FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-01-16 18:58  [T] Wyoblenie kół w pojazdach
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Coraz częściej spotykam metodę kształtowania boku opon w pojazdach tak jak to robią nasi czescy koledzy: w formie łagodnego łuku a nie nacinania środka boku opony. Zilustruję to rysunkiem:



Gdy próbuję oponę wyoblać, a nie nacinać to przy próbie łączenia w całość fałduje mi się wewnętrzna cześć. Macie na to jakiś patent ?

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
25-01-16 19:36  Odp: [T] Wyoblenie kół w pojazdach
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Żarówka i BCG i kręcić, kręcić...

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
25-01-16 20:04  Odp: [T] Wyoblenie kół w pojazdach
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Próbowałem z bcg, ale efekt był wciąż ten sam. Demon, próbowałeś tej metody czy to tylko teoria ?

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
25-01-16 20:11  Odp: [T] Wyoblenie kół w pojazdach
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja myślę już dłuższą chwilę bo pytanie mnie zainteresowało. Nigdy tego nie robiłem w "tym" wymiarze bo w swojej skali nie mam potrzeby ale sądzę, że wyoblenie takiego elementu może być możliwe jeśli nie zostanie wycięty środek. Co więcej śmiem twierdzić, że dobrze zrobić jest kopyto do odciśnięcia gotowego kształtu.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
25-01-16 20:13  Odp: [T] Wyoblenie kół w pojazdach
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Bo za szybko chcesz to zrobic, musisz powoli stopniowo...

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
25-01-16 20:34  Odp: [T] Wyoblenie kół w pojazdach
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Spróbuj z takim patentem:

To jest zrobione z czarnej tektury, tłoczone - o ile pamiętam - na sucho i utrwalone rozcieńczonym bcg.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
25-01-16 20:49  Odp: [T] Wyoblenie kół w pojazdach
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A ja po kilku lub nawet kilkunastu nie do końca udanych próbach porzuciłem tą metodę sklejania opon. Ciągle nie wychodziło mi to równo i każde koło wyglądało trochę inaczej. W końcu robię to w ten sposób, że na koła,które są szkieletem opony, zazwyczaj każda wycinanka jest tak skonstruowana, naklejam kilka następnych, a każde mniejsze od poprzedniego (jest ich chyba najczęściej cztery). Powstałe w ten sposób uskoki trzeba zaszpachlować, a następnie przeszlifować i mamy oponę. Jedynym mankamentem dla sklejających w standardzie to malowanie, ale widziałem już wiele modeli, które miały pomalowane tylko opony. Możecie popatrzeć jak wyglądają takie opony np tu:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=274047&t=274047&filtr=0&page=1
albo tu:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=291063&t=291063&filtr=0&page=1
--

Post zmieniony (25-01-16 20:51)

 
25-01-16 21:05  Odp: [T] Wyoblenie kół w pojazdach
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

A tu masz jeszcze "komiks":


--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
25-01-16 23:40  Odp: [T] Wyoblenie kół w pojazdach
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Też ostatnio miałem ten problem.Pomysł z krążkami tektury najbardziej mi przypadł i teraz na pewno będę z niego korzystał. Tylko ten pył przy szlifowaniu.

--
Taki sobie modelarz :)

 
26-01-16 07:13  Odp: [T] Wyoblenie kół w pojazdach
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Panowie, dziękuję za pomoc. Na najbliższym plenarnym posiedzeniu partia rozważy Wasze postulaty i być może przekaże je do egzekutywy.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024