FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
28-03-16 00:43  [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam nie dużo czasu upłynęło kiedy rozpocząłem budowę Maza, jednak idąc za ciosem, mając na macie okręt, pojazd kołowy to pomyślałem czemu nie wziąć za jednym razem jeszcze coś kolejowego a że trafił mi się najnowszy model wydawnictwa Answer no to długo nie było trzeba czekać by go rozkroić ;)
Model można powiedzieć że sklejam równolegle z Mazem i na tą chwilę tak będzie. Wagon standardowo będę malował i najprawdopodobniej będzie w barwach IC a po ukończeniu postaram się by do 111 dorobić lokomotywę EP09 oczywiście także w malowaniu IC by całość fajnie się prezentowała na półce. Na chwilę obecną prace trwają nad budową ostoi, na tą chwilę nie napotkałem żadnych problemów jedynie przy tak długiej konstrukcji trzeba uważać by się nic nie zwichrowało prace przy tak długiej ostoi przypominają mi troszkę budowę okrętu ale jestem na finiszu tej konstrukcji i na razie nic złego się nie stało. Relację będę sie starał aktualizować na zmianę ale jak będzie w rzeczywistości czas pokaże.
A więc przechodzimy do zdjęć



 
28-03-16 09:18  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ooooo... ciekawe, ciekawe :) Taką długą ostoję to chyba warto robić na desce, jak skrzydła do A2 :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
28-03-16 11:02  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
lukasz86 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Zasiadam i obserwuje. Ja po gagarinie mam w planie zrobić EU07 w barwach IC. Mam logo PKP IC w rysunku wektorowym, mogę Ci podesłać. Przyda się na pewno do zrobienia kalek albo masek.

 
28-03-16 12:42  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Był bym wdzięczny za te rysunki IC, jak by nie był problem z podesłaniem na @ to nardzo proszę snake9999@o2.pl

 
28-03-16 13:10  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
lukasz86 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Poszło

 
28-03-16 21:39  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Długość ostoi to 97cm. Więc zestaw z lokomotywą będzie miał 170cm a zastanawiam się jeszcze jak wyjdzie wagon 112A by go dołożyć do zestawu ale wtedy zestaw powiększy się o kolejny metr czyli nie całe 3m będzie miała całość, więc pytanie się nasuwa gdzie to pomieścić?

 
28-03-16 21:49  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Seweryn 

 

Odpowiedź jest prosta - 1/45, ten sam detal a miejsca sporo mniej.

--
Seweryn

 
29-03-16 00:00  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Fajnie, że zacząłes tę relacje. Zasiadam do obserwacji. Temat bardzo ciekawy zwłaszcza, że sam coś teraz buduje z tej tematyki. Być może również zdecyduję się na założenie relacji.

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

 
03-04-16 16:04  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ostoja całkowicie skończona, została także już pomalowana, resztę osprzętu łącznie z wózkami będę robił jak będzie gotowa cała buda, więc teraz zabieram się za wnętrze.
Tak się prezentowała po pomalowaniu podkładem wyszlifowaniem.



A tak się prezentuje po pomalowaniu na czarno, teraz dojdzie jeszcze delikatne brudzenie i temat ostoi będzie zamknięty.

 
06-04-16 10:02  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kawał ostoi. Bardzo jestem ciekawy tego modelu.

--


 
14-08-16 16:29  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kolejna odsłona budowy wagonu, tu jak przypuszczałem tempo budowy nie jest zbyt powalające, ale coś tam zawsze przy nim dziubne. Ostoja skończona więc wziołem się za kolejny etap tym razem poszły wózki.

 
20-12-17 21:41  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Minęło sporo czasu od ostatniej aktualizacji, ale ostatnio wziąłem się znów za wagon, prace oczywiście idą pomalutku, bo na macie kilka rozgrzebanych modeli przy których sobie tam dłubie. W wagonie walczę dalej z wózkami a dokładniej z pierwszym wózkiem.

