FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-05-16 12:01  [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Witam, jest to mój pierwszy post na forum. Modele sklejam już od wielu lat, w większości są to budowle od GPM.
Poniżej prezentuję latarnie morskie. Jak na razie zrobiłem 14 z 17 sztuk.
Od razu uprzedzam, że pierwsze modele są sprzed kilkunastu lat, więc różnica w wykonaniu między pierwszymi, a ostatnimi modelami będzie ogromna.



NIECHORZE 2001r

Jeden z moich pierwszych modeli, sklejony w raptem kilka godzin.
Wtedy jeszcze byłem z niego całkiem zadowolony, dzisiaj to już okropnie wygląda :P



ROZEWIE 2004r

Ten model już lepiej wykonany, bardziej staranniej.



JAROSŁAWIEC 2004r

Kolejny...




KRYNICA MORSKA 2004r





ŚWINOUJŚCIE 2004r





USTKA 2008r

Od teraz kolejne modele są już retuszowane.




KOŁOBRZEG 2008r



Post zmieniony (28-05-18 21:07)

 
06-05-16 12:55  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Fajne. Ja dawno dawno temu skleiłem Stilo z GPM i Rozewie z MM.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
06-05-16 14:14  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
kari   

... gratuluję kolekcji; naprawdę efektowna.
..., a dla Wyd. GPM wielkie dzięki za wydanie wszystkich latarń polskiego Wybrzeża.

ps. jedyna uwaga: wszystkie "niebieskie pseudo szyby" zastąpiłbym przezroczystą folią lub cienką plexi;
efekt nadałby nieco realizmu. ... wykonałbym wtedy imitację lampy głównej ;-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
06-05-16 14:30  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam na forum,
Pięknie się prezentują ! Jako rodowity sopocianin czekam na sopocką latarnię ! :-)
Pozdrawiam,
Ryszard

 
06-05-16 14:35  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

To jeszcze nie koniec, wrzuciłem dopiero połowę modeli.
Jeszcze będą te wszystkie bajery typu przezroczyste szyby, oświetlenie, barierki itd.

Co do latarni w sopocie, to akurat tej jeszcze nie mam, ale kiedyś pewnie zrobie.

Post zmieniony (06-05-16 14:38)

 
06-05-16 18:19  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

NOWY PORT 2011r

Kolejna latarnia... tym razem wyciąłem już okna oraz zmieniłem teksturę podstawy i dorobiłem trawę.
Przerobiłem też schody, żeby bardziej odpowiadały rzeczywistości.




Zrobiłem też oświetlenie. Dałem niebieską diodę bo akurat tylko taką miałem pod ręką :)



JASTARNIA 2011r

Najmniejsza latarnia. Niecałe 10cm wysokości.




Niedawno przerobiłem ją na wersję zimową.


Post zmieniony (28-05-18 21:09)

 
06-05-16 20:22  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam nowego Kolegę i życzę wielu przyjemnych wrażeń z obecności na naszym Forum.
Gratuluję pięknego wejścia efektowną kolekcją.
Kiedyś widziałem te wycinanki oraz sklejone modeliki w jednym z latarnianych sklepików.
O ile pamiętam, Jastarnia była razem z Helem.
Życzę dokończenia całej kolekcji (jeśli jest wydana) oraz spełnienia wszelkich modelarskich marzeń.
Do kolejnych galerii lub relacji.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
07-05-16 16:54  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Dzięki za miłe słowa :)
Następne modele:


DARŁOWO 2011

Tutaj dodałem już sporo detali. Zrobiłem nową teksturę podstawy, dachu. Zrobiłem wszystkie barierki, wyciąłem okna.





Jest też oświetlenie.



KIKUT 2011






CZOŁPINO 2011





Jakby ktoś się zastanawiał jak robiłem barierki to tutaj jest przed i po pomalowaniu:


Post zmieniony (28-05-18 21:13)

 
07-05-16 19:40  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Bardzo fajna kolekcja .Gratulacje.

--
Pt-47

 
07-05-16 22:22  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,kolejnego budowniczego latarni,podoba mi się galeria,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-05-16 22:31  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Imponujace dokonanie !

 
09-05-16 16:16  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

tak mnie złapało przez twoją galerie że już jestem w połowie roboty nad modelem latarni :)

Fajna kolekcja gratulacje :)

--
Si vis pacem, para bellum

 
09-05-16 19:07  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Kolejna latarnia, moja ulubiona. Najbardziej jestem z niej zadowolony. Tutaj dodatkowo są też podświetlone okna.

