FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-04-15 19:50  [N] Amatsukaze AH
Paweł63   

Witam.
Właśnie kliknąłem na stronę wydawnictwa ze Stegny i tu nowość.
Żart ?

 
01-04-15 19:56  Odp: [N] Amatsukaze AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Wygląda na prawdę bo do kupienie na stronie za 63 zł, ale poczekam dzień by się upewnić.
Na innej stronie widnieje jako zapowiedź http://www.modelarzsklep.pl/ijn-amatsukaze-p-8443.html
--

Post zmieniony (01-04-15 20:02)

 
01-04-15 21:13  Odp: [N] Amatsukaze AH
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Podobny nieco (a nawet bardzo) do Yukikaze?

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 
01-04-15 21:38  Odp: [N] Amatsukaze AH
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Kuba no jak by nie było to ta sama klasa Kagero.

--

 
02-04-15 18:01  Odp: [N] Amatsukaze AH
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Mniam,świetny kąsek, wsunę ze dwie sztuki jak nic,
Panie Andrzeju teraz więcej okrętów proszę ,tych latających starczy już na razie :)

 
02-04-15 18:21  Odp: [N] Amatsukaze AH
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Witam, widziałem dziś w empiku więc to nie prima aprilis.

--
pozdrawiam!

 
03-04-15 13:51  Odp: [N] Amatsukaze AH
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Miałem go nie kupować, bo w sumie podobny do Yukikaze, ale ta szata graficzna - drobna i delikatna waloryzacja sprawiła, że jednak się skusiłem.
A miałem w tym roku ograniczyć się z kupowaniem modeli ;-) No cóż z nałogiem ciężko wygrać;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
03-04-15 14:48  Odp: [N] Amatsukaze AH
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Graficznie fajny, choć dla mnie nie temat na urodziny :-)

Choć powiem szczerze Takao od Halińskiego bym sobie zapodał. A juz w malowaniu ciapkwatym "malajskim" to byłoby miodzio.
Pzdr

 
03-04-15 14:53  Odp: [N] Amatsukaze AH
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

To ja poprosze fotki arkuszy

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
03-04-15 15:25  Odp: [N] Amatsukaze AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

A jak już mówimy o takao, ciekaw jestem czy też będzie do kupienia w empiku, ale pewnie nie będzie.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
04-04-15 00:41  Odp: [N] Amatsukaze AH
Idlero   

Mam oba modele poza drobnymi zmianami nie wiele się od siebie różnią mowa oczywiście Amatsukaze a Yukikaze nawet numery niektórych części się zgadzają. Przebarwienia na kadłubie też podobne chodź odcień kadłuba trochę inny :) itd.

--
;)

 
07-04-15 17:31  Odp: [N] Amatsukaze AH
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzisiaj widziałem w Częstochowie i zastanawiam się czy uda się znaleźć choć trzy różnice w odniesieniu do Yukikaze. Ja na szybko przejrzałem i nie umiałbym.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
08-04-15 09:45  Odp: [N] Amatsukaze AH
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Również oglądałem ten model ,tak na szybko, jedyna różnica w porównaniu do Yukikaze to brak pomostu/działka 2x25mm przed nadbudówką dowodzenia.

--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
08-04-15 10:12  Odp: [N] Amatsukaze AH
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Z pewnością jest to znakomite opracowanie pięknego okrętu, tylko dlaczego AH pisze o nim "IJN Amatsukaze"? W spisie modeli AH taki przedrostek mają wszystkie okręty japońskie! Od kiedy to japońskie okręty nosiły/noszą angielskie określenie przynależności państwowej? IJN - Imperial Japanese Navy.

Idąc śladem tego rozumowania modele okrętów innych krajów produkowane przez AH powinny być przedstawiane na stronie AH jako:
GN U-Boot XXI (GN – German Navy)
IN Bartolomeo Colleoni (IN – Italian Navy)
RN Admirał Lewczenko (RN – Russian Navy)
FN Richelieu (FN – French Navy)
a nie są – i słusznie - bo byłoby to czystą bzdurą!

Chyba czas zerwać z tą dziwną manierą – w dodatku fałszującą historię - snobowania się przez kogoś z AH na śfiatowca?

--

 
08-04-15 11:01  Odp: [N] Amatsukaze AH
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Akra odpowiedź jest prosta - bo IJN samo sprzedaje :-)
Nie napiszesz, ludzie nie bedą wiedzieć że japońskie i nakład do kosza :-)
A tak to, pod pazuchę i z wypiekami do domu :-)
Pzdr

 
08-04-15 11:08  Odp: [N] Amatsukaze AH
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Akra, właściwie masz rację, ale nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że nie tylko AH snobuje się na śfiatowca i z pewnością nie AH to wymyśliło. Robią to w zasadzie wszyscy i to od "zawsze", więc rwanie włosów z głowy z tego powodu nie ma najmniejszego sensu.
Chociaż podobno rozmawiać warto ...