 
23-12-17 21:17  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mała aktualizacja, wózek został pomalowany na czarno, teraz czeka na koła oraz resztę osprzętu.

 
24-12-17 01:30  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ślicznie to wygląda. Pisz proszę, jeśli napotkasz jakieś braki (oby nie było), bo napalam się na ten wagon. Dla mnie, przecierasz szlaki.

--


 
01-01-18 22:16  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prace pomalutku posuwają się do przodu, wózek został lekko przybrudzony, no i czeka w dalszym ciągu na koła ;) Tym czasem prace idą także przy uzupełnianiu ostoji powstała skrzynia akumulatorowa która obecnie schnie oraz zderzaki które zostały pomalowane podkładem.

 
10-01-18 22:14  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam, żeby troszkę odpocząć od drobnicy, postanowiłem sobie pomalutku zacząć robić wnętrze, na pierwszy ogień poszedł przedział z kibelkiem ;) Imitacje drewna na ścianka zrobiłem z tapety samoprzylepnej.

 
14-01-18 20:55  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Żeby nie było że weekend zmarnowany ;) Prace tym razem przy przedziale oraz wyposażeniu kibelka, o ile ubikacja poszła szybko to przy przedziale a w zasadzie połowie przedziału troszkę mi zajęło, a jak by nie licząc przedziałów jest 10.

 
14-01-18 22:04  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Super! Jak w prawdziwym wagonie.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
15-01-18 09:35  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Żeby było jak w prawdziwym to kibel powinien być zalany a umywalka zapchana papierem no i syf na podłodze :) A tak poważnie to świetna robota. Pomysł z wykorzystaniem drewnopodobnej okleiny też mi się podoba.

--
Pozdrawiam!

 
15-01-18 09:46  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie mogę, nawet masz numerki nad siedzeniami!!!! Masakra... A co z kibla będzie widoczne po zmontowaniu kadłuba, tam są przecież szyby zamalowane, uchylisz okno, czy drzwi?

--

 
15-01-18 10:01  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jak kibelek nie będzie widoczny to chociaż charakterystyczny zapaszek będzie czuć. :-)))
Po obu stronach luster zamontowanych centralnie nad siedzeniami były zazwyczaj obrazki architektoniczo-krajobrazowe.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-01-18 10:56  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Bardzo ładnie to wygląda, podoba mi się szczególnie koło hamulca postojowego, kręciło się takim w latach 70-tych, ale tylko podczas postoju wagonów na bocznicy :)

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
16-01-18 21:48  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam, cieszę się że wam się podoba :) Co do kibelka myślałem nad uchyleniem okna w jednym kibelku żeby coś przynajmniej troszkę było widać. Co do obrazków w modelu też są i być może jeszcze je powieszę ;)
Precyzyjny mam pytanie a czy ten hamulec awaryjny był może za jakąś szybą która w razie potrzeby trzeba zbić? czy po prostu że tak powiem był ogólnie dostępny ;)
Tym czasem przedział numer 1 można powiedzieć że jest skończony chodź jeszcze dojdą elementy takie jak zasłonki i (jeszcze nie wiem za bardzo z czego je zrobić) po drugiej stronie ścianki słynne stoliczki i śmietniczek :)
Swoją drogą te wagony miały swój klimat uwielbiałem nimi podróżować a wyjazdy ze swoją paczką pod namioty to było coś ;)



Post zmieniony (16-01-18 21:49)

 
16-01-18 22:12  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Hamulec wyglądał podobnie jak masz to zrobione w modelu. Żadnej szyby, czy choćby plomby na druciku nie było, można było kręcić swobodnie kołem.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
17-01-18 03:44  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam nadzieję, że zrobisz kilka przedziałów z otwartymi drzwiami. A na korytarzu, są do powieszenia mapy linii kolejowych? Są rozkładane krzesełka?? W ogóle, model tylko 1:25, czy są inne skale? Zaglądam tu, całe dzieciństwo to podróże do Inowrocławia ze Śląska, po 6 godzin w takich wagonach...

