FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
15-03-16 22:42  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Żagiel z malunkiem zostaw. Może właśnie nabiera wiatru po ciszy, albo odwrotnie:-)) Z tymi białymi/jasnymi linkami to też bywa różnie - na zdjęciach są często duże przekłamania. Niedawno na zdjęciu ciemny brąz zamienił mi się w jasną linę konopną, a szary w śnieżnobiały. Ja tam wierzę, że kolory olinowania na żywo masz poprawne.

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
16-03-16 00:24  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Lekko "poprawiłem" jednak żagiel, różnica niewielka, ale samopoczucie o wiele lepsze :) Cóż, muszę jednak przyznać, że pomimo przekłamanego koloru zdjęć, linki na żywo i tak raczej odbiegają kolorem od poprawności... Ale nie są śnieżnobiałe :) Przy następnym modelu pobawię się herbatą może...

--
54323031

 
17-03-16 08:15  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Budowa ostatniego okrętu z floty Krzyśka zmierza wielkimi krokami do końca! :) Kolejny żagiel postawiony i już łopocze na wietrze :)





Co do lin, macie Panowie rację, jest kilka zbyt białych. Jak już będzie finisz ostateczny zabawy z linkami, te co bielsze "poherbacę" nieco.

--
54323031

 
17-03-16 09:37  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bardzo mi się podoba !
Odnośnie barwienia w naparze herbacianym - proponuję wpierw zmoczyć w zimnej wodzie a dopiero potem do naparu (może nie jesli chodzi o sznurki ale płótno ma wtedy równe zabarwienie). Metoda sprawdzona.

 
28-03-16 10:34  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dziękuję za rady, skorzystam w przyszłości na pewno, bo na ten model nadszedł finał :)



Kilka słów o modelu. Shipyard to wysoka półka i ten okręt to potwierdził. Wszystko ładnie pasowało, bez większych docinań i przycinań. Jednakże, instrukcja... Tak jak wspomniałem na początku relacji, gdyby nie sklejenie Pinty (która swoją drogą jest z całej trójcy najlepszym okrętem na początek budowy tego "składziku"), to łatwo byłoby się pogubić. Wiele schematów klejenia się powtórzyło, więc poszło. Jednakże wydanie dwóch modeli w jednym numerze (Nina i Santa Maria) przyczyniło się jak sądzę do zminimalizowania do maksimum zdjęć i rysunków. Niemniej nie będę tu dłużej utyskiwał, bo jakoś ogarnąłem, tak więc zapraszam do galerii.

Dziękuję serdecznie wszystkim śledzącym, komentującym i radzącym, miło było zamieszczać nowe zdjęcia wiedząc, że nie przechodzą bez echa. Dzięki wszystkim i miłego oglądania :)















KONIEC

--

Post zmieniony (28-03-16 10:36)

 
28-03-16 10:46  Odp: [R/G] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękny. Teraz proszę o zdjęcia całej trójcy.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-03-16 11:11  Odp: [R/G] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wspaniały !
A może jak już kiedyś wspominałem do kompletu z dwie pirogi indiańskie ?

 
28-03-16 11:14  Odp: [R/G] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

I pięknie jest! Szczere gratulacje.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
28-03-16 11:33  Odp: [R/G] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Bardzo dziękuję, fajnie że się podoba.
Zdjęcia trójki będą, obiecuję. Tylko jeżeli zrobiłem relację, to i chciałem przedstawić osobną galerię dla tego statku - skoro dwa poprzednie miały :) Co do łódeczek indiańskich - to jest fajny pomysł i zastanawiam się nad nim. Jak wymyślę jak zrobić, to czemu nie!

--
54323031

 
28-03-16 19:50  Odp: [R/G] Kapitan Krzyś kompletuje załogę,cz. 3 - Santa Maria 1:96 - Shipyard
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Hej,
Dałeś radę całej trójeczce:) Brawka już za samo to.
Bardzo fajny kadłub, nieźle zrobione żagle - malowidło dużo dodaje.
Wydaje mi się, że górna reja na grotmaszcie jest nieco za nisko zawieszona, ale to drobiazg.
Efekt końcowy bardzo przyjemny dla oka. Gratulacje.

Z tego, co czytam w innych Twoich postach, w temacie żaglowców nie powiedziałeś jeszcze ostatniego słowa, co mnie bardzo cieszy:).

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024