FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
23-03-16 15:20  Odp: [R] Trabaccolo - WAK 1:100 - relaksacyjnie
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Cześć Wszystkim,

wyposażyłem pokład we wszystkie "grubsze" elementy, a ponieważ w tytule jest "relaksacyjnie", więc trochę lenistwa i niedbałości widać:


Dokleiłem różne słupki i pachołki i przygotowałem ławy wantowe z jufersami. W zasadzie jest gotowy do stawiania masztów. Wcześniej zamocuję na pokładzie wszystkie niezbędne bloczki i knagi, bo po postawieniu masztów wanty bardzo utrudniają robienie otworów i mocowanie drobnicy.


Kilka spostrzeżeń, które może komuś będą przydatne:
1. Mocowanie dolnych jufersów ma "udawać" okucia, w których były one osadzone i wzmocnione odciągami, przylegającymi bezpośrednio do burt. W tej skali zrobienie jak na zdjęciu poniżej wydawało mi się przesadą, ale jeśli ktoś chce, lub robi w innej skali można się na takie szczegóły pokusić.
2. Znów nie posłuchałem się instrukcji:-))) i zrobiłem jufersy ciut za grube. W sumie cały zestaw to 6 warstw brystolu. Zewnętrzne warstwy mogłyby być trochę chudsze, ale jak dojdą nitki, sznurki to jakoś się to "rozejdzie po kościach".
3. Kotbelka wypada pod skosem, co może wzbudzać wątpliwości, ale wiele detali wzorowałem na poniższym modelu. Również wyposażenie pokładu w różnych jednostkach różnie wyglądało, więc jest trochę miejsca dla wyobraźni:-)) (Choćby "kuchnia" tu postawiona w części dziobowej)

4. Na zdjęciu powyżej ozdobne otwory na dziobie są przelotowe i często takie były. W opracowaniu otwory w burtach są, ale można je zaślepić czerwonymi "ozdobami" jak na zdjęciu poniżej:

5. W instrukcji brak informacji o grubości poręczy. Powinny one mieć około 0,5 mm, bo jak widać na zdjęciach, były bardzo "delikatne".

To na razie tyle

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] Trabaccolo - WAK 1:100 - relaksacyjnie  nowe
Seahorse 8949 25-02-16 21:01
 Odp: [R] Trabaccolo - WAK 1:100 - relaksacyjnie  nowe
Seahorse 611 01-03-16 23:23
 Odp: [R] Trabaccolo - WAK 1:100 - relaksacyjnie  nowe
Petrov 475 02-03-16 09:38
 Odp: [R] Trabaccolo - WAK 1:100 - relaksacyjnie  nowe
Borowy 559 02-03-16 18:47
 Odp: [R] Trabaccolo - WAK 1:100 - relaksacyjnie  nowe
Mariaszek 518 02-03-16 20:17
 Odp: [R] Trabaccolo - WAK 1:100 - relaksacyjnie  nowe
Seahorse 523 14-03-16 17:15
 Odp: [R] Trabaccolo - WAK 1:100 - relaksacyjnie  nowe
Hastur 473 15-03-16 22:14
 Odp: [R] Trabaccolo - WAK 1:100 - relaksacyjnie  nowe
Seahorse 471 15-03-16 22:32
 Odp: [R] Trabaccolo - WAK 1:100 - relaksacyjnie  nowe
Petrov 514 16-03-16 00:25
 Odp: [R] Trabaccolo - WAK 1:100 - relaksacyjnie  nowe
Seahorse 685 23-03-16 15:20

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024