STILO 2013r







Spore problemy były z "uszczelnieniem" modelu, żeby światło nie przebijało przez ściany. Próbowałem malować na czarno od wewnątrz ale niewiele to dawało.
Nie miałem też jak podkleić całości, bo potem nie zwinąłbym tego w walec. W końcu wyciąłem z czarnego, grubego papieru mniejszy walec i wsunąłem w środek i jakoś to spasowałem.
Potem jeszcze wyłożyłem ścianki sreberkiem od czekolady, ale to już tylko po to by światło wewnątrz bardziej się odbijało, poniważ środek jest podświetlony od dołu.


Główną diodę podłączyłem pod układ dzięki czemu miga co kilka sekund i można to regulować potencjometrem.
Zasilanie zrobiłem na 9V, od spodu można wpiąć baterię i ją wsunąć.



Schemat na migającą diodę:


Post zmieniony (26-06-18 08:32)

 
09-05-16 19:49  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Super! Możesz wstawić filmik na którym widać miganie latarni?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
09-05-16 22:37  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Świetna! Mnie, posiadaczowi Fiata Stilo 3D model tej latarni wyjątkowo się podoba. Dobra robota z tym ożywieniem modelu światłem. Czy te anteny pod pomostem są w wycinance?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
10-05-16 08:24  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Anteny sam dorobiłem.

 
10-05-16 19:50  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Kolejna latarnia.


HEL 2014





Post zmieniony (26-06-18 08:33)

 
10-05-16 23:35  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Stilo super! Też kiedyś dla relaksu skleiłem "mrugającą Ustkę" i wspominam tę zabawę jako wielką frajdę.
Ale to jak wykonałeś i oświetliłeś Stilo budzi wyrazy uznania. Gratulacje!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
11-05-16 10:04  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Piękne modele! Ostatnie modele to już prawdziwe cudeńka, dopieszczone, zwaloryzowane i wykonane tak, by jak najbardziej przypominały oryginały. Szacunek!

Jak Ci się skończą polskie latarnie, to zamierzasz zabrać się za zagraniczne?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
12-05-16 09:15  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Nie planuję robić zagranicznych. Jeszcze tylko zrobię Gąski, Sopot i wystarczy już tych latarni :) Port północny raczej sobie daruję, bo kompletnie mi się ta latarnia nie podoba.

 
13-05-16 17:29  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Sopocką mam prawie pod nosem. Jakbyś chciał detali - daj znać, porobię zdjęcia.

 
13-05-16 18:10  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Stary pozamiatałeś mnie tą galerią.... Zwłaszcza latarnia w Kołobrzegu mnie zgniotła.... Hektolitry browara wytrąbiłem w życiu poznając co raz to nowe panny w karczmie pod nią i nagle po latach, ja, "tambylec" od małego, historyk z zamiłowania z jakiejś galerii na jakimś forum modelarskim dowiaduję się, że na tej latarni widnieje przeogromna tablica ku chwale Bohaterom...... Szczerze? Wstyd mi że o niej nie wiedziałem :(
Nie obraź się, ale mimo, że Port Północny Ci się nie podoba kolekcja bez niej będzie niekompletna a "kolekcja" sama w sobie jest dążeniem do skompletowania wszystkiego w danej tematyce ;) Mam nadzieję, że jednak się przełamiesz i uzupełnisz o ten nieszczęsny Port racząc nas na koniec galerią z zestawienia całego wybrzeża od zachodu na wschód ;)
Pozdrówka

--

Post zmieniony (13-05-16 18:16)

 
26-08-16 15:12  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
sonycollector 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witaj!

Na Twoją galerię trafiłem szukając zdjęć modeli latarni GPM z wyciętymi oknami, bo chciałem zobaczyć czy warto to robić - czy to wygląda lepiej czy może gorzej niż oryginalne niebieskie okienka. To dlatego, że kiedy pierwszy raz sklejałem latarnię Rozewie z GPM w jakimś 1997 lub 1998 roku i wyciąłem okna a także laternę to wyglądało to źle i w kolejnych sklejanych modelach już nie wycinałem okien (poza laterną). Ale wycięte okna wyglądały źle dlatego, że wyciąłem cały otwór na okno, nie pozostawiając pionowych ani poziomych listewek okna – wtedy wydawało mi się za trudne wycięcie samych szyb z okien.

