FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-12-15 21:58  [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości




Tematem tej zapowiedzi są dodatki żywiczne specjalnie przygotowane do modeli z Kartonowej Kolekcji. Ponieważ w końcu udało mi się zrealizować i zmaterializować pierwsze trzy wzory (skala 1:33), mogę dziś je zaprezentować.
Pierwszy wzór to opony kół szprychowych (o średnicy 21,5 mm) do zastosowania w modelach samolotów z okresu pierwszej wojny światowej, takich jak wydane w ramach Kartonowej Kolekcji: Fokker D.VII, Fokker E.V, Nieuport 11 i Sopwith Pup. Zestaw zawiera dwa koła, czyli komplet do jednego modelu. Cena 10 zł.
Wzór drugi to komplet kół do modelu samolotu Messerschmitt Me 109 wersji F i G-2. Do zastosowania w modelu Me 109F-4 wydanym w KK (nr 3-4/2011). Cena 16 zł. Trzeci zestaw dotyczy kół do modeli samolotu Hawker Hurricane (wszystkich wersji). Cena 16 zł.
Wszystkie prezentowane zestawy z odpowiednim opisem pakowane są w woreczki strunowe i dodatkowo w tekturowe pudełka, co dość dobrze chroni elementy przed ewentualnym uszkodzeniem. Oferta prezentowana jest od dziś na stronie internetowej Kartonowej Kolekcji. Mam nadzieję, że jak tylko czas i warunki pozwolą uda mi się przygotować kolejne wzory kół i innych detali waloryzujących nasze modele. Fotki:



Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz

--
http://www.kartonowa.pl

 
16-12-15 20:55  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Świetny pomysł, który jeszcze bardziej skłania do kupowania modeli z KK. Przy takiej ilości wydawanych atrakcyjnych modeli każda oszczędność czasu jest w cenie : ). Oszklenia, koła, lufy to elementy pracochłone i ich klejenie zabiera sporo czasu i nie zawsze daje spodziewane efekty.
W sumie dziwne, że na 2 forach w tym temacie tylko jeden wpis ?

 
16-12-15 23:33  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Jeden?
To proste, wszyscy czekają aż ktoś zacznie...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
17-12-15 11:01  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Panie Pawle , a co słychać w sprawie zegarów do polskich samolotów . Mam zrobione dwie tablice do Wilka .Jedna zrobiona z prawie w standardzie , druga przygotowana pod porządne zegary . Może tu się coś pokaże ?

Pozdrawiam .


Jańcio


HEY HEY !

Post zmieniony (18-12-15 11:29)

 
17-12-15 18:00  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


W sprawie zegarów nic sensownego jeszcze nie wymyśliłem :(
Jańcio, a kogo ty chcesz POKARAĆ i za co? :)

--
http://www.kartonowa.pl

 
18-12-15 11:31  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

UPSSS ! Pisanie na szybko nie popłaca !

Sorrrrki !


Gupi , ja gupi i nie mądry .


HEYKA !

Post zmieniony (18-12-15 11:32)

 
11-07-16 18:45  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Przy okazji wydania nowego numeru KK przygotowałem kilka kolejnych dodatków żywicznych przydatnych do naszych modeli.
1. Zestaw pierwszy (nr kat. Z-04) to komplet kół żywicznych do modeli samolotu bombowego PZL.37 "Łoś" (skala 1:33). Są to cztery koła podwozia głównego oraz jedno małe kółko pomocnicze płozy ogonowej. Cena kompletu to 25 zł.
2. Karabin maszynowy Vickers F kal. 7,92 mm. To powszechnie stosowany w polskim lotnictwie wojskowym II Rzeczypospolitej karabin lotniczy obserwatora. Używany był między innymi na samolotach: Potez XXV, Breguet XIX, Lublin R-XIII, RWD-14 Czapla, Fokker F.VII B3m, LWS-4 Żubr, PZL.23 Karaś i PZL.37 Łoś. Żywiczny karabin Vickers (skala 1:33) jest oferowany w zestawach: Z-05A (dwa karabiny i 6 magazynków) i Z-05B (trzy karabiny i 9 magazynków). Zestawy zawierają także niewielkie, uzupełniające elementy kartonowe wycięte laserem - przeziernik kołowy i muszkę wiatrową. Oddzielnie można dokupić dodatkowe magazynki do tego karabinu sprzedawane w zestawach po 4 szt (Z-05C) lub 8 szt (Z-05D). Dodam, że przykładowo do modelu Łosia potrzeba w sumie trzech karabinów i 17 magazynków. Ceny zestawów: Z-05A - 19 zł, Z-05B - 27 zł, Z-05C - 5,50 zł, Z-05D - 10 zł.
3. Ostatni zestaw w skali 1:33 (Z-06) to koła do samolotu Messerschmitt Me 109G (wersje G-5, G-6 i G-8). Kompet zawiera dwa koła podwozia głównego i jedno ogonowe. Cena 16 zł.
Oferta nowych wzorów prezentowana jest od dziś na stronie internetowej Kartonowej Kolekcji.




Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz

--
http://www.kartonowa.pl

 
12-07-16 22:24  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Panie Pawle toś Pan poleciał po całości i po bandzie przy okazji :) Akcesoria wyglądają świetnie :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
09-10-16 12:34  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Na ostatniej Sjeście miałem przyjemność zobaczyć żywiczne kółka do Mesia z KK - są rewelacyjnie odlane, z delikatnymi szczegółami zapakowane w torebeczkę strunową z instrukcją jakich kolorów użyć i rysunkami kółek, całość dodatkowo opakowana w małe estetyczne pudełeczko tekturowe, czyli jak zawsze u tego wydawcy, aż miło to do ręki brać nie mówiąc oczywiście o samej przyjemności zastosowania w modelu.
Posiadam żywiczne kółka z innej firmy , ale no nie ma startu do tych z KK - polecam wyrób - będzie pan zadowolony w rzeczy samej : )))))

 
09-10-16 16:28  Odp: [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Super sprawa :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024