--

 
17-01-18 10:26  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jeśli dobrze pamiętam to kibel nie miał płaskiego sufitu. Sufit sięgał do całej wysokości wagonu. Ale może były inne wersje.
Zaglądam i podziwiam.

 
17-01-18 11:55  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Hamulec nie awaryjny tylko postojowy - do zwykłego użytku jak wagon nie jest podpięty do lokomotywy. "Awaryjny" czyli bezpieczeństwa to te skrzyneczki z uchwytem na scianach, i tam uchwyty powinny mieć plomby, czy w praktyce mialy to inna sprawa.

 
17-01-18 15:21  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Super to wygląda. Nie planujesz jakiegoś oświetlenia?
No właśnie hamulec jest postojowy. Gdy go zakręcasz to blokujesz 1-2 zestawy kołowe w wagonie. Na burcie wagonu masz zaznaczone z której strony jest ten hamulec. W ramach ciekawostki, po kolejowemu strona z hamulcem ręcznym to przód wagonu.
Natomiast awaryjny po pociągnięciu otwiera klapkę w przewodzie hamulcowym, upuszcza powietrze i powoduje hamowanie na całym składzie.

--

Post zmieniony (17-01-18 15:24)

 
17-01-18 18:32  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Siedzenia to mają już docelowy wygląd, trochę wyglądają jak pokryte skajem, a przecież były kryte materiałem ?
Takim np. 4 zdjęcie http://www.inforail.pl/przewozy-regionalne-modernizuja-wagony-_more_53764.html lub takim 5 zdjęcie http://swr.podkarpackakolej.net/kategoria/PR/2. Po sklejeniu całego wagonu pewnie mało będzie widać, ale w jednym, czy drugim przedziale można uchylić drzwi, czy okno i wtedy widać więcej.
W modelu obicie siedzeń jest inaczej zaakcentowane, też słabo, ale wiadomo przecież jak jest : )
12 arkusz cz. 132 https://www.mojehobby.pl/products/Wagon-111A.html#gallery_start
Co do kibelka to też mi się wydaje, że nie miał takiego prostego dachu ?

Post zmieniony (17-01-18 18:34)

 
17-01-18 20:24  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Być może sufit był do samej góry, tu jest tak więc nie będę zmieniał tym bardziej jak pisaliście kibelka i tak nie będzie praktycznie widać. Co do siedzenia tak to już jest wersja docelowa, wiem że miały fakturę kratki tak jak w wycinance, oryginalne wyglądały troszkę cukierkowato jak dla mnie więc postanowiłem je pomalować na taki kolor zbliżony i jak dla mnie wyglądają lepiej.
Oświetlenia raczej nie będę robił, chodź do zamknięcia dachu jeszcze troszkę zostało ;)

 
17-01-18 21:05  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Do wagonu przydałby się jakiś parowóz.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-01-18 21:14  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Twój model - zrobisz sobie z nim co zechcesz, ale akurat określenie "cukierkowaty" wygląd w przypadku siedzeń z modelu jest mocno przesadzone, bo ani kolor, ani wzór nie daje powodów do użycia takiego określenia.
Osobiście dla mnie patrząc na arkusze zupełnie nie widzę powodów, aby tam coś malować, zmieniać - wygląda to wszystko graficznie bardzo dobrze.
Z tego co pamiętam w pewnym momencie, ale czy to było jeszcze u schyłku PRL-u, czy już po 1989 roku zaprzestano wieszania obok luster tych różnych widoczków.
Tych wagonów w eksploatacji w różnych wersjach jest jeszcze według danych z internetu ok. 1500, więc wydaje mi się, że sprawdzenie jak tam z tym kibelkiem i jego sufitem było nie będzie trudne : ) Akurat ten typ wagonu osobowego był najliczniej produkowanym ze wszystkich.
Strasznie dużo detali powtarzalnych - moc monotonnej pracy.
Już w ogóle nie wyobrażam sobie roboty przy "piętrusach", które są zapowiadane na innym forum : )

