów . Mam zrobione dwie tablice do Wilka .Jedna zrobiona z prawie w standardzie , druga przygotowana pod porządne zegary . Może tu się coś pokaże ?

Pozdrawiam .


Jańcio


HEY HEY !

Post zmieniony (18-12-15 11:29)

 
17-12-15 18:00  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


W sprawie zegarów nic sensownego jeszcze nie wymyśliłem :(
Jańcio, a kogo ty chcesz POKARAĆ i za co? :)

--
http://www.kartonowa.pl

 
18-12-15 11:31  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

UPSSS ! Pisanie na szybko nie popłaca !

Sorrrrki !


Gupi , ja gupi i nie mądry .


HEYKA !

Post zmieniony (18-12-15 11:32)

 
11-07-16 18:45  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Przy okazji wydania nowego numeru KK przygotowałem kilka kolejnych dodatków żywicznych przydatnych do naszych modeli.
1. Zestaw pierwszy (nr kat. Z-04) to komplet kół żywicznych do modeli samolotu bombowego PZL.37 "Łoś" (skala 1:33). Są to cztery koła podwozia głównego oraz jedno małe kółko pomocnicze płozy ogonowej. Cena kompletu to 25 zł.
2. Karabin maszynowy Vickers F kal. 7,92 mm. To powszechnie stosowany w polskim lotnictwie wojskowym II Rzeczypospolitej karabin lotniczy obserwatora. Używany był między innymi na samolotach: Potez XXV, Breguet XIX, Lublin R-XIII, RWD-14 Czapla, Fokker F.VII B3m, LWS-4 Żubr, PZL.23 Karaś i PZL.37 Łoś. Żywiczny karabin Vickers (skala 1:33) jest oferowany w zestawach: Z-05A (dwa karabiny i 6 magazynków) i Z-05B (trzy karabiny i 9 magazynków). Zestawy zawierają także niewielkie, uzupełniające elementy kartonowe wycięte laserem - przeziernik kołowy i muszkę wiatrową. Oddzielnie można dokupić dodatkowe magazynki do tego karabinu sprzedawane w zestawach po 4 szt (Z-05C) lub 8 szt (Z-05D). Dodam, że przykładowo do modelu Łosia potrzeba w sumie trzech karabinów i 17 magazynków. Ceny zestawów: Z-05A - 19 zł, Z-05B - 27 zł, Z-05C - 5,50 zł, Z-05D - 10 zł.
3. Ostatni zestaw w skali 1:33 (Z-06) to koła do samolotu Messerschmitt Me 109G (wersje G-5, G-6 i G-8). Kompet zawiera dwa koła podwozia głównego i jedno ogonowe. Cena 16 zł.
Oferta nowych wzorów prezentowana jest od dziś na stronie internetowej Kartonowej Kolekcji.




Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz

--
http://www.kartonowa.pl

 
12-07-16 22:24  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Panie Pawle toś Pan poleciał po całości i po bandzie przy okazji :) Akcesoria wyglądają świetnie :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
09-10-16 12:34  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Na ostatniej Sjeście miałem przyjemność zobaczyć żywiczne kółka do Mesia z KK - są rewelacyjnie odlane, z delikatnymi szczegółami zapakowane w torebeczkę strunową z instrukcją jakich kolorów użyć i rysunkami kółek, całość dodatkowo opakowana w małe estetyczne pudełeczko tekturowe, czyli jak zawsze u tego wydawcy, aż miło to do ręki brać nie mówiąc oczywiście o samej przyjemności zastosowania w modelu.
Posiadam żywiczne kółka z innej firmy , ale no nie ma startu do tych z KK - polecam wyrób - będzie pan zadowolony w rzeczy samej : )))))

 
09-10-16 16:28  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Super sprawa :-)

 
10-10-16 11:16  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Fotogrimes   

To prawda. Kółeczka do Mesia czy do Hurricane są super, ale są też inne, jak np do Buffalo sprzedawane na stronie KK a produkcji innego wydawnictwa. Jakość się nie umywa.
Karabiny Eduarda też są fajne.
Co do samej żywicy, to trzeba ją delikatnie obrabiać, bo łatwo ją zarysować, warto zrobić też test na rozpuszczanie przez farbę na wlewce. Mi czarny spray zaczął ją rozpuszczać i trzeba było wyciągać aerograf i pactrę.

Jeszcze jakby były kabinki, to bym był w 7 niebie :)

 
05-11-17 18:34  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dodałem do oferty nowe zestawy kółek. Są to:
Z-08 SB2U Vindicator - komplet kół do ostatnio wydanego modelu Vindicatora,
Z-09 Me 109E, F, G-2 - komplet kół do wczesnych odmian Messerschmitta Me 109. Jest to poprawiona wersja wcześniej dostępnego zestawu Z-02.
Z-10 Hawker Hurricane - komplet kół do modeli tego samolotu. Podobnie jak w przypadku Me 109 jest to poprawiona wersja zestawu Z-03, wzbogacona między innymi o napisy na oponach.



--
http://www.kartonowa.pl

 
06-11-17 11:41  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Jarpen   

Super. Kółka do Vindicatora zakupię. A czy nie warto zastanowić się nad żywicznym śmigłem. Ten element nie jest wcale łatwo wyczarować w kartonie. Tym bardziej warto to rozważyć że te same śmigła były używane w różnych maszynach.
Pozdrawiam

 
06-11-17 12:06  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

"Kółka najlepiej pozyskać od zepsutego samochodziku zabawki gdyż wykonywanie ich z tektury przynosi efekty odwrotnie proporcjonalne do włożonego wysiłku". Mała zagadka, czyje to słowa. No w rzeczywistości nie było i nie jest tak żle choć takich bieżnikowanych jak do 109-tki to fakt się nie da wiernie odwzorować bez sięgnięcia po gotowce.

 
06-11-17 23:38  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

ABC: pan Bohdan Wasiak. Klasyka zawsze żywa!

 
07-11-17 10:03  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

orinoko z ust mnie to wyjąłeś :)
ostatnio wspominaliśmy jegomościa z panem Michałem G. ;)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024