FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 18Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
03-11-16 21:20  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kilminster mogę mieć prośbę odnośnie wstawianych zdjęć, żeby były jako galeria, którą można przewijać po otworzeniu tylko jednego zdjęcia? Bo jak klikam tak pojedyncze, to mi komputer świra dostaję od tych wyskakujących okienek, a na mobilkach to już kompletna masakra :-(

A co do modelu: szkoda, że nie z Rajdu Doolittle'a ;-) Żartowałem :-P

Fakt, że z GPM-owskimi gadżetami to jest loteria. Raz się trafiają rewelacyjne, innym razem straszne kaszaloty. Akurat ja mam doświadczenie z żywicznymi kołami: jedne są pięknie odzwierciedlone i szczegółowe, a inne znowuż typowymi zapchaj dziurami w katalogu o miernej detalizacji :-\

Doświadczenie z owiewkami mam tylko z tymi od Gomix-u: tam też bywało różnie z pasowalnością.

Może odetnij tę tylną ściankę w wytłoczce i spróbuj lekko nagiąć w gorącej wodzie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
03-11-16 21:53  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kilminster - jak patrzę na Twoje umiejętności i jeszcze kilkunastu chłopaków z forum to się zastanawiam czy w ogóle jest sens zaczynać swoją relację.

Nie ma się do czego czepić. Wszystko idealne, sterylnie czyste a patrząc na niektóre elementy ma się wrażenie jakby był to oryginał (gdyby nie tło na jakim są robione zdjęcia).

Moc...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
03-11-16 22:06  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Niezależny 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dołączam się do prośby Chopina, tak łatwiej oglądać. A warto bo jest na czym oko zawiesić. Z tym oszkleniem z GPM to mnie zmartwiłeś, bo miałem w planach ten model i nawet zainwestowałem w dwie wycinanki. Powodzenia i trzymam kciuki za finał.

 
03-11-16 23:03  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Świetnie Ci idzie, czyściutko i ładnie. Bardzo podobają mi się silniki. Widać, że model daje Ci dużo radości z klejenia, a to chyba najważniejsze. Wkrótce finał :-)

Na osłonkach z GPM też już się przejechałem, z tego co pamiętam to były trochę za duże.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
03-11-16 23:55  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

... a dopiero co Kilminster napisał w mojej relacji, że musi sobie przypomnieć o słowie "kompleksy", a tu proszę jakie cudeńko powstaje :-)
I kto tu musi sobie o tym słowie przypomnieć ;-)?
Twoje podejście do sklejania rozwala mi konstrukcję.
Poza silnikiem i kołami moją uwagę zwrócił luk bombowy i pigułki. Rewelacja!

Powodzenia i czekam na kolejną aktualizację.

 
03-11-16 23:58  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Ze zdjęciami już powinno być OK...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
04-11-16 08:52  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

To jest prawdziwe modelarstwo. Przy lekkim tylko narzekaniu, ale słusznym ;)) rozwiązanie problemu i to w rewelacyjny sposób.
Proponuję przy następnym modelu podejść do ścinania linii obrysowych, tam gdzie trzeba.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-11-16 19:52  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Zdjęć nie widzę,a chciałabym.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
04-11-16 20:05  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Photobucket się posypał globalnie.

 
06-11-16 20:02  Odp: [R] B-25 C Mitchell Mk. II - MM 10-11-12/2012
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam w tej relacji po raz przedostatni.
Udało się ! Udało się w miarę dobrze zrobić oszklenie kabiny Nie wszystko wyszło idealnie, ale i tak jest chyba o wiele lepiej niż gdybym "bawił" się z owiewką z GPM. Od kiedy porównałem własny szablon z zakupionym oszkleniem zastanawiam się, czy oni na pewno robili to na szkielecie z MM. Koszmar. Ramki klejone pojedynczo, ostatnie wklejana ta górna "łezka".
Wcześniej uporałem się z łopatami śmigieł i klapami komory bombowej. Są już zamontowane. Łopaty i osłonę jednego silnika przykleiłem, drugi komplet być może będzie zdejmowany (szkoda mi jednak trochę tego silniczka...). Wkleiłem też parę dźwigni do kabiny pilotów.

A przy okazji mały tutorial jak w warunkach absolutnie amatorskich wykonuję wytłoczkę. Oczywiście sposób nie jest mój, zerżnąłem go od Cevy (kopyto) i Ryszarda (olej). Zawsze jednak miałem problem z trzymaniem folii, żeby nie poparzyć paluchów. Tak więc: najpierw kleję owiewkę z ksero z wycinanki, sklejam, kształtuję i nasączam SG. Ponieważ nie miałem już wręg kształ "oparłem" na szkielecie zewnętrznym. Tak ukształtowaną owiewkę usztywniam Poxipolem, a po zaschnęciu usztywniam Poxiliną i zatapiam w niej wkręt, który w trakcie tłoczenia będzie zamocowany w imadełku. Teraz pora na szlifowanie mniej więcej o grubość folii i ramki. Szlifuję papierami ściernymi od 320 d0 1600, przed ostatetecznym szlifowaniem maluję powierzchnię bezbarwnym lakierem wodnym. "Uchwytem" do folii jest ramka ze sztywnej tektury o wymiarach wewnetrznych większych po ok. 1 cm na bok od gabarytów kopyta. Z folii przygotowuję sobie takie "wanienki", które dopasowane są do wymiarów zewnętrznych ramki, które dodatkowo przyklejam po obwodzie taśmą malarską. Rozgrzewam olej na patelni (temperaturę "sprawdzam" na jakimś ścinku folii), zanurzam folię w oleju i szybko na kopyto. Przy tej metodzie problemem jest głębokość tłoczenia (bo folia mocno się rozciąga) oraz kształt kopyta. Przy wysokich i mało pochylonych bokach trzeba bardzo głęboko tłoczyć, żeby folia dokładnie odwzorowała kształt kopyta.

Sposób oczywiście nie jest doskonały, jeżeli macie jakieś pomysły jak go ulepszyć to "proszę się nie krępować"... A może niepotrzebnie to komplikuję ?

--

Post zmieniony (06-11-16 20:44)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 18Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024