FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-12-15 12:01  [R/G] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Tak więc nadszedł czas na trzecią i ostatnią odsłonę z budowy floty Kolumba. W relacji Pinty opisane zostało co i jak powstawało, tak i tym razem technika podobna. Sam okręt jest najtrudniejszy, a zarazem najładniejszy moim zdaniem z całej trójcy i mam nadzieję, że chęć jego poprawnego wykonania znajdzie odzwierciedlenie w efekcie finalnym... Zobaczymy.

Póki co mogę ponarzekać na słabiutką instrukcję... Kilka rysunków, jedno zdjęcie z zaznaczonymi numerami części - i to nie wszystkimi... Dużo trzeba się domyślać i baaaardzo przydało mi się doświadczenie z budowy dwóch poprzednich okrętów, gdyż jest wiele analogii. Ale uważać bardzo trzeba co kiedy i gdzie wkleić. Na pewno gdybym wziął na tapetę okręt ten jako pierwszy, pogubiłbym się...

Tyle na razie, trzy zdjęcia na zachętę.



--

Post zmieniony (28-03-16 10:34)

 
08-12-15 12:19  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i super :-) Pokibicuję.

--
Pozdrawiam Darek

 
08-12-15 12:26  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Jakby Ci to powiedzieć, żeby Ci przykro nie było. Modeliki masz cudne (gdzie tam mnie do takiego klejenia), ale i tak Wikingi byli w Hameryce pierwsiejsi :P

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
08-12-15 14:20  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Siadam i patrzę. Tylko żeby było dużo akcji:-)))
Powodzenia

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
08-12-15 18:58  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

No i piknie ;) Ty już trzeci lepisz, a ja swojej świętej Maryśki zasznurować weny nie mam.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
08-12-15 22:48  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Zabieram się na pokład i wyczekuję szczęśliwego końca całej trylogii. Galeria z całą flotą, to będzie petarda!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
17-12-15 11:12  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Cieszę się, że zainteresowanie relacją jest :) Mimo historycznych niedopowiedzeń ;p

Ruszyło ciut do przodu. Poszycie zrobiłbym inaczej, dzieląc je na pojedyncze deski, szlifując i dopiero ostateczny malunek, jednakże kierunek działań wyznaczyła niejako budowa Pinty i chcąc nie chcąc muszę trzymać się pewnego "schematu" budowy, tak więc poszycie w SM trasowane i przyklejone kawałkami w postaci części tak jak zakładał projekt. Trzeba jeszcze gdzieniegdzie podmalować. Póki co wygląda to trochę "łyso", ale kiedy dojdą wszelakiego rodzaju listwy itp, nabierze to wyglądu. Ażeby jednak nie szukać później relacji na n-tej stronie forum, wrzucę chociaż zdjęcia aktualnego etapu.

W kwestii dopasowania poszczególnych elementów - jest OK.





--
54323031

 
17-12-15 20:47  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Bardzo mi sie podoba Twoje malowanie kadłuba.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
17-12-15 22:37  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Mnie też się podoba. Podglądam dalej.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-12-15 23:03  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Pięknie idzie. Kolory bardzo fajne. Z przyjemnością podglądam :o)

--
Pozdrawiam. Wemek.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024