FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-12-15 12:01  [R/G] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Tak więc nadszedł czas na trzecią i ostatnią odsłonę z budowy floty Kolumba. W relacji Pinty opisane zostało co i jak powstawało, tak i tym razem technika podobna. Sam okręt jest najtrudniejszy, a zarazem najładniejszy moim zdaniem z całej trójcy i mam nadzieję, że chęć jego poprawnego wykonania znajdzie odzwierciedlenie w efekcie finalnym... Zobaczymy.

Póki co mogę ponarzekać na słabiutką instrukcję... Kilka rysunków, jedno zdjęcie z zaznaczonymi numerami części - i to nie wszystkimi... Dużo trzeba się domyślać i baaaardzo przydało mi się doświadczenie z budowy dwóch poprzednich okrętów, gdyż jest wiele analogii. Ale uważać bardzo trzeba co kiedy i gdzie wkleić. Na pewno gdybym wziął na tapetę okręt ten jako pierwszy, pogubiłbym się...

Tyle na razie, trzy zdjęcia na zachętę.



--

Post zmieniony (28-03-16 10:34)

 
08-12-15 12:19  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i super :-) Pokibicuję.

--
Pozdrawiam Darek

 
08-12-15 12:26  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Jakby Ci to powiedzieć, żeby Ci przykro nie było. Modeliki masz cudne (gdzie tam mnie do takiego klejenia), ale i tak Wikingi byli w Hameryce pierwsiejsi :P

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
08-12-15 14:20  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Siadam i patrzę. Tylko żeby było dużo akcji:-)))
Powodzenia

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
08-12-15 18:58  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

No i piknie ;) Ty już trzeci lepisz, a ja swojej świętej Maryśki zasznurować weny nie mam.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
08-12-15 22:48  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Zabieram się na pokład i wyczekuję szczęśliwego końca całej trylogii. Galeria z całą flotą, to będzie petarda!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
17-12-15 11:12  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Cieszę się, że zainteresowanie relacją jest :) Mimo historycznych niedopowiedzeń ;p

Ruszyło ciut do przodu. Poszycie zrobiłbym inaczej, dzieląc je na pojedyncze deski, szlifując i dopiero ostateczny malunek, jednakże kierunek działań wyznaczyła niejako budowa Pinty i chcąc nie chcąc muszę trzymać się pewnego "schematu" budowy, tak więc poszycie w SM trasowane i przyklejone kawałkami w postaci części tak jak zakładał projekt. Trzeba jeszcze gdzieniegdzie podmalować. Póki co wygląda to trochę "łyso", ale kiedy dojdą wszelakiego rodzaju listwy itp, nabierze to wyglądu. Ażeby jednak nie szukać później relacji na n-tej stronie forum, wrzucę chociaż zdjęcia aktualnego etapu.

W kwestii dopasowania poszczególnych elementów - jest OK.





--
54323031

 
17-12-15 20:47  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Bardzo mi sie podoba Twoje malowanie kadłuba.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
17-12-15 22:37  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Mnie też się podoba. Podglądam dalej.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-12-15 23:03  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Pięknie idzie. Kolory bardzo fajne. Z przyjemnością podglądam :o)

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
05-01-16 13:18  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dziękuję za odwiedziny i pozytywne wypowiedzi :)

Paradoksalnie, święta nie są dobrym czasem na klejenie. Czasu mało jakoś się zrobiło, a i niestety brak weny do klejenia dał o sobie trochę znać... Ale powoli kwestia ta odchodzi, udało mi się ostatnimi czasy trochę "ubrać" żaglówkę. Następnym etapem będzie umieszczenie wszelkich dupereli na pokładzie, póki co wygląda to tak:





--
54323031

 
05-01-16 13:37  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zarówno wykonanie jak i kolorystyka bardzo mi się podoba.

--
Pozdrawiam Darek

 
05-01-16 18:59  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Jużem miał stukać i pukać bo coś tu cicho było:). Przyznam Ci Petrov, że w malowaniu robisz się prawdziwy mistrz. Świetne, ciepłe barwy.
I w ogóle bardzo dobry kadłub.

Jedna z moich najulubionych (jak mawiał Kubuś Puchatek:)) relacji.


Pozdrawiam

Ps. Podkręć no Waćpan tempo:)

 
05-01-16 20:52  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Bardzo dziękuję, nie spodziewałem się, serio! Niedługo dzieciarnia ma ferie, więc myślę, że pójdzie trochę do przodu...

