FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 
06-04-16 18:59  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

to nie moje wymysły ale na swiecie sa rzeczy ,o których nie sniło sie nawet filozofom
http://babyonline.pl/murzynek-bambo-a-rasizm-w-polsce,wychowanie-przedszkolak-artykul,16626,r1p1.html

 
06-04-16 19:16  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Witam.
Widzę,że wywiązała się ciekawa dyskusja na temat .
Teraz tylko pytanie czy wszyscy wyciągnęli właściwe wnioski.
Powiem tak-szanuję modelarzy budujących modele w standardzie sam takie budowałem.Jednak nie wystarczało mi to-chciałem sam móc dozować grafiką modelu.
Od jakiegoś czasu maluję i zawsze staram się dokładnie przeanalizować schematy malowania, ślady eksploatacji itp zanim podejmę jakiekolwiek kroki.
Jest to naprawdę niełatwa sprawa i każdy kto maluje kartonowe modele jest tego świadomy i jak słyszę tekst ,że łatwiej jest pomalować i ubrudzić model niż zbudować czysty standard to wiem ,że pada z ust osoby która nie ma żadnego doświadczenia w temacie malowania.
Pokazałem zdjęcia z epoki na których widać czarno na białym jak wyglądały pojazdy z teatru działań Afrika korps i właśnie na tych konkretnych przykładach między innymi odwzorowałem malowanie mojego modelu-i patrząc właśnie na te przykłady jestem przekonany ,że wcale nic nie przesadziłem.


Ps.dodam tylko,że ruszam z budową panzera do zestawu i ku zmartwieniu co niektórych będzie on w podobnym malowaniu :))

Pozdrawiam

--

 
07-04-16 15:22  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
Seweryn 

 

Śmieszna dyskusja argumenty typu ...proste i logiczne jak sie nie potrafi skleic czysto i tak jak wydrukowano to sie dorabia ideologie gender i wszystko najlepiej ujeba...c od stóp do głów... są po prostu głupie.

ABC chcesz to klej sobie w standardzie ale nie wmawiaj innym że to jest sens modelarstwa kartonowego, chciałbyś mieć dokumentację na każde zadrapanie ?

--
Seweryn

 
07-04-16 17:07  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Panie seweryn zapytaj np mrowki czy latwo zrobic Herkulesa w standardzie ?

drugie malowac modelik 1-2 silnikowca a pomalować ładnie 4-6 motorowca od 1m wzwyż - to jest zupoełnie nieporównywalne wyzwanie - wiec sie zastanów -
bo jak uda sie skleić np b-52 czysto i ładniee zeby nie trzeba bylo nic szpachlować i podmalowywać i babrac to co sie nie udało - to dopiero zrozumiesz o czym mowa.
to jest dopiero sztuka skleic tak jak wydali i nic nie musiec sztukować np w Sunderlandzie jeden bład potrafi dac 20-30 mm niedokladności na samym poszyciu kadłuba - a przeciętny mysliwiec jednosilnikowy ma 25-30 cm dlugosci

spojrz na relacje okrętowe czy często szpachluja i malują kadłuby , dno - żeby to jakoś wyglądało .

i - współcześnie zadnym problemem jest zrobienie modelu w/g szczgółwej dokumentacji - albo eksponat muzealny albo jedziesz Pan na lotnisko i lepisz i brudzisz np AN2 - dokladnie takie same wypłowiałe napisy , kolory , przetarcia , uszkodzenia , itd itd - i maniacy robia tak

Post zmieniony (07-04-16 17:10)

 
07-04-16 17:29  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Już ten temat też zaczyna mnie nudzić. Oczywiście że dokumentacja na każde zadrapanie jest absurdem. Ale kiedyś na przykład jak się jezdziło na konkursy z modelem malowanym z "drapami" to wymagana była dokumentacja na te "drapy". Oczywiście wiadomo że jakieś standartowe ślady eksploatacji zrobić nie zaszkodzi jak ktoś się zna. Ja kleiłem kiedyś taki Aerosanie z czeskiego wydawnictwa i w standardzie były nadrukowane ochlapy olejowe, przestrzeliny jak ktoś pociągnął pojazd z peemu. I nawet mi się te ślady podobały. Kupiłem też np. KW 2 z WMC bo ma malowanie zimowe ładnie przyeksploatowane. Ale to była przecież tak farba z wapna na zimę do maskowania. Są GPM-y w standardzie ze śladami eksploatacji, też kleiłem Boforsa i mi się podoba. Mam nawet takie wrażenie że takie nadrukowanie brudzingu na standardzie ułatwia zginięcie niedoróbek w tłumie. Ja jestem w stanie się zgodzić że filcu miał wizję artystyczną na podstawie tych fotek co załączył . Ale tak zdewastowana szoferka to mnie normalnie razi przeginką.

 
07-04-16 17:54  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
Seweryn 

 

Panie modellot1 hahahhahahahahah Herculesa w standardzie z fly model? Człowieku wygrywałem takim konkursy zaraz po wydaniu modelu w latach 90tych, były dwa mój i Tadzia Dudy tak więc daruj sobie takie teksty - poszukaj w czasopismie kartonówka GPMu były chyba foty, innych moich modeli w standardzie też.

Nie rozumiesz pewnych rzeczy, jak ktoś chce przybrudzić to brudzi, jak nie to nie brudzi i tyle.


...to jest dopiero sztuka skleic tak jak wydali i nic nie musiec sztukować np w Sunderlandzie jeden bład potrafi dac 20-30 mm niedokladności na samym poszyciu kadłuba....

Kleiło się i nie beczało na forach że model bee i tak dalej, jaka masz gwarancję mistrzu że te błędy to nie Twoje koślawe klejenie?

Edit - znalazłem zdjęcie niesklejalnego Herculesa ;)


Post zmieniony (07-04-16 18:03)

 
07-04-16 18:02  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Moim zdaniem, kolejne wpisy nic tu nie wniosa... Filcu,dawaj z Panzerem ;) A ten watek chwilowo przymkne, coby glowy ostudzic... Zamiast sie cieszyc hobby,to sobie problemow szukacie... Eeeech...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024