FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
18-02-16 20:08  [R] "REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Małe jest piękne ale nie zawsze i nie wszędzie. Porzuciłem z myśli i serca plany mało ambitne i rozpoczynam coś co zajmie mi na pewno z rok czasu a o czym zawsze marzyłem . Oczywiście Polska bandera, oczywiście pływa. Co to jest wiedzą już Brentowscy koledzy :) bo widzieli . Szkielet z tektury 2 mm , wzdłużnica 3 mm szara . To tyle na 1 wpis. w drugim nastąpi zmiana tytułu i rys historyczny. Pozdrawiam

I porównanie

--

Post zmieniony (21-02-16 20:19)

Odpowiedz na tę wiadomość 

28-09-16 12:28  Odp: [R]
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Żeby nie zaśmiecać wątku o Batorym dodam że prace przy Regulusie zostaną wkrótce wznowione. Po oszlifowaniu, dno kadłuba było gładkie jak dupcia niemowlęcia. Niestety po pryśnięciu farbą w sprayu , po dłuższym czasie, nie od razu zaczęły sie odznaczać wręgi , coraz mocniej. jakby papier sie kurczył z czasem. No i siedze tak nad nim i "płaczę" od 7 miesięcy :)))
Najbardziej obawiam się że przy szpachlowaniu, szlifowaniu dna zahaczę o burty , pobrudzę je , uszkadzę przy oklejaniu ( nawet może to sie stać przy najlepszej taśmie bo wydruk stary ) i wtedy ...dupa. Ech ....
Będąc ostatnio w Gdyni potknąłem sie o Dalmor. Niestety z dawnej świetności nie pozostało już nic .

--

Post zmieniony (28-09-16 12:43)

11-03-17 19:53  Odp: [R] "REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

W tak zwanym międzyczasie uporządkowałem miejsce na modele :

Kadłub niestety nieco ucierpiał przy remontach , wymaga poprawek ale sie trzyma i czeka na 2-4 dni wolne by sie nim poważnie zająć by nie wstydzić się pokazać z bliska.

Za to części powolutku klejona mają sie dobrze w ponumerowanych pudełeczkach :

Pozwolicie będę je wyjmował powoli by ich nie poniszczyć :)

Trochę sie juz na tym modelu nadłubałem i mogę powiedzieć tylko jedno - jest wart wydanej każdej złotówki ( a wart niemało ) , znakomite opracowanie.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

12-03-17 09:12  Odp: [R] "REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Dalsza odsłona : CZĘŚCI 131

i full :

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

12-03-17 09:42  Odp: [R] "REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Własciwie zrobiłem bład przy zdjęciach bo powinienem dodać jakiś wymiar do odniesienia. Na zdjęciach wydaje się że to duże części a w rzeczywistości są niewielkie co może wypaczyć obraz dokładności wykonania.

--

14-03-17 19:00  Odp: [R]
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Dzisiaj mieszkaniówka której i tak nie będzie widać

--

Post zmieniony (14-03-17 19:08)

18-03-17 18:33  Odp: [R] "REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Kolejna wciągarka:

--

19-03-17 13:14  Odp: [R] "REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Mnie też ta skala najbardziej odpowiada , jak widze 300 i 400 odpadam w przedbiegach.

--

22-03-17 12:32  Odp: [R] "REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Nie mylisz się akwarysta-modelarz dwa bratanki :)

--

17-12-17 13:01  Odp: [R] "REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Parę dni mnie nie było , czas wrócić.

--

07-01-18 09:40  Odp: [R] "REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Trochę zdjęć z budowy masztu nawigacyjnego , krótszy element masztu musiałem wykonać po raz drugi z ksera, nie wzmocniony drutem papier zniekształcił się. Ostatecznie w narożniki kątowników wklejone gruty wzmacniające 0.6 mm i karton posmarowany cyjanopanem.

--

08-01-18 13:23  Odp: [R] "REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Dziękuje za miłe słowa. JAk to mówia nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło , choroba pozwoliła na spokojna "pracę" .
W tak zwanym międzyczasie etapy wykonania szalup. Był jeden problem który opisałem na zdjęciu.

--

08-01-18 17:42  Odp: [R]
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

marek1 -mówiąc szczerze ze względu na rozmiar nawet nie pomyśłałem o podposzyciu. Zobaczę co da się zrobić. Tych czarnych linii nie mogłem wyciąć , poszycia by zabrakło .
Może nie będzie się rzucac w tłumie :)

Ryszard - taki był w wycinance ale da Ciebie Ryszard może zrobie wyjątek :) .
Długo się zastanawiałem o co Ci chodzi z tym 1 mm i straszna sprawą , już wiem.
Dla mnie ten 1 mm to była naprawdę STRASZNA sprawa. Panowie, oświadczam po wycięciu kilkuset części że to był PIERWSZY nie pasujący element który musiałem docinać.
Stąd mój szok że coś nie pasowało. Reszta jest REWELACYJNIE spasowana , do części milimetra. nieważne czy sześciany , czy łuki , małe czy duże. Wycinasz , nie przymierzasz , kleisz ( choć to wbrew zasadom :) .

--

Post zmieniony (08-01-18 17:47)

15-01-18 20:43  Odp: [R] "REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Pokład namiarowy -aktualizacja z masztem "na sucho"

--

18-01-18 19:27  Odp: [R] "REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Kolejny element : dźwig rufowy numeracja własna 141:

--

19-01-18 20:12  Odp: [R] "REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Za Waszą namową przeszlifowałem stare poszycie i wykonałem na nowo z barwionego w masie. Bosak i wiosła drzewniane , wystrugane z wykałaczek i patyków z MacDonalda. Wyglądają jak postarzone bo chciałem je zabarwić bejcą ale efekt mi sie nie spodobał i zeszlifowałem co sie dało. Nowych już nie chciało mi się robić. Oceńcie sami czy warto było poświęcić 3 wieczory

--

19-01-18 22:03  Odp: [R] "REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

No patrz Pan -zagadka :)

--

20-01-18 07:41  Odp: [R] "REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Marek Ty zawsze namieszasz , ale teraz dopiero widzę że rzeczywiście jakby troche przykrótkie były i za grube. Człowiek robi robi i jak zrobi to tak mu sie podoba że już nic nie widzi.

--

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016