FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 18Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
06-11-16 20:25  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Miodzio,tylko jedno słowo,a jak wiele wyraża :-)

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
06-11-16 20:39  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kawał świetnego modelarstwa. Bardzo czysto i bardzo równo. Jest co podziwiać.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
06-11-16 20:46  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Chyba będę musiał zrewidować swoje podejście do tłoczenia. Bardzo podoba mi się przejrzystość i gładkość wykonanej przez Ciebie owiewki. Przeprowadzałem próby tłoczenia na skleconym przyrządzie do vacu i dopiero po zobaczeniu Twoich zdjęć uświadomiłem sobie jak mizerne były efekty, które uzyskałem. Nie wiem czy jest to kwestia filmu olejowego, dzięki któremu powierzchnia staje się gładsza (?!) czy bardziej chodzi o brak idealnego przylegania folii do owiewki. Przy vacu widoczne są dosłownie wszystkie włókna kartonowe i jeśli forma nie będzie wypolerowana na glanc wyjdzie każda nierówność.

Dzięki za przejrzysty instruktaż i inspirację!

 
06-11-16 22:00  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Tia... i co tu rzec? Wyższa inżynieria – podziwiam, i zastanawiam się czy mi się to w pociągach przyda :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
06-11-16 22:19  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Bardzo dobre modelarstwo, śledzę od poczatku i czekam na galerię.
Co do tłoczenia jak widać dobra metoda. Masz już w niej doświadczenie i nie wiem czy warto coś zmieniać. Może zamiast rozgrzewania na oleju spróbować opalarki?
Ja stosowałem opalarke do rozgrzewania folii a dodatkowo mam pudelko z otworkami na górze i otworem z boku na rure odkurzacza oraz ramke do zamocowania kawalka folii.

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
06-11-16 23:56  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Takie relacje, jak ta, można oglądać i czytać godzinami :-)
Kabinka jak ta lala. Brawa dla tego Pana ;-)
Czekam na wielki FINISH :-)

 
08-11-16 15:12  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Tak więc dobrnęliśmy wreszcie do końca...

Mniej więcej zrealizowałem to co sobie zamierzyłem na początku, czyli standard z jakąś malutką waloryzacją (panel przyrządów w kabinie, podwozie główne, lampki pozycyjne, reflektory, silniki) oraz z poprawkami w stosunku do projektu - fin flash'e, czerwone litery, odwrócone szachownice.
To mój pierwszy duży samolot po powrocie do sklejania i muszę przyznać, że jest to zupełnie inne doświadczenie niż w przypadku małych jednosilnikowców. To nie jest tak, że to też samolot tylko większy. Wspomnę tylko o bezwzględnie koniecznym podposzyciu w kadłubie (bez którego to wszystko byłoby "wiotkie jak trzcina na wietrze"), większych powierzchniach do kształtowania i klejenia, większej ilości miejsca do operowania modelem i - paradoksalnie - większej dokładności w klejeniu, bo błędy lubią się kumulować bardziej...
Co do samej wycinanki. Mimo, że Autor nazwał ją "średnio trudną" uważam, że stawia wysokie wymagania. Instrukcja nie pomaga sklejać, jest dość powierzchowna, podobnie jak rysunki montażowe. Trochę trzeba dodać od siebie, np. wewnętrzne powierzchnie poszycia i kabiny nosowej widoczne przez oszklenie czy wewnętrzne powierzchnie osłon silników. Kompletnie absurdalnie wg mnie zaprojektowano ramki oszklenia. Autor nie wspomniał o dociążeniu dzioba samolotu, a w segmencie kabinowym znalazło się 50 g ołowiu co zresztą pozwala tylko na utrzymanie maszyny w poziomie, jak się "położy" na ogon to już mogiła. Model zaprojektowany jest na dwie wręgi i jest to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że skleimy je razem i potraktujemy jako jedną grubą z doszlifowaniem na grubość paska łączącego. Pozwoli to uniknąć problemów z dopasowaniem podłóg w niektórych segmentach. Gdybym kleił model jeszcze raz nie zaczynałbym od ogona jak sugeruje Autor, ale od segmentu z komorą bombową i "posuwałbym" się w kierunku ogona i dziobu, jak Pan Bóg przykazał. Ale mądry Polak po szkodzie.
To na tyle, jak widać na ostatnich fotkach zostawiłem sobie możliwość zaprezentowania silnika w całej okazałości a także zaprezentowałem powód dlaczego kleję wszystko w podobnej skali...
Aha, jeszcze raz: oszklenie z GPM'u nie nadaje się do tego modelu, mam zrobione kopyta na oszklenie kabiny pilotów i przednią część kabiny nosowej. Jeżeli byłby ktoś chętny przygarnąć proszę się odezwać na maila...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
08-11-16 15:44  Odp: [R/G] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Projekt niełatwy, często przekombinowany a i tak poradziłeś sobie świetnie. Gratuluję!

 
08-11-16 15:48  Odp: [R/G] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Grzecho_W 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Kilminster i ode mnie Wielkie Gratulacje. Stworzyłeś modelarskie dzieło. Super prowadzona relacja, dużo świetnych fotek i opisów. BRAWO!!

 
08-11-16 16:15  Odp: [R/G] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Brawo kolego, brawo.
Art napisał: Proponuję przy następnym modelu podejść do ścinania linii obrysowych, tam gdzie trzeba.
Popieram. Zawsze walczyłem z liniami obrysowymi.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 18Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024