FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
08-11-16 14:49  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Już odpowiadam:

Pit Blank:
Arkusze A3, 28 sztuk - same wręgi, wzdłużnice, wodnice i pokład.

Najger:
Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Szkielet "rozwiąźle" rozbudowany ale postawiłem sobie wysoko poprzeczkę aby wiedzieć "jak się to je" przy innych modelach i jakie błędy popełniłem. Redukcja zawsze jest możliwa - wszystko jest na warstwach zatem osoba, która ma już doświadczenie w tej dziedzinie - na pliku Rhino który ma niestety już kilkaset Mb (za duży na wysyłkę) będzie robiła poprawki :-) - o ile zechce :-)

Dziękuję za uznanie. Dla laika ja ja, który dopiero co zaczyna zabawę w Rhino taki szkielet to duże wyzwanie i w sumie fajne "sudoku". No ale jak się chce wejść w środowisko to trzeba się troszku postarać :-)

No i dalszy ciąg. Miałem nic nie rysować, tym bardziej, że wariacki załadunek w Amsterdamie, PSC, Marpol policja, Środowiskowa/sanitary inspekcja i inne "uprzyjemnienia" powodują, że czasu mało. Europa niestety nie odpuszcza czasowo.
No ale udało się sklecić mały dźwig dla lampy sueskiej na dziobie.

 
08-11-16 14:57  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Jeszcze kilka poprawek, sprawdzić muszę i nanieść numeracje elementów ale generalnie rozmieszczenie na arkuszach jakby docelowe :-(



Rysunki już w pdf wektorowe, w domu "popaczam" kto mi to wytnie laserem i próbną surówkę czas zacząć. Ta statkowa robiona na zredukowanych wręgach za miesiąc - bo na burcie coś tam próbuje tez posklecać - ale modelarz ze mnie żaden... :-))) wstyd pokazać.

Post zmieniony (08-11-16 15:08)

 
08-11-16 17:00  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Pytanie do szanownych modelarzy.

Ten mały derick czy tez żurawik przedstawiony powyżej, w skali 1:200 ma 16mm wysokości.
Główny fundament żurawika to 1,8mm średnicy; jego wysokość: to 4mm.
Zatem co by nie mówić maleństwo.

Jaka detalizację uznajecie za praktyczną i możliwą do zrealizowania? Tutaj pytanie o standard i również walorke (tu rozumiem limitu prawie nie ma :-)
Wzmocnienie fundamentu podstawy żurawika (bracket) w najszerszym miejscu ma 1mm tylko. Nie wiem czy będzie to sklejalne.

Właśnie rozwijam elementy żurawika na UV i widzę, że to drobinki są...

Tak się obawiam / zastanawiam / dumam czy to ma sens w takiej skali? Co proponujecie, jakie elementy drutowe imitujące elementy żurawika a jakie jeszcze warto rozwijać na papier?

 
09-11-16 00:29  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Rozumiem.
Przeczytałem dwa razy i uświadomiłem sobie, że aby zobaczyć ten żurawik z każdej strony z 60 m musiałbym wyskoczyć za burtę :-) ale rozumiem założenie :-)

Obejdę krypcie w morzu jeszcze raz i porobię zdjęcia z kilku perspektyw aby faktycznie zobaczyć co można i jak upraszczać.

Jak widzę w Rhino jest teraz funkcja drukarek 3D ale nie mam kompletnie pojęcia jakie są możliwości takich drukarek. Może czego człowiek nie sklei drukarka wydrukuje ale czy jest to jeszcze modelarstwo ?

 
09-11-16 16:11  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

W przerwie między PSC a sanitary inspekcją...



--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
11-11-16 22:51  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Przedni maszt prawie skończony...



--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
12-11-16 15:53  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Chain Stopper czyli według słownika Pan Jana Babicza i Pana Jerzego Puchalskiego: stoper zapadkowy (?) ale coś mi w głowie świta, że starzy marynarze inaczej na to ustrojstwo po polsku mówili oraz w tle na życzenie szkutnika lampa sueska.



--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
12-11-16 22:28  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Tak, większość mówi stoper ale pamiętam w Athenianie ludzie z byłego Transoceanu mieli swoje fajne gwarowe wyrażenia. Niestety już nie pamiętam.

 
13-11-16 14:51  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Andreas:
Zgadzam się w zupełności. Już niedługo będę w domu, wytnę kadłub i będę dalej walczył.
Uproszczenia jak najbardziej ale chciałbym też dać możliwość modelarzom do podobnej zabawy jak np

http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=524&t=46287

Kompromisy są niezbędne ale nie chce iść na skrajne lenistwo i jak piszesz w praniu wyjdzie co można a czego nie. Problem w tym, że modelarz ze mnie żaden i sam nie potrafię skleić ładnie tak małych elementów ale gdy widzę wasze niektóre modele - to aż pyś się cieszy jakie małe cudeńka powstają.
Jak pisałem wcześniej - rozmawiam z ludźmi z tego forum i jest duża możliwość, że ktoś ładna surówkę sklei, pomijając moje próby i dostanę wiarygodne informacje gdzie przesadziłem i gdzie są problemy ze sklejeniem, spasowaniem itd.

Nie mam za dużo doświadczenia i nie wiem jak grubość i jakość papieru będzie wpływała na ostateczne kształtowanie części i gdzie kończy się przyjemność a zaczyna męka.
Dzięki za zainteresowanie i uwagi. Dłubie dalej, chociaż w domu zwolnię pewnie.

 
13-11-16 15:19  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Szkutniku:
Dziękuję za ciepłe słowa. Z racji, że jestem forumowym "Greenhornem" i jak ktoś napisał kiedyś na forum - nie mam pod swoim nickiem galerii czy tez relacji i tacy ludzie nie są warci uwagi - nie wypowiadam się.
Cieszy mnie jednak jak ktoś jest dumny, że skleił windę kotwiczną złożoną ze 104 części :-) Moja ma mniej :-). A to duży kawałek Fukushimy: 60 ton wyciągu łańcucha 97mm - winda ma wysokość ponad 2.5 metra bez fundamentu.

Może ktoś się skusi na 1:100 :-)

Dziękuję wszystkim za komentarze. To zawsze daje kopa do dalszej roboty :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024