FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
12-04-16 18:44  Odp: [R] Czołg Średni PT-91 "Twardy" MM 10-12/2006 skala 1:25
Jaskoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeśli dobrze Cię rozumiem to pytasz o oklejki do czterech gniazd z przodu, tych wyrysowanych na łamaniu poszycia - też ich bezskutecznie szukałem. To niestety kolejny błąd w wycinance i trzeba je sobie zaprojektować samemu.

--

 
12-04-16 19:08  Odp: [R] Czołg Średni PT-91 "Twardy" MM 10-12/2006 skala 1:25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Dzięki Jaskoo. Chodziło mi dokładnie o te elementy. W takim razie czeka mnie dorabianie. Wiem, że już pewnie jest pozamiatane, ale opracowałem metodę na pozbycie się efektu "szprych" na kołach. Podkleiłem element nr.97 na dość miękką tekturkę 0,5 mm i zrezygnowałem z dystansu nr. 96a.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
18-04-16 00:46  Odp: [R] Czołg Średni PT-91 "Twardy" MM 10-12/2006 skala 1:25
Jaskoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pierwszy test częściowego zamknięcia na sucho korpusu zakończony. W odpowiednim momencie oklejone wieko zostanie nasmarowane klejem i opuszczone zamykając przy tym wszystko to co znajdzie się w środku. Wieko jest tak spasowane, aby nie było żadnych niepotrzebnych dopasowań podczas montażu - wszystkie krawędzie powinny zejść się samoczynnie.

Próba zmierzenia się z gradientowym retuszem krawędzi oklejek bocznych pokazała, że zejdzie na to sporo czasu w dalszych fazach budowy - nie jedno przejście tonalne jeszcze przede mną.

 
18-04-16 01:15  Odp: [R] Czołg Średni PT-91 "Twardy" MM 10-12/2006 skala 1:25
Jaskoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kulminacyjny moment przyklejania boków jest już za mną - dalej powinno być już z górki ;). Muszę przyznać, że oklejki całego korpusu zaprojektowane są bardzo dobrze (zero problemów jak do tej pory) i tak jak przypuszczałem problematyczny jest natomiast projekt samego szkieletu. Cały proces oklejania pochłonął sporo czasu, gdyż trzeba było popracować nad przygotowaniem krawędzi pod wieko. Wyszło sporo dodatkowego szlifowania, aby oklejki wystawały gdzieś około 0.2 mm poza zarys szkieletu. Z doświadczeń wyszło mi, że przy takiej różnicy krawędzie łączą się bardzo ładnie bez konieczności dodatkowego retuszu.

 
29-05-16 15:50  Odp: [R] Czołg Średni PT-91 "Twardy" MM 10-12/2006 skala 1:25
Paolo vanKossi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Hejka
Podbijam temat. Czy coś się ruszyło z Twardym do przodu?

--
Pozdrawiam:
Paolo vanKossi
______________________________________________________________

Jestem tylko zwykłym sklejaczem i czerpię z tego kupę frajdy.

 
29-05-16 18:02  Odp: [R] Czołg Średni PT-91 "Twardy" MM 10-12/2006 skala 1:25
Jaskoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zamykanie oraz oklejanie kadłuba do stanu surowego powoli dobiega końca - myślę, że najgorsze już za mną ;). W mojej ocenie, przy uwzględnieniu odpowiednich poprawek w samym szkielecie, jakość spasowania oklejek jest na dobrym poziomie. Jedyne problemy nie wynikające z moich błędów, na które się natknąłem to oklejki tylnej części kadłuba. Element 36 spasowany był zapewne do oryginalnego szkieletu (bez poprawek) i wymagał skrócenia. Podobnej korekty wymagała oklejka 37. Wydłużenia wymagały natomiast dwa krótkie (po jednym na każdą stronę) paski oklejające sfazowaną krawędź kadłuba w jej tylnej części. Podsumowując, praca nad kadłubem może być całkiem przyjemna, jeśli ktoś oczywiście lubi ciągłe szlifowanie, dopasowywanie, poprawa szlifowania, ponowne dopasowanie, retusz i finalne klejenie.

Jeśli chodzi o sklejalność samej komory silnika, to można by pomyśleć, że autor wycinanki zlecił to zadanie jakiemuś stażyście.
- Słuchaj, tu masz takie proste zadanie do wykonania. Parę rurek, walec, trochę krążków oraz kilka prostych brył geometrycznych. To takie modelarskie ABC - na pewno sobie poradzisz.

W efekcie stażysta zrobił, tak jak umiał - szkoda tylko, że autor zapomniał dodać, że na końcu projekt trzeba testowo skleić ;)

 
29-05-16 19:17  Odp: [R] Czołg Średni PT-91 "Twardy" MM 10-12/2006 skala 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Moje gratulacje,wygląda wyśmienicie.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
29-05-16 20:24  Odp: [R] Czołg Średni PT-91 "Twardy" MM 10-12/2006 skala 1:25
Jaskoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

aolo vanKossi napisał:

> Hejka
> Podbijam temat. Czy coś się ruszyło z Twardym do przodu?

Prace idą swoim tempem (szybciej raczej nie będzie), niestety nie mogę poświęcać na sklejanie tyle czasu ile bym chciał. Dodatkowo równolegle ruszyły prace nad gąsienicami, co z wiadomych względów nie przyśpieszy kolejnych aktualizacji.

Przy okazji zmieniłem początkową koncepcję budowy gąsienic. Warto się tu jednak bardziej przyłożyć, bo jest to chyba jeden z najważniejszych elementów - przynajmniej dla mnie. Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze, patrząc na model czołgu, w pierwszej kolejności swój wzrok kieruję w stronę układu jezdnego oraz gąsienic.

Będzie to projekt własny gąsienic szybkobieżnych dla PT-91 z nakładkami elastomerowymi.



Pilotażowo wykonałem dwa ogniwa, aby sprawdzić co będzie trzeba poprawić jeszcze przed procesem masowej produkcji. Już zdecydowałem, że będzie trzeba pogrubić nakładki elastomerowe, ale nadal jeszcze nie jestem pewien poziomu odwzorowania szczegółów - będzie pewnie konieczny jakiś kompromis pomiędzy wyglądem a czasochłonnością wykonania. Aktualnie usypywany jest trzeci kopczyk ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024