--
serwusik

 
08-04-15 11:24  Odp: [N] Amatsukaze AH
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Wpisz słowo "Amatsukaze" bez przedrostka IJN a zobaczysz co ci w wyszukiwarce wyskoczy;)

Nikt nigdy nie twierdził że ten przedrostek jest oficjalną częścią nazwy okrętu. Ale pianę oczywiście jak zwykle trzeba bić. Tylko to jajko już jest tak stare że piana też śmierdzi stęchlizną.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
08-04-15 11:51  Odp: [N] Amatsukaze AH
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Stare i śmierdzące jajko się wyrzuca, a nie trzyma nie wiadomo po co... A jeśli AH konsekwentnie pisze IJN Amatsukaze czy IJN Yamato, to bez wątpienia uważa to za oficjalną nazwę. Po co innego by to robił i to TYLKO wobec japońskich okrętów? Dziwny rodzaj snobizmu.

A w wyszukiwarce napisałbym "niszczyciel amatsukaze" albo "destroyer amatsukaze". Tak samo jak szukając informacji o naszym "Gromie" nie napisałbym jedynie "Grom", bo wiadomo co by mi się pokazało.

Post zmieniony (08-04-15 11:54)

 
08-04-15 12:25  Odp: [N] Amatsukaze AH
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Nie myślę że jest to snobizm. Wydawnictwo jest przedsiębiorstwem mającym przynosić dochody a nie organizacją poprawności polityczno-językowej. Obowiązują więc pewne niepisane zasady jeżeli chce się sprzedawać swój produkt poza granicami jedynego słusznego kraju. Modele i monografie w języku angielskim używają tego przedrostka dla obiektów marynarki wojennej Japonii z okresu 1868-1945. Oznaczenie się przyjęło i ułatwia identyfikację przynależności przedmiotu wywodu: umundurowanie IJN, lotniskowce IJN, samoloty IJN itp, itd.

Niemieckie okręty z okresu 2WŚ nie mają przyjętego przedrostka jednak coraz częściej spotykam się z oznaczeniem DKM (Deutsche Kriegsmarine). Jeżeli się przyjmie to za parę lat pogadamy o snobiźmie gdy ktoś wyda DKM Bismarck :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
08-04-15 13:40  Odp: [N] Amatsukaze AH
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Akra idąc Twoim tokiem rozumowania to większość jest snobami, ponieważ większość wydawców używa tego przedrostka. Tak samo robi GPM, MODEL-HOBBY, Answer.
I nie jestem klakierem pewnego wydawnictwa. Jednak lubię sprawiedliwość, a Ty czepiłeś się tylko niszczyciela Amatsukaze ;-) Gdy GPM, czy Answer wydał Taiho to się nie czepiałeś.
To może w ogóle japońskie nazwy niech wydawcy piszą "krzaczkami" i wtedy będziesz happy :-D

--

Post zmieniony (08-04-15 14:01)

 
08-04-15 13:50  Odp: [N] Amatsukaze AH
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


yukikaze, nie wszyscy wydawcy używają IJN....

--
wydawca przez małe "w"

 
08-04-15 13:54  Odp: [N] Amatsukaze AH
yak   

Panie Akra,
proszę zauważyć, że Pańska uwaga od treści cennika, przygotowanego przez firmę, która ma utrzymać się ze sprzedaży modeli płynnie przechodzi do "fałszowania historii". Trochę wyszedł "trójskok w bok przez konia w dal o tyczce" :-) Proszę zauważyć, że na okładce podobnie jak w zapowiedzi modelu jest "Japoński niszczyciel". Merytorycznie większą wpadką był "Nightfighter" na okładce Ju-88, ale bez przesady. W każdym razie dyskusja wpada w dobrze wszystkim Forumowiczom znane koleiny. Przyjdzie Walec i posprząta.

Post zmieniony (08-04-15 13:56)

 
08-04-15 13:57  Odp: [N] Amatsukaze AH
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Od każdej reguły jest wyjątek, który ... ją potwierdza.