--
54323031

 
06-01-16 08:55  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

To jest też zasługa dobrze zrobionych zdjęć. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-01-16 08:56  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Chociaż do klejenia żaglowców nie mam jakoś zacięcia to Twoją relację oglądam z wielka przyjemnością. Popieram moich przedmówców co do malowania. Świetnie je wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-01-16 11:55  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Cieszy fakt uznania moich wypocin, postaram się w miarę szybką aktualizację :)

--
54323031

 
24-01-16 12:01  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Trochę czasu minęło, Kolegi piękne zdjęcia modeli tu wstawiają, to i ja dołożę swoje skromne czy grosze. W okręcie było trochę dłubania przy wszelakiej maści duperelach na pokładzie... Wydaje się że niby niewiele doszło, ale zawsze to do przodu :)






--
54323031

 
24-01-16 17:39  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Bardzo się podoba, pewnie nie tylko mnie. Duperele, jak to nazwałeś, dodają stylu i już wiadomo, że to nie balia do prania bielizny, a piękna łajba i do tego ślicznie wykonana.
Oby tak dalej.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
25-01-16 18:07  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Te drobiazgi już tak mają. Czasu zabierają, a wydaje się, że budowa stoi w miejscu, a nie stoi przecież.
Ładnie sobie przygotowujesz już bloczki pod olinowanie. Relingi równe i uzbrojenie całkiem eleganckie. Nader skromnie je tylko pokazujesz - a tak mi się zdaje, że trochę się nad nimi musiałeś napracować.
Dajesz dalej.

Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
25-01-16 23:44  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dziękuję za odwiedziny :) W relingach było rzeczywiście trochę może nie tyle dłubaniny, co monotonii. Każdy słupek to tylko 4 elementy plus malowanie, także nie ma jakiejś tragedii... W każdym razie cieszę się, że się podoba.

--
54323031

 
04-02-16 12:04  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam Kolegę! Pytanko- te armatki to wycinankowe czy własna twórczość?
Właśnie się przymierzam do uzbrajania Revange-a i tak sobie
dumam czy zrobić z kartonu czy kombinować ?!
Masz może jakieś fotki z etapów prac nad nimi?
aha i jeszcze drabinki :) :) :) miodzio!
Pozdrawiam

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
04-02-16 21:23  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Witam serdecznie! Miło mi Kolegę gościć :) Armatki wycinankowe, jeno malowane. Niestety nie posiadam zdjęć z etapów ich tworzenia, ale to nie było nic nadzwyczajnego. Wycinankowa armata wycięta z naddatkiem, zwinięta w rulonik na igle, naklejane na rurkę paseczki, w tylnej części kropla medżika, główka płaskiej igły, coby taka płaska nie była i o.

Dzięki za słowo uznania :)

--
54323031

 
05-02-16 09:18  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No to popróbuję i ja skoro to żadna filozofia :)
Powiedz jeszcze,Kolego, czy to te Twoje farby taki lekki "błyszczyk"
nadają ,czy to tylko oświetlenie tak działa?
Drewno samo z siebie jest raczej matowe,ale ja tam się nie znam :(
Nie zmienia to faktu,że kolorystka jest przednia!!! Moje ulubione "drzewne" barwy :)
Pozdrawiam

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
05-02-16 09:28  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Połysk daje głównie światło. W rzeczywistości nie świeci się to tak wszystko. Ponadto jeszcze nie jest polakierowane, psikam półmatem po zamontowaniu wszystkich elementów. Też się nie znam, więc lakieruję, żeby było estetycznie :)

--
54323031

 
02-03-16 09:57  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ło panie gdzie ta relacja była... Olinowanie nieruchawe zakończone, przyszedł czas na olinowanie ruchawe.





--
54323031

 
02-03-16 10:46  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładnie, ładnie. A powiedz mi szanowny Panie, skąd pochodzą jufersy i z czego są wykonane? Własnoręczne dzierganie czy też zakup gotowych? Ponadto ciekawi mnie jak uzyskałeś taki kolor jufersów?

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
02-03-16 11:20  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dziękuję :) Niestety jufersy to nie jest moja robota, a zakup na "modelarstwieszkutniczymkropkakom", są drewniane, nie pamiętam jakie drewno, ale na modelu jest to ich "naturalny" kolor.