 
17-01-18 21:34  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Cukierkowato może troszkę złe określenie rzeczywiście, ale jakoś po sklejeniu nie podeszła mi ta kanapa ale malując jedną warstwą podkładu pozostaje lekko widoczna faktura kratki na zdjęciach tego nie widać ale w rzeczywistości troszkę ją widać, postaram się jutro wrzucić zdjęcie z większym zbliżeniem. Co do powtarzalności to rzeczywiście to jest to czego nie lubię zbytnio ale jest to nieodłączna część naszego hobby.
Do wagonu będzie coś nieco nowszego zastanawiam się nad EU07 albo EP09
A tu zdjęcie które podesłał mi Darecki na innym forum tak by rozwiać wszelkie wątpliwości na temat kibelka.


Post zmieniony (17-01-18 23:03)

 
17-01-18 21:53  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Widzę, że autorowi modelu nic, a nic nie przeszło, ciężki przypadek - nawet nie zauważył, że pochwaliłem jakość opracowania, ale widocznie ten typ tak ma ; ) W sumie to nie ja miałem pierwszy wątpliwości co do wyglądu kibelka i generalnie mało mnie to interesuje i mam to w tym czego się używa niekiedy w tym pomieszczeniu : )
Tyle lat się jeździło takimi wagonami, ale autentycznie nie dałbym sobie ręki uciąć jak z tym sufitem było i tylko dlatego o tym wspomniałem - zasadniczo w tym wagonowym przybytku uważałem zawsze, aby sobie nie obsikać spodni, więc raczej do góry nie patrzyłem... autorze modelu : )
Przepraszam za ten mały offtop.

 
18-01-18 08:06  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Każdy wie że te fotele są kryte tkaniną. I te z druku dość dobrze to oddają. A malowane to wyglądają jak skajowe fotele z Berlieta . No ale to wynik tego że wykonawca modelu maluje wyrób. I środek też. W każdym razie bardzo nabrałem smaka na ten wagon i na najbliższym konkursie gdzie będe to go od razu kupuję.

 
18-01-18 14:22  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czy ten wagon jest, lub będzie kiedykolwiek w 1:45?? Co do relacji- dla mnie to chyba najbardziej wciągająca relacja tego okresu!! Mógłbyś całodobowo coś kleić i dawać foty, nie miałbym nic przeciwko!

--

 
18-01-18 20:49  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Vansen, cieszę się że relacja cie wciągła, szczerze powiem że mnie ten wagon też wciągnął ;) ale niestety całodobowo nie dam rady sklejać ale i tak dużo poświęcam mu czasu, teraz prace trwają nad hurtowym składaniem siedzeń ;)
Zrobiłem dziś zdjęcie tych siedzeń po pomalowaniu jak wyglądają przy zbliżeniu, w rzeczywistości widać to lepiej niż na pierwszych zdjęciach, więc w rzeczywistości nie są tak całkiem gładkie.

 
18-01-18 21:16  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A są firanki ze wzorkiem "PKP"??

--

 
18-01-18 21:56  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Pytasz czy są w modelu, czy będą ogólnie?

Post zmieniony (18-01-18 21:57)

 
19-01-18 04:05  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czy są w modelu? Jeśli nie ma, pokombinujesz coś?

--

 
19-01-18 07:08  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

W zasadzie taki typ siedzeń jak jest tu i ich kolor sugerujący użyty materiał to spotkałem niedawno tylko w wagonach pożyczanych przez Czechów.

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
19-01-18 09:29  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To siedzenie wygląda dobrze! rozumiem, że to już po Twoim malowaniu. Też jeździłem takim, 100 lat temu ;)

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
19-01-18 13:17  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tak, siedzenie jest już po malowaniu i wygląda tak samo jak te które pokazywałem wcześniej. Co do firanek to nie ma ich w samym modelu ale u mnie oczywiście będą z tym że nie bardzo wiem z czego je na razie wykonać.