Widziałem też w Internecie już wiele sklejonych modeli latarni z GPM a także Rozewia z Małego Modelarza. Jednak Twoje modele (oczywiście mam na myśli te od Ustki i nowsze) to zupełnie co innego niż do tej pory widziałem. Większość modeli jakie można zobaczyć w Internecie nie ma żadnych przeszkleń a wiele jest niezbyt dokładnie sklejonych a czasem są nawet wyraźnie krzywe lub zachlapane klejem. Najładniejsze jakie wcześniej widziałem miały przeszkloną laternę i jakieś światełko w niej a także druciane lub - to już gorzej - sznurkowe barierki. Ale nigdy nic mnie nie zachwyciło, nie zwaliło z nóg tak jak Twoje modele. Twoje modele - zwłaszcza latarnia Stilo podczas podświetlenia - to po prostu arcydzieło. Tylko próbuję sobie wyobrazić jak bardzo byłbym dumny móc zaprezentować u mnie w domu na półce takie cacko - ach może kiedyś... Nasuwają mi się słowa, że jesteś dla mnie po prostu mistrzem do naśladowania - geniuszem. Twoje modele są dla mnie inspiracją ale w przeciwieństwie do wszystkich modeli jakie kiedykolwiek wcześniej widziałem - Twoje modele mnie niestety też trochę onieśmielają... Po prostu pierwszy raz nie jestem taki pewien czy ja dam radę zrobić coś tak pięknego, dokładnego, pracochłonnego. Ale oczywiście jest to też dla mnie wyzwanie.

A teraz trochę konkretów - czy byłbyś tak miły i zdradziłbyś z czego zrobiłeś stożkowe anteny w latarni Stilo? Czy w latarni Stilo malowałeś całe ściany? Jakich farb używasz do malowania modeli? Jakiego kleju używasz do klejenia drucików miedzianych, z których robisz barierki i antenki? Jaki retusz robiłeś poza barierkami, laternami, malowaniem i wycinaniem okien? Zauważyłem, że w niektórych modelach dorobiłeś na przykład klamkę u drzwi (Hel) albo zrobiłeś przestrzenną fakturę listewek okien (Darłowo) a także umieściłeś okna głębiej, zmieniłeś oryginalną kolorystykę modelu na zgodną z rzeczywistą latarnią morską.

Ale może coś przeoczyłem?

Nawet z mało ciekawej latarni Kikut wydobyłeś piękno - super jest to zagłębione okno u góry - majstersztyk, majstersztyk i jeszcze raz majstersztyk!

Chyba każdy kto bywa u Ciebie w domu długo nie może od nich oderwać oczu?

Pozdrawiam i nie mogę się doczekać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania
sonycollector

--


Post zmieniony (29-03-24 13:19)

 
27-08-16 10:55  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

No to mi teraz nieźle dosłodziłeś tym komentarzem, dzięki :D
Ja też często wycinam całe okna i potem dopiero doklejam z tyłu paski, tak jak to widać np. tutaj:


Stożkowe anteny w Stilo to po prostu dwa stożki zrobione z papieru i w środku jest krążek z tektury.
W latarni nie malowałem ścian, tylko żeby uzyskać mocną czerwień wydrukowałem dwa razy to samo na jednej kartce i jakoś to nawet wyszło bez żadnych przesunięć.
Do retuszu używam farb akrylowych. Barierki, anteny i wszystkie drobne elementy kleję zawsze klejem typu superglue, tylko że po nim po pewnym czasie wychodzi taki biały nalot i na Stilo widać to bardzo na czarnych barierkach, ale na szczęście da się to zetrzeć.


Nie jest też tak, że wszystko mi od razu bezproblemowo wychodzi. Często muszę coś dodrukować i robić od nowa, np. laternę w Stilo to gdzieś z pięć razy robiłem :P

Post zmieniony (25-06-18 17:52)

 
27-08-16 20:54  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Latarnie Morskie to piękny temat. GPM wydało przepiękną serię i pisałem kiedyś by opracowali do kolekcji brakującą latarnię Rozewie II, oraz nieistniejące już latarnie takie jak Oksywie, Jastarnia-Bór i Krynica Morska. Te modele tu zaprezentowane to arcydzieła!

Post zmieniony (28-08-16 07:45)

 
16-07-17 11:13  Odp: [G] Latarnie morskie 1:150 GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Zrobiłem kolejną latarnię:

GĄSKI




Przeniosłem wszystkie wcześniejsze zdjęcia z photobucketa na postimg, teraz wszystko ładnie się otwiera i dodatkowo zdjęcia są w dużo wyższej rozdzielczości.
W innych moich galeriach i relacjach też już wszystko przeniesione, więc polecam zajrzeć ;)

Post zmieniony (25-06-18 17:53)

 
16-07-17 14:11  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Trafiłem na tą galerię, z czego się ogromnie cieszę, gdyż żona ostatnio dała mi zadanie również skleić WSZYSTKIE latarnie z GPMu, a pokazałeś, ile można z nich "wycisnąć"> Piękne sztuki! Zwłaszcza te ostatnie oczywiście. Czy mógłbyś zrobić zdjęcie całej kolekcji? I pytanie jeszcze małe, z czego zrobiłeś trawę - tzn. czy jest to kupna trawa "modelarska", czy jakiś myk?
Jeszcze raz gratulacje, bo naprawdę jestem pod wrażeniem tych modelików!

