FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
06-04-16 08:53  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Właściwie miałem tego tematu nie ciągnąc. Ale to jest dyskusja. I mi dość trudno uznać że tak znaczne ślady eksploatacji miały miejsce. W zeszłym roku widziałem takiej ustrojstwo jak Cyklop taka koparka do ciągnika. Używana 30 lat do kopania torfu pod gołym niebem. No i kurcze sprzęt z wielkim trudem miejscami ma tak masakryczny stan lakierniczy jak ta przyczepa. Która technicznie jest wykonana super. Ale tak zmasakrowanego stanowiska operatora to nie widziałem jeszcze nawet przy ciągnikach bez kabiny.

 
06-04-16 10:16  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Nic mi jeszcze kolego nie puściło :) Jak czytam te brednie o przyczepkach i polonezach z Egiptu to ogarnia mnie śmiech i nic po za tym. Może jak to przeczytasz za jakiś czas, to sam dojdziesz do wniosku że wyszedłeś na idiotę. Powodzenia w dalszej pracy porównawczo odkrywczej.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
06-04-16 11:43  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

koonradoo -jak masz tak wszystko ujeb..ne - auto, chate i itd to tylko współczuje realizmu
a większego debilizmu niz korozja w klimacie zwrotnikowym suchym i wybinie suchym to jest żenada i porażka w jednym

Post zmieniony (06-04-16 11:45)

 
06-04-16 11:51  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, zaczynacie się obrzucać błotem, bo ktoś zwaloryzował sobie model według swojego pomysłu? No proszę Was......

--


 
06-04-16 11:52  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

I tu sie szanowny Modellocie mylisz... Korozja moze zachodzic w klimacie suchym, ba, nawet w nieobecnosci grama wilgoci... Radze doczytac...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
06-04-16 11:54  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Przyjrzałem się jeszcze raz tym zdjęciom i nie jestem przekonany czy tam jest jakakolwiek korozja. Obita blacha i syf, pył. Najbardziej zjechane są..najazdy umiejscowione ba przednich błotnikach (bo to chyba są najazdy). Ciężko oczekiwać, żeby elementy po których jeżdżą stalowe gąsienice kilkunastotonowych pojazdów były ładne. "Szoferka" też jest zużyta, obicia na poręczach czy nogach siedziska wyglądają bardzo naturalnie. Rzekłbym, że z kolei Ursusie C-330 którym miałem okazję jeździć, też tak to wyglądało.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
06-04-16 11:57  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
kolejny_cichy   

http://www.strefacichego.pl/?id=2
Małem Land Rovera z 1975 roku Co 28 lat śmigał po Afryce suchej i podzwrotnikowej i był cały skorodowany, że o zdartym lakierze i kurzu nie wspomnę. (Błyszczący kolektor jest świeżo po wymianie).
Modellot kończ już waść wywody i wstydu oszczędź.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
06-04-16 12:09  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Trzy ostatnie wpisy niech będą podsumowaniem, pytanie czy kolega modeliot1 zrozumiał??

A może wydobyta przez Ciebie przyczepa była z "amelinum", i burty też były "amelinowe" a jak sam wiesz tego nie pomalujesz ;)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
06-04-16 12:09  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Rafael - to wiem ale wszystko mi pięknie grało aż zobaczyłem przesadne nacieki korozyje na blotnikach z pod uszkodzonej pokrywy lakierniczej .
a najagorsze sa rude , czerwone slady rdzy na modelach samolotów wykonanych ze stopów aluminium !!, zdarzajace sie na wystawach - złote! szyny kolejowe
smugi i slady spalin , ktore układaja sie wbrew opływowi aerodynamicznemu samolotów i są pod absurdalnymi kątami , dziwne kolory aż po ekstremalne połyski opon gumowych ,
robią , udziwniają na siłe - i niszczą piękne modele
ja sie nie czepiam jak nie widze powodu aby pomyśleli 3 razy zanim sie na coś zdecydują

 
06-04-16 12:33  Odp: [G] Sd Anh 116 Angraf -przyczepa do Sd kfz 9 Famo
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Modellot, ze Cie zacytuje...

"...a większego debilizmu niz korozja w klimacie zwrotnikowym suchym i wybinie suchym to jest żenada i porażka w jednym..."

Wiec skoro jest i wiesz o tym, co potwierdzasz w ostatnim poscie, to nie pisz, prosze, ze to debilizm.

BTW, malo istotne jest to, co dzieje sie na wystawach i innych modelach. Tu mamy konkretny model konkretnej przyczepy, osadzony w konkretnym miejscu i czasie, wiec skupmy sie na niej...

Budujac modele w skali czesto niektore rzeczy przejaskrawiamy, zarowno w podkreslaniu detali, jak i ogolnego malowania. Najlepszy przyklad to linie laczenia blach, czy nity, ktorych w rzeczywistosci malo co widac. Mnie taka maniera nie przeszkadza, bo bez tego to taki model bylby czesto mdly i jalowy... O niszczeniu modeli mozemy mowic tylko i wylacznie w przypadku nieudolnego stosowania technik temu sluzacych. A to juz jest naprawde sztuka, nie wystarczy maznac jakims cieniem, posypac pigmentem i gotowe...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024