FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
13-07-16 16:59  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Hmm, tak patrzę i zgodnie z moimi domysłami, wiele zmian w stosunku do MM nie ma. Oczywiście, oprawa graficzna, nieco inne rysunki montażowe itd. No ale nie jest to projekt robiony od podstaw, więc co zajęło tyle czasu?

 
13-07-16 17:40  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Skąd wiesz, może to wszystko było rysowane zupełnie od nowa, nawet jeśli zostało rozrysowane w ten sam sposób co kiedyś?

Aha, nowy numer ma oznaczenie 3-4/2015, więc faktycznie KK naprawdę zaczyna być nowym Małym Modelarzem ;-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
13-07-16 21:17  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

I ja już zaliczyłem spotkanie z Łosiem : ) Jak zwykle aż miło brać do ręki tak wydany projekt i w tak przystępnej cenie jak na tak spory model i to wydany z możliwością wykonania 2 wersji oznaczeń. Bardzo dobrze prezentuje się kolorystka części, nawet imitacja oszklenia ma bardzo dobry odcień co często ze względu na wykonywanie oszklenia z folii traktowane jest kolorystycznie po macoszemu.

No rzeczywiście brak tej białej 3 to niemiła niespodzianka, ale jest przecież druga wersja, a modelarze z większym stażem poradzą chyba sobie z jej samodzielnym wykonaniem.
Szkoda też, że jednak autor nie wykonał komory w kadłubie, otrzymalibyśmy model kompletny, twierdzenie, że coś tam by mogło się osłabić raczej jest niezbyt trafne, w innych samolotach dało się to wykonać, a tak mniej więcej to wygląda http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum18/los_16_copy4.jpg
Zauważyłem jeszcze, że na kolektorach cz.258 brakuje względem poprzedniego wydania zaznaczonych otworów, ale to jest w sumie drobiazg.

Teraz tylko pozostaje poczekać aż jakiś producent wykona oszklenie i ... już się nie mogę doczekać na pierwszą relację, a będzie ich pewnie sporo biorąc pod uwagę ilu jest zadowolonych z tej nowości. No i oczywiście w przyszłości, mam nadzieję, że niezbyt dalekiej oczekujemy Łosia po rumuńsku : )))

We wcześniejszym wpisie podałem link do modelu Łosia wykonanego z poprzedniej edycji z Małego Modelarza z 2004 roku, teraz dla odmiany proponuję zobaczyć jak wygląda Łoś z Fly Modelu we wspaniałym wykonaniu Jańcia, może ktoś coś jakiś pomysł sobie wykorzysta przy sklejaniu Łosia z KK http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=153931&t=153931&filtr=&page=1

 
14-07-16 12:03  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
FloggerB   

Halogen - a Twoje zdanie o przodzie kadłuba ?
Czy tą nadmierną stożkowatość usunie dobrze wytłoczona "kabinka" ?
Kształt elementu został przecież narzucony przez oszklenie (no chyba żeby to z listków składał)

 
14-07-16 12:12  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

FloggerB Pytanie czy dobrze wytłoczona kabinka będzie pasować do siatki poszycia?. Wszak sama siatka jest zaprojektowana właśnie w sposób stożkowy i czuję, że próba oklejenia tą siatką tłoczonej owiewki może być problemem i nie lada wyzwaniem...

--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
14-07-16 12:20  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ja mam nadzieję, że ramki oszklenia będą pasować do dobrze wytłoczonej owiewki, bo różnica pomiędzy wersją poprawną a stożkowatą jest naprawdę kolosalna.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
14-07-16 14:58  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

W 50-tce z WAKu ten segment jest podzielony na dwie części i styk segmentów wypada na "szkle" bez ramki i udało mi się to zrobić że kleju nie widać a trzyma się kupy. Ale w 1:33 to by za bardzo rzucało się w oczy.

 
14-07-16 18:34  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

FloggerB nie wiem, ale ewentualny producent tłoczonej kabinki musi sobie jakoś to rozwiązać i pewnie to zrobi dobrze.

 
14-07-16 19:48  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Kit z owiewką, wiadomo że modele Pawła są kierowanie do wszystkich i czasami mają pewne uproszczenia. Dla mnie dużym plusem jest pełne wnętrze kadłuba, chociaż komora bombowa też by się przydała.

--
Pozdrawiam!

 
14-07-16 22:05  Odp: [N] PZL.37B "Łoś" - Kartonowa Kolekcja nr 25
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@Jasiek
Model kierowany do wszystkich? Cytat z opisu Pana Pawła "Model jest trudny i pracochłonny w budowie, a więc łagodnie mówiąc nie dla każdego."

Wg mnie uproszczeniem jest brak komory bombowej w kadłubie (choć liczyłem na ten element), a nie zmiana kształtu kabiny.

Myślę, że ewentualna wydmuszka może być ciut krótsza, żeby nie brakło materiału do oklejenia po łuku.

A jak w opracowaniu wygląda zapas koloru?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024