--
54323031

 
16-07-17 15:27  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Dzięki za gratulacje :) Trawa jest zrobiona z maty trawiastej. Zdjęcie całej kolekcji zrobię jak już będę miał wszystkie modele.

Post zmieniony (16-07-17 15:27)

 
16-07-17 16:15  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

wspaniałe, wspaniałe i jeszcze raz wspaniałe te latarnie.
Ot mają ludzie talent do sklejania co widać na zamieszczonych fotkach, oj mają....
Podziwiam kolekcję, legalnie jak mawiał Poldek....tudzież Pikador.

Post zmieniony (16-07-17 16:16)

 
16-07-17 16:27  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Red_Fox 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Świetne są te latarnie w Twoim wykonaniu. Aż pomyślałem sobie że jeśli chodzi o modele budowli to są one chyba trochę niedoceniane przez wydawnictwa, a szkoda.

 
16-07-17 21:29  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Ładna kolekcje. Weźniesz pod uwagę nową latarnie wydaną przez GPM.

--
IN-NY Dom Kultury Ruda Ślaska

 
17-07-17 19:58  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

tofiki - nie planuję robić tej latarni.
Kolejny model:

SOPOT





Sporo tu pozmieniałem. Wybieliłem wszystkie ściany bo w oryginale zabrudzenia były moim zdaniem przesadzone. Zmieniłem teksturę podstawy, dodałem kilka pomniejszych detali i dorobiłem też kopułę której brakowało.
Sporo było roboty przy okienkach, może nie wygląda, ale jest ich w sumie 39.

Poniżej części z których zrobiłem kopułę:


Post zmieniony (25-06-18 17:55)

 
18-07-17 11:48  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Piękny model!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
18-07-17 12:52  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wspaniale się prezentuje ! Piękne wykonanie !
Kopuły może nie brakowało bo jak sądzę wydany model przestawiał latarnię z wcześniejszego okresu.Właściwie był to obudowany komin pobliskiego zakładu balneologicznego. Doskonale pamiętam czarne kłęby dymu wzbijające się w niebo.
Hełm przywrócił latarni wygląd z początku XX w.(1904 r.)
"Latarnia" to zwyczajowa nazwa - ze względu na mały zasięg światła (7 Mm) jest to wieża ze światłem nawigacyjnym.
Pozdrawiam - urodzony i mieszkający w Sopocie,
Ryszard

 
19-07-17 16:07  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Dajesz czadu! Czekam na kolejne :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
20-07-17 22:30  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wykonany model. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-12-17 10:39  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

No i przyszedł czas na kolejny, już 17 model latarni. Początkowo miałem go skleić w standardzie, ale w końcu zdecydowałem, że zrobię te wszystkie okienka i balkoniki, bo bez tego model nie byłby zbyt efektowny. Dodałem też loga których nie wiedzieć czemu brakowało i kilka innych detali typu barierki, trawka, schodki itd. Jest to ostatni model jaki chciałem zrobić, wiem że GPM wydał ostatnio coś nowego, ale to już nie ta skala i jak dla mnie to wystarczy mi już tych latarni.

Port Północny





Post zmieniony (25-06-18 17:57)

 
11-12-17 06:56  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Nooooo... imponująca kolekcja :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
14-08-19 16:42  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
sonycollector 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witaj ponownie!

Chciałbym jeszcze zapytać jak osiągnąłeś to, że na krawędziach (zagięciach) pionowych, takich jak w latarni Stilo lub Hel, gdzie wieża nie jest walcem tylko wielokątem, nie ma białych linii? Czy zamalowałeś czymś szpary po nożyku? Czy wbrew temu co radzą w instrukcji obsługi, nie nacinałeś zgięć nożykiem, tylko pozginałeś bez nacinania?

Jeśli zamalowywałeś, to jak udało Ci się dobrać idealnie pasujący kolor, tak, że nie widać żadnej różnicy pomiędzy zadrukowanym kartonem a farbą?

A właśnie! I skąd można pobrać pliki do samodzielnego wydruku modeli latarni morskich GPM?