--
54323031

 
02-03-16 13:39  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Cała flota Krzysia to będzie naprawdę ładny widok. Mam nadzieję, że na finał zrobisz fotki wszystkich trzech, co byśmy nacieszyli oczy i trochę zazdrościli:-)))

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
02-03-16 20:03  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Nieważne, gdzie relacja była, ważne gdzie jest:).
Fajnie, równo, coraz lepiej to wygląda. A surowe zdjęcia oddają stosowny klimat końca średniowiecza:)

Dajesz dalej:)

Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
03-03-16 10:15  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dziękuję wiernym kibicom :) Zdjęcia... cóż... jakoś nie mogę zrobić satysfakcjonujących... Może jak trochę słońca wyjdzie wyjdą lepsze... A galeria trzech łódeczek rzecz jasna będzie na pewno :)

--
54323031

 
03-03-16 12:25  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No proszę, tylko na chwilkę się zdrzemnąłem,a tu takie rzeczy
się dzieją. Podglądam i zazdraszczam :)

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
08-03-16 09:48  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dziś aktualizacja będzie bardzo skromna, ale udało mi się wykonać chyba jeden z najtrudniejszych elementów na tym modelu... ;)



--
54323031

 
08-03-16 10:13  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

No, mistrzostwo!!! Gratuluję. Nie tylko czysto, bez zacieków ale i widać, co jest na rysunku:-)))

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
08-03-16 23:21  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Pozamiatałeś! Nie dość że ładnie klei, to i malarstwo na płótnie uprawia!
Ale nam się kolega rozwija twórczo ;)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
09-03-16 10:34  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ładnie!
Napisz proszę, jak sobie z tym poradziłeś - czy impregnowałeś płótno, czy wykorzystywałeś jakiś szablon do rysowania, czy jak inaczej?
No naprawdę, żeby tak za język ciągnąć:)

Przy okazji - wygląda na to, że surowy klimat nieco się odmieni:) Kolorków na pewno przybędzie.

Pozdrawiam

 
09-03-16 23:11  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Już spieszę z objaśnieniem :)
Nie impregnowałem niczym płótna. Najpierw z papierowego szablonu załączonego do modelu wyciąłem obrazek i ołówkiem naniosłem delikatnie kontur ogólny. Później bardzo cienkim pędzelkiem i dość gęstą farbą namalowałem kontury ołówkowe i patrząc na kolorowe zdjęcie modelu dostępne w wycinance, namalowałem resztę konturów, wypełniłem kolorkami i o :) Farby to akryle z tuby, mieszane, jedynie fioletowy to mieszanina akwareli, a czerwień to emalia revella.

Cieszę się bardzo, że się podoba :)

--
54323031

 
10-03-16 12:43  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Mazuryland 

 

Ale czadowo.

 
10-03-16 13:27  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jest jeszcze inna metoda, którą stosuję przy malowaniu szachownic na płótnie (jedwabiu).
Płótno przykrywam kartką papieru z wyciętym otworem - szablonem i traktuję lakierem w sprayu.

 
10-03-16 21:16  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ryszardzie, prawda to, bardzo dobry sposób, jednakże w tym malunku chyba by się nie sprawdził...

--
54323031

 
10-03-16 23:25  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A dlaczego by się nie sprawdził ? Malunek nie ma nic z tym wspólnego. Masz wycięty otwór w kartce w kształcie krzyża z Madonną. Na płótnie zostaje to miejsce polakierowane i wtedy rysujesz na nim kontury i malujesz. i nic się nie zalewa.

 
11-03-16 00:25  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Rozumiem. Chodzi Ci w tym momencie o ryzyko zalewania? To się zgadza. Ja miałem na myśli szczegóły rysunku.

--
54323031

 
12-03-16 09:49  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Ooo Kolego! Coś mi się wydaje, że za ten malunek, miejsce Tam, to masz zagwarantowane. :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
14-03-16 10:30  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ręka mi drżała, czułem się jak jakiś ikonopisarz XD

--
54323031

 
15-03-16 10:26  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Przedostatni etap prac jest już w połowie mniej więcej. Ciężko się dostać w niektóre zakamarki, żeby zawiązać nitki, ale jakoś ogarnę chyba...





--
54323031

 
15-03-16 10:37  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Frajda dla oczu!

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
15-03-16 10:38  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ładnie ! Nie żaglomistrz ze mnie ale ciut, ciut przyczerniłbym wszystkie białe linki mocujące reje.

 
15-03-16 20:13  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jeszcze trochę i będzie galeria. Pięknie.
Białe linki też i mnie rażą w oczy.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-03-16 20:15  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Panowie, linki są w rzeczywistości bardziej beżowe. Nie chciałbym już paprać ich, gdyż boję się, że popaprzę coś więcej niż tylko linki. Mnie bardziej mierzi jak ułożył się żagiel z malunkiem. Nie wiem czy poprawiać go czy zostawić jak jest...

--

Post zmieniony (15-03-16 20:15)

 
15-03-16 21:15  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Malunek na żaglu wykonałeś extra ! A kształt żagla ? Jak łopocze na wietrze to chyba różne kształty może przyjmować. Mi się podoba. Ale niech się wypowiedzą fachowcy od żagli :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024