--
serwusik

 
08-04-15 13:59  Odp: [N] Amatsukaze AH
kari   

Akra, z całym szacunkiem dla Twojej osoby, powiem tak: ściągasz przysłowiową skórę z ...
IJN w niczym nie zmieni ani projektu Yamato, ani postrzegania innych japońskich okrętów.
--------------------------------------------------------------------------------

 
08-04-15 13:59  Odp: [N] Amatsukaze AH
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Fantom Model zwracam honor :-)

--

 
08-04-15 14:38  Odp: [N] Amatsukaze AH
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Mialem okazje dzis przegladac model.
W porownaniu do Yuki znikome zmiany , oprocz wspomnianego wczesniej braku pomostu z podwojna dwudziestka piatka przed mostkiem zauwazylem doda ne wzmocnienia pod dzialami chcial i tak nie wszystkie. Chyba sa tez inne wywietrzniki.
Sam druk i uklad elements identyczny jak w Yuki. Wiekszosc arkuszy zadrukowanych dwustronnie. Koloru DNA i pokladu delikate zmieniony.

Ogolnie powiem IJN Schabowy

Nie kupilem bo mam dwa Yuki w zapasie

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
08-04-15 18:32  Odp: [N] Amatsukaze AH
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nadal uważam że pisanie IJN - przez jakiekolwiek polskie wydawnictwo - jest zwykłym snobowaniem się na "śfjatowość". Przypominam że nikt nie postępuje tak samo w przypadku okrętów innych niż ORP i HMS! Śmieszy mnie to anglofońskie zadęcie i już. Tak samo jak śmieszy mnie gdy snob-polityk zwołuje a snob-dziennikarz opisuje "briefing" zamiast "konferencję prasową".
I na tym proponuję zakończyć dyskusję na ten temat: każdy pozostaje przy swoim. W końcu głównym tematem tego wątku jest przecież piękny model pięknego niszczyciela, który ku chwale modelarstwa wydał AH :-)

 
09-04-15 07:52  Odp: [N] Amatsukaze AH
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Są inne wywietrzniki, inny podział pokładu, brak pomostu p-lot i inny dalmierz na nadbudówce. Tyle na chwilę obecną zauważyłem.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
09-04-15 10:25  Odp: [N] Amatsukaze AH
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

A ja gdzieś widziałem HIJMS....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
12-04-15 13:58  Odp: [N] Amatsukaze AH
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Udałem się do empiku po Amatsukaze z hala, bo choć zasadniczo tego przekombinowanego wydawnictwa nie zakupuję to na okładce wygląda na obiekt do sklejenia. I o dziwo w środku też nie ma krajanki nie sklejalnej . Ale niestety jedyny egzemplarz był dotknięty syndromem modeli hala w empikach , czyli część arkuszy przedartych. I musiałem żeby nie robić pustych przebiegów wyjść z Tamą .Też japoński.

 
12-04-15 21:51  Odp: [N] Amatsukaze AH
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W Kaskadzie, w naszym " empajku " są egzemplarze Amatsukaze w bardzo dobrym stanie !
Nic tylko kupować.... 63 złote praktycznie za to samo, co było w modelu wydanym w 2003
roku. Yukikaze kosztował 22 zł !! Nie kupię Amatsukaze, za 63 zł mam piękny model
Kate Pana Pawła Mistewicza plus 33 zł na coś innego, ot chociażby na " Spraya ".

Szkoda takiego traktowania modelarzy. Za 10 lat doczekamy się znowu kolejnego niszczyciela
typu KAGERO... A cały czas brakuje modeli typów Asashio czy Yugumo. Ale to nie moje
małpy, nie mój cyrk. Yukikaze mam , uważam też, że rysunek Pana Jarosława Wróbla jest
o niebo lepszy od komputerowej kompilacji z Amatsukaze.

 
12-04-15 22:16  Odp: [N] Amatsukaze AH
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

THEO i po co te lamentacje ,żal ci coś ściska, i tak to nic nie zmieni ,ja kupiłem i jestem bardzo zadowolony ,nawet gdyby trzeba byłoby stówkę wyłożyć ,wyłożyłbym
Pozdrawiam

 
12-04-15 23:39  Odp: [N] Amatsukaze AH
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I ciesz się Chłopie !!! Ja nie lamentuję !! Wolny wybór, chcesz, kupujesz !!! Dla mnie 63 zł za
ten model , to przepłacanie ! Tym bardziej, że mam Yukikaze. A modeli kartonowych, za które
chętnie wziąłbym się jest tak ze 30... Tylko czasu nie za dużo na klejenie. Ale coś tam mam
na warsztacie...