Pozdrawiam
sonycollector

 
15-08-19 10:26  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Witam
W latarni na Helu retuszowałem krawędzie. Dobranie właściwego koloru to kwestia wprawy. Po wymieszaniu farbek zamalowuję kawałek na osobnej kartce, porównuję z modelem, poprawiam i tak do skutku.
W latarni Stilo nie robiłem retuszu, bo tam zagięcia są niewielkie i białych linii prawie nie widać.
Linii zagięć nie nacinam nożykiem tylko wytłaczam od linijki igłą, wtedy nie powstają głębokie szpary.
Skąd pobrać pliki do samodzielnego wydruku, nie wiem, lepiej kupić ze strony GPMu.

 
29-08-19 11:02  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
sonycollector 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witaj,
Dzięki.
Ale masz na myśli kupienie ze strony GPMmu gotowych kartonowych zestawów czy plików do samodzielnego wydruku?

W dniu 27-08-16 10:55 napisałeś:
"W latarni nie malowałem ścian, tylko żeby uzyskać mocną czerwień wydrukowałem dwa razy to samo na jednej kartce i jakoś to nawet wyszło bez żadnych przesunięć. "

Pozdrawiam
sonycollector

 
29-08-19 21:04  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Mam na myśli gotowe zestawy. W niektórych modelach przerabiałem części w photoshopie, więc skanowałem arkusze i potem sam drukowałem. Np. Stilo gdzie przerobiłem większość części po swojemu.

 
27-09-19 14:28  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
sonycollector 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A w jaki sposób mocujesz pionowe pręciki barierek, że są idealnie prostopadłe do powierzchni kartonu? Tylko przyklejasz do powierzchni czy częściowo wbijasz w karton?

 
30-09-19 08:49  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Pionowe słupki tylko przyklejam do powierzchni, nie wbijam. Kąt prosty ustawiam przykładając do słupka kwadracik wycięty z tektury. Jak po naklejeniu od góry pierścienia coś wyjdzie krzywo, wtedy odcinam taki słupek od górnej części żyletką i poprawiam.

 
24-03-20 12:04  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Grzegorz   

Coś niesamowitego, przepięknego te Twoje latarnie. Też sam kilka skleiłem, 20-kilka lat temu, też byłem kiedyś z nich zadowolony, ale dopiero teraz widzę, o ile lepiej mogą wyglądać. Wracam po wieloletniej przerwie do sklejania modeli, i na rozgrzewkę chcę właśnie skleić jeden model latarni. Wymyśliłem sobie, trochę jak Ty, że będzie on na innym poziomie, niż te sklejane dawno temu. Chciałem zrobić przezroczystą laternę i migającą diodę w środku, ale po przejrzeniu twoich latarni chciałbym zrobić jeszcze barierki z drutu. Chciałbym Ciebie w związku z tym podpytać, jaką techniką robiłeś to, że są tak idealnie okrągłe?

 
24-03-20 12:31  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Grzegorz a czy mógłbyś wrzucić gdzieś fotki swoich latarni z tamtych lat?:-) może jakaś mała galeria?

 
24-03-20 14:12  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Grzegorz   

Pewnie, choć to są bardzo "podstawowo" sklejone modele, nie ma w nich nic ciekawego ;)

Tylko nie wiem, kiedy to się odbędzie, bo są obecnie w domu mojej mamy, a w związku z obecną sytuacją epidemiczną nie wiem, kiedy się z nią zobaczę (starsza osoba, po przeszczepie, bardzo słaba odporność itp.).

 
24-03-20 16:06  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Jasne mimo wszystko warto pokazać:-) Oczywiście bezpieczeństwo Mamy jest najważniejsze.

 
24-03-20 16:49  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Barierki robiłem w taki sposób: najpierw przyklejałem pionowe słupki, naklejałem na nie pierścień, doklejałem dookoła cienkie paski z papieru i na końcu wklejałem krótsze słupki. Żeby uformować pierścień, kawałek prostego drutu zawijałem na czymś co ma trochę mniejszą średnicę, np. na opakowaniu po kremie i potem taki pierścień przykładałem do narysowanego na kartce okręgu o pożądanej średnicy i jeśli trzeba było poprawiałem.

W latarni Czołpino tak wyglądała barierka przed pomalowaniem:

 
25-03-20 08:23  Odp: [G] Latarnie morskie / 1:150 / GPM
Grzegorz   

Ooo, najciemniej pod latarnią, jak to mówią - zawinąć na czymś o podobnym kształcie i wielkości :) Dzięki za info i inspirację!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024