FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-07-16 13:28  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Trulismy Pawlowi o Losiu, trulismy i sie udalo :) A on dobrze wie, o co mu wiercimy dziure z Lazarusem, wiec mam nadzieje, ze sie doczekamy ;)
Mnie osobiscie ciesza wszelkie dodatki do modelu, bo brakowalo ich do tej pory. Kabinke to mam gdzies jeszcze Janciowa ;) Ten musze najpierw obejrzec i porownac do malomodelarzowej wersji. Akurat roznice kolorow mnie nie przeszkadzaja... Za to szkoda, ze nie ma komory bombowej w kadlubie, skoro temat juz byl na tapecie. Podejrzewam, ze z Empikow to zniknie jak cieple buleczki z jagodami, a jeszcze przy tej relacji ceny do jakosci opracowania :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
12-07-16 13:45  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Myślę że brak komory bombowej wynikł problemów technicznych. Ten rejon kadłuba byłby mocno osłabiony.
Najważniejsze, że za pilotem i za tylnym strzelcem nie ma pełnych wreg jak ma to miejsce w Małym Modelarzu.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
12-07-16 14:17  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
Barbarossa 

 

Jeśli już kupicie to dajcie znać, czy faktycznie drukarnia dała radę i nie ma kolejnej "zebry".

Jeśli faktycznie nakład tak szybko się rozejdzie to też miło uśmiechnąłbym się do Rumuna;)

--
per aspera ad astra...

 
12-07-16 15:16  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W GPM dostępna jest jakaś kabinka do wersji A/B. Zakładam, że będzie pasowała.

Juz lecę do Empiku. Mój pierwszy Łoś w życiu :D

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
12-07-16 16:35  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Obejrzałem w empik-u bo to wszak nasz słynny "Łoś".
Tak jak wcześniej napisano okładka wielce nieciekawa graficznie a Łoś leci sobie, leci bez załogi.
Faktycznie efekt poprawnej sylwetki zdecydowanie psuje kanciastość części przeszklonej.
Wg mnie spód winien być bardziej jasnoniebieski (pisze się również, że srebrny ?) a polski khaki trącony brązem.

 
12-07-16 17:12  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Mam już kupiony egzemplarz. Zeszyt jest rzeczywiście gruby. Póki co najgrubszy z wydanych do tej pory modeli Kartonowej Kolekcji.
Nie ma co patrzeć na zdjęcia z testowego modelu czy przykładowych arkuszy. Różnica jest duża. Jeśli chodzi o malowanie (to tylko moja ocena) góra samolotu jest w kolorze khaki wracający w zieleń. Z tego co wiem powinien być bardziej brązowy taki jak w Fly Model. Przy czym w FM jest on za jasny. Jeśli chodzi o spod to jest ok, czyli w takim odcieniu w jakim był. Choć niektórzy mówią że był to szary wracający w błękit.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
12-07-16 17:40  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
FloggerB   

To może następny Peacemaker:)
Po linii na bazie i na czasie byłby

 
12-07-16 19:12  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Mam drobną prośbę do pana Pawła. Czy byłaby możliwość opublikowania erraty w wersji bez kolorowego rysunku samolotu na dole? Pójdzie mniej tuszu przy drukowaniu.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
12-07-16 20:20  Odp: [N] PZL.37B
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Wyślij mi tę erratę na maila to ci go usunę.

Centusiu:)

Post zmieniony (12-07-16 20:21)

 
13-07-16 16:04  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Model kupiony. Kurczę, w modelach pana Pawła jest jednak coś co sprawia, że nawet jak nie przedstawiają jakiejś interesującej mnie konstrukcji to i tak mam ochotę je skleić.

Fotki wybranych arkuszy dla tych co lubią popatrzeć:



--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024