 
13-04-15 10:23  Odp: [N] Amatsukaze AH
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"A cały czas brakuje modeli typów Asashio czy Yugumo "

Z cyklu znajdź trzy różnice w parze z Yukikaze i tym z wątku. Ogólnie wiem co chcesz powiedzieć ale tego czego uważam można byłoby sobie życzyć to na nowo opracowane niszczyciele typu Akizuki i tutaj akurat wydawnictwo bardzo by mi odpowiadało. To co mam u siebie z tego segmentu jest niesklejalna w standardzie. Przynajmniej ja nie potrafię a lepić z dwóch egzemplarzy to pomyłka.

--

Post zmieniony (13-04-15 10:28)

 
13-04-15 10:30  Odp: [N] Amatsukaze AH
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łukasz, każdy ma inne oczekiwania. Akurat są dwa dostępne modele niszczycieli typu
Akizuki. Opracowane na bardzo dobrym poziomie. Nic tylko na przykład kupić u Janusza Fuyutsuki
i kleić !! A niszczyciele typów Asashio i Yugumo pewnie i kiedyś się pojawią. Tak, jak i Shimakaze.
Najlepszy niszczyciel japoński z II Wojny Światowej. I te modele będą się dobrze sprzedawać.

--

 
13-04-15 10:46  Odp: [N] Amatsukaze AH
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jesteś pewien tych opracowań? Chyba chodziło Tobie o Fuyuzuki z Modelika czy tak?. Ten sam projektant i istny klon opracowania Akizuki i Fuyuzuki. Robię właśnie ten pierwszy i nie było elementu, który nie trzeba było korygować, docinać a o dorabianiu z zapasu nie wspominam dlatego napisałem, że można byłoby zrobić to porządnie. Taki był w zasadzie sens mojej wypowiedzi.

Ale masz racje pisanie o Akizuki i Fuyuzuki w tym wątku to jakby to powiedzieć, nie ten wątek.

--

Post zmieniony (13-04-15 10:56)

 
13-04-15 12:42  Odp: [N] Amatsukaze AH
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Shimakaze?;-))

pozdrawiam
Lukas

ps. wybaczcie za wpis...;-)

--

 
13-04-15 15:35  Odp: [N] Amatsukaze AH
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

OT
Fajnie lazarus ze bedzie Shimakaze.
Pytanie tylko czy to do Hala czy nie.
Jesli tak to pewnie konkurencja zrobi swoj, a jak nie to odwrotnie :)

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
13-04-15 21:58  Odp: [N] Amatsukaze AH
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak się uporam z modelem , co go w zeszłym tygodniu zacząłem kleić ( a pewnie potrwa to
z 5 miesięcy.. ) to się wezmę za Fuyutsuki . Sprawdzę... generalnie modele opracowane
przez Pana Piotra Turalskiego są sklejalne. Fuyutsuki jest lepiej wydane edytorsko. No i jeśli coś
nie pójdzie jak trzeba, do Gryfina mam 25 kilometrów..

A co do SHIMAKAZE, dobrze byłoby gdyby się ukazał ! Najlepiej albo z WAKU, albo z GPM.
Czekajmy cierpliwie ! :-)))

 
14-04-15 23:51  Odp: [N] Amatsukaze AH
Michał H 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 0

A czy to wydawnictwo zacznie wydawać nowe modele czy tylko odgrzewane kotlety albo modele, które już były ale niby są nowością. Żenada.

 
15-04-15 01:21  Odp: [N] Amatsukaze AH
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to zostalo jeszcze 16 lub nawet 17 niszczycieli typu "Kagero" wystyarczy na lata ;-)

THEO co do modeli niszczycieli typu Akizuki to przed sklejeniem proponuje poszukac starszych watkow.
Nie sklejalem Fuyuzuki ( model hybryda dla tych wglebiajacych sie w historie ) tylko o nim slyszalem od rednacza MO za to sklejalem Akizuki.
Owszem jest sklejalny.
Kadlub - bardzo ladnie wszystko bylo dopasowane lecz niestety to co jest typowe dla tego projektanta to powyzej kadluba zaczynaja sie schody. Proponuje zakupic zapas kolorowego papieru lub pociac drugi model na dorabianie brakujacych czesci.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
15-04-15 19:44  Odp: [N] Amatsukaze AH
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Janisz, dzięki za ciekawe spostrzeżenia !! Żeby nie być upierdliwym, konkretnie wnoszę
o zajęcie się, opracowanie i wydanie modeli niszczycieli KAZUMI i AKISHIMO. Kto ciekaw
dlaczego te, niech poszpera w archiwaliach.
A co do Fuyutsuki, to nie boję się niedopasowania części. Modele w całości robię
waloryzowane, z pełnym malowaniem. No chyba, że brakuję części... to trzeba będzie
zajrzeć do planów. :-))))

