FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-04-16 09:48  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Właśnie kolega Halogen zalinkowanym filmikiem zachęcił mnie do zakupu Panzer IV z Modelika w pustynnym malowaniu. Na 90 % materiału filmowego Panzer IV wyglądają jak spod igły. Czyli tak jak standard bez brudzenia.

 
05-04-16 11:51  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

https://www.youtube.com/watch?v=lvveoQRVBxY Stug wyciagniety w 2010 i lezacy w blocie w Rosji wygladał lepiej niz slady naruszenia na nowych czołgach - dlatego zdecydowanie przesadzacie

 
05-04-16 18:55  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Witam.
Kolego modellot1.
Nie rozumiem o co chodzi z tym przesadzacie - pokazałem przecież fotki jak wyglądały pojazdy Afrika Korps w momencie działań wojennych i właśnie w takiej konwersji starałem się pomalować mój model.Nie jest to wykopek więc nie wiem dlaczego dajesz przykład jak wygląda stug po wykopaniu z ziemi.
Na wszelki wypadek wrzucam jeszcze raz zdjęcia na których ewidentnie widać o co chodzi (przepraszam ,że czarno białe ale w latach 40 tych nie było jeszcze kolorowych aparatów).


--

 
05-04-16 19:15  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

nie zamierzam sie spierac w filmie Halogena - sa od okolo polowy - super luxusowe i cyzste pojazdy Afrika Korps + i nalezy byc rzetelnzm i sprawiedliwym a na pewno nie mamz tam doczynienia z korozja metalu w klimacie podywrotnikowym suchym i saharyjskim najwyzej z zapyleniem pustynnym pyłem i piaskiem - moge tez tendencyjnie podobierac obrazki i co to da - da piekne czysciutkie jak na defilade albo w muzeum - i to pisze zupełnie bez emocji - aha w latach70/80 czołgałem sie dla zabawy pod starami 66 , Skotami BRDMi i podobnymi dla zabawy na poligonie i nigdy sie nie usmarowałem tak zebym wygladał jak mechanik w warsztacie samochodowym a plecami dotykalem elementy zawieszenia , mosty itd

 
05-04-16 19:39  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Ja teraz też już w końcu nie wiem jak na to patrzeć. Bo na filmie halogena to od połowy filmu czołgi są jak nowe. A sprzęt z fotek filca to rzeczywiście wygląda nieciekawie. Może są jacyś fachowcy od powłok lakierniczych i ich stanu w po różnym czasie i w różnych warunkach i są w stanie naświetlić temat .

 
05-04-16 20:39  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Pojazdy Africa Korps początkowo trafiały na front w standardowym malowaniu panzergrau ,jednak w tych barwach były łatwe do zdemaskowania więc zaczęto przemalowywać je na kolor piaskowy-jak podejrzewam malowano bez uprzedniego przygotowania pierwszej warstwy podkładowej i dlatego tak łatwo ona się ścierała.
Na zdjęciach które pokazałem widać ,że godła jednostek itp pozostały właśnie na tle panzergrau.

Natomiast sprawa tych jak to piszecie malowań z pod igły ma się tak,że pojazdy od roku 1942 trafiały na front afrykański już z fabrycznie malowanym kolorem piaskowym i to doskonale widać bo w/w godła,palmy itp były właśnie malowane na kolorze piaskowym i na tym polegała cała filozofia .
,

--

 
05-04-16 21:07  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jeżeli są ludzie, którzy wygląd pojazdów wojskowych z okresu działań wojennych oceniają na podstawie wykopanej przyczepki, wyciągniętego z błota czołgu, silników po remoncie ,czy przypomnienia sobie sytuacji z LWP i nie ubrudzenia się wyciekami eksploatacyjnymi po pobycie pod pojazdem to tylko należy się uśmiechnąć pod nosem : )))
http://www.warrelics.eu/forum/attachments/steel-helmets/255228d1319490903-wwii-german-afrika-corps-dak-desert-camo-helmet-real-afrika-001.jpg

 
05-04-16 21:24  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

taki sam hełm mam wykopany w 1988 roku i wyglada ładniej nz na tej fotce wiec Panie
Halogen mimo sympatii - pudło

 
05-04-16 21:29  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale, że co ? Kopałeś w Afryce?
Ja po wykopkach w Herbach k Cz-wy wyjmowałem przeżarte jak sito tak dla przykładu.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
05-04-16 21:31  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

w Polsce a to wielokrotnie gorszy klimat a nie wspominam o zimie stulecia i kilku powodziach i dlatego ten z Afryki musi byc duzo lepiej zachowany a nie jest -aha i zalezy kiedy kopales bo raczej nie w 1989 a o tamtego czasu to korozja musdala zrobic swoje bo to nie 5 lata temu i jeszcze jedno czy hełm był odwrocony czy tak jak sie go nosilo bo to ma decydujace znaczenia dla pani rdzy

Post zmieniony (05-04-16 21:33)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024