 
19-01-18 13:56  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

tomo11 napisał: Co do firanek to nie ma ich w samym modelu ale u mnie oczywiście będą z tym że nie bardzo wiem z czego je na razie wykonać.

W Antku (An-2) zrobiłem firanki z jednej warstwy ufarbowanej na żółto chusteczki higienicznej:




--

Post zmieniony (19-01-18 14:01)

 
19-01-18 19:19  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Może to sie przyda:
http://forum.modelarstwo.info/resources/zas%C5%82ony-pkp.5/

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
23-01-18 21:30  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Andrzeju firanki bardzo fajnie wyglądają te które mi zapodałeś na forum kolejowym ale na czym to wydrukować by wyglądały naturalnie, tu mam mały problem.
Tym czasem, żeby nie było że weekend się skończył to i prace przy modelu się skończyły, nic takiego nie ma miejsca prace cały czas trwają nad przedziałami, można powiedzieć że jestem na półmetku przedziałów więc mam cichą nadzieje że do końca tygodnia się z tym uporam ;)

 
23-01-18 22:37  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ciekawe dlaczego projektant nie umieścił tych zasłonek w modelu - 10 przedziałów x 4 zasłonki = 40 + zapas, wzór PKP na zasłonkach - w sumie przydałby się druk dwustronny, ale to koszta. Druk na papierze oczywiście, aby można było łatwo uformować i tyle. Może już w tych wagonach zmodernizowanych nie ma zasłonek, ale co robią w WC w takim razie te czarno-białe kafelki ?
W czasie produkcji tych prawie 2900 wagonów WC podlegało wielu modernizacją, co można przeczytać na branżowych stronach.
Model przedstawia wagon z konkretnymi oznaczeniami w malowaniu współczesnym , więc chyba projektant miał dostęp do niego i zrobił tak jak w oryginale... czy nie ? ; )

 
24-01-18 20:34  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Szkoda, że nie zróżnicowałeś podłokietników bo zazwyczaj nie wszystkie są w pozycji opuszczone czasami są podniesione. Uniknąłbyś w ten sposób monotonii.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-01-18 21:08  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Słuszna uwaga - można jeszcze uchylić drzwi do wagonu, następnie drzwi do WC tylko, żeby było posprzątane wewnątrz : ) drzwi do łazienki, można opuścić na różne wysokości okna, część drzwi porozsuwać, jak zrobisz zasłonki można je przykleić w różnych konfiguracjach - jedne zasunięte, inne wręcz przeciwnie - wbrew pozorom wariantów na ożywienie wagonu jest sporo - no fakt, że to dodatkowa praca, ale chyba warto na to poświęcić jeszcze kilka godzin.
Wnętrze WC nie powinno być białe ?
Jeszcze zapytam się, czy te siedzenia uchylane " klapaczki" są również jako oddzielne części, czy tylko narysowane na ścianach korytarza ? Otworzonych chyba się nie da zrobić, bo ściany chyba nie mają odpowiedniej grubości, czy da się ?

Post zmieniony (24-01-18 22:31)

 
24-01-18 21:37  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Panowie wszystko jest do zrobienia, podłokietniki idzie poprawić, o oknach uchylonych czy otwartych drzwiach myślałem już wcześniej, coraz bardziej myślę nad zamontowaniem w 3-4 przedziałach oświetlenia, pomysłów ogólnie z każdą dodatkową częścią jest coraz więcej bo naprawdę model jest bardzo fajnie zaprojektowany i fajnie się go robi mimo monotonności niektórych części.
Co do tych siedzeń są narysowane na ściankach, nie pamiętam jak one wyglądały otwarte tzn. czy jak były otwarte była wnęka grubości tych siedzeń w ściance bocznej czy wystawały poza obrys tej ścianki. Powiem szczerze że wagon jest tak bardzo popularny ale znalezienie zdjęć w necie z przedziałów czy korytarza, drzwi tylnych łączących wagony nie jest takie proste, chyba że nie potrafię szukać ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024