 
16-04-15 06:41  Odp: [N] Amatsukaze AH
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Z tego co pamietam to w Akizuki ( sklejalem go 9 lat temu) z duzych czesci brakowalo dolnej czesci do tego wielkiego wywietrznika/wentylatora/ takiego bardzo charakterystycznego elemenetu przy kominie. Gora i boki byly a dolu niet..... pewnie jakas siatka by zalatwila sprawe ale nie o to chodzi. Nie pamietam co jeszcze pewnie jakies detale. Jak waloryzujesz to spoko dasz rade. Polecam Gakkena z modelem Akizuki i chyba planami do Fuyuzuki.
Oba wymienione przez Ciebie jednostki nalezaly do innych typow.
Kasumi to typ Asashio ( poprzednik Kagero)
Akishimo to typ Yugumo (nastepca Kagero )
Oba byly w eskorcie Yamato w trakcie ostatniej misji.
Ja bym sie raczej spodziewal Isokaze i Hamakaze - oba nalezace do typu Kagero plus uczestnictwo we wspomnianej misji ze skutkiem jak Kasumi i Akishimo. Dodatkowy plus ze wygladaly wtedy prawie identycznie jak Yukikaze, ktory tez uczestniczyl w tej misji ale udalo mu sie przezyc.

--

Post zmieniony (16-04-15 06:42)

 
16-04-15 11:00  Odp: [N] Amatsukaze AH
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Janisz i właśnie o to chodzi, żeby ktoś zajął się niszczycielami tych dwóch typów. Poza tym,
Kazumi, jako ostatni z serii wytrwał do 1945 roku, oba zostały zatopione przez Jankesów
tego samego dnia... Ot, tak mi się nieco zamarzyło... Z serii niszczycieli Kagero , wystarczy
mi w zupełności model AH Yukikaze wydany w 2003 roku.

 
16-04-15 11:28  Odp: [N] Amatsukaze AH
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

THEO skoro malujesz i szpachlujesz to nie czekaj na modele tylko szukaj planow i go ahead.
Zreszta typ "Yugumo" to powtorzony "Kagero" z inna nadbudowka ( linie teoretyczne chyba sa identyczne) mozna tez domniemac ze i "Kasumi" jest bardzo podobny do nowszych typow. Nadbudowka dziobowa chyba byla bardziej kanciasta. Oczywiscie znajdzie sie wiecej roznic w drobiazgach.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
16-04-15 22:59  Odp: [N] Amatsukaze AH
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oczywiście nazwa destrojera, to KASUMI . Janisz, nie mam tak dobrych materiałów do okrętów
japońskich, jak do niektórych samolotów. Praktycznie mam monografię z wydawnictwa Adama
Jarskiego plus wszystko to , co było u nas do Yukikaze. Niszczyciele typu Yugumo trochę
się różniły od Kagero mimo wszystko. Pewnie sporo fajnych materiałów ma na ten temat
Grzesiek Nowak. Niewykluczone, że zabiorę się za któryś z tych niszczycieli. Teraz jestem
na etapie budowy 4 śmigieł, mam piasty, 12 łopat czeka w kolejce. A potem 4 silniki gwiazdowe, podwozie
już mam. :-)))

 
16-04-15 23:55  Odp: [N] Amatsukaze AH
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Tyle narzekań w wątku, a w sEMPIKach widzę coraz mniej modeli. Co ciekawe i nakład się regularnie zmniejsza, pewnie stąd coraz wyższa cena. Nie zdziwiłbym się gdyby "odgrzewane kotlety" zmniejszały cenę "nowych" opracowań.

Pzdr!
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
17-04-15 20:33  Odp: [N] Amatsukaze AH
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

THEO, nie doceniasz Janisza - na temat japońskich niszczycieli ma on materiałów z 10 razy więcej ode mnie :-)

--
MacGregor

 
17-04-15 20:40  Odp: [N] Amatsukaze AH
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A to warto wiedzieć. Tylko, Ty Grześku mnie znasz , dla Janisza jestem tylko THEO z forum..

 
20-04-15 08:46  Odp: [N] Amatsukaze AH
rs77   

bylem wczoraj w Empiku w Gdańsku i ku mojemu zaskoczeniu obok Amatsukaze leżały Bergepanther i Messerschmitt 110 od AH z 2004 roku z naklejką 'ponownie w sprzedazy'

o co kaman?

Post zmieniony (20-04-15 08:46)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024