FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
10-12-15 00:54  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Aj tam wina od razu. Będzie na autora schematu malowania z którego korzystał ;-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
10-12-15 21:09  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Na nikogo nie będzie, bo nikt tu nie szuka winnych tylko szuka prostej banalnej informacji, która pomoże podjąć decyzję - po pierwsze o zakupie modelu, po drugie ułatwi ewentualne waloryzowanie zakupionego modelu i NICZEGO Chopin więcej.

Nie jesteś projektantem modelu, ani jak piszesz nie wykonywałeś schematu malowania, więc w zasadzie nie powinieneś się wypowiadać i nie od ciebie zasadniczo oczekiwałem odpowiedzi.

Model kosztuje 45 Pln, więc całkiem sporo porównując na przykład z modelami F-104 z Kartonowej Kolekcji i GPM - odpowiednio w cenie 30 Pln i 40 Pln, więc w sumie żadna łaska jeżeli chodzi o poziom opracowania.

Przypominam, że był taki dobry zwyczaj, że projektanci modeli podawali na podstawie czego opracowali swój model. Ostatnio jeden z projektantów ze znanego i cenionego wydawnictwa zarzucił mi, że wymyśliłem sobie kadłub czołgu, oczywiście niczego nie wymyśliłem, bo w opisie jest wyraźnie podane na podstawie czego model został opracowany, oczywiście były to materiały, które w tamtym czasie były dostępne i które udało mi się pozyskać, aby jak najlepiej opracować model.

Generalnie to bardzo przepraszam, że w ogóle ośmieliłem się o takie coś zapytać i szczerze mówiąc to jestem w małym szoku po tym co tu przeczytałem.

 
10-12-15 21:36  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Halogen, proszę Cię, zmień forum...

 
10-12-15 21:38  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Halogen na latających rurach to się za dobrze nie znam ale ja od lat nie mogę wyjść z szoku że w dziale modeli kartonowych okrętów ludziom nie zależy na jakości modelu i można to sprowadzić do zasady - aby nazwa na okładce się zgadzała a cała reszta sprowadza się często do bezmyślnego sklejania tego co jest w środku bez najmniejszej chęci dowiedzenia się czegoś więcej o rzeczywistym obiekcie.
Przecież kiedyś modelarstwo było uważane za czynnik wychowawczy. Uczący oprócz umiejętności manualnych także historii. A teraz.
Jak chcesz podyskutować to pisz do mnie na priva nikt niczego nie będzie wycinał ani nikogo bezpodstawnie obrażał jak to ma miejsce w innych wątkach bo tu zaraz się zacznie.

Jeśli ktoś uważą że zaśmiecam ten wątek to bardzo przepraszam że się ośmieliłem wtrącić moje 3 grosiki....

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
10-12-15 22:45  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Panowie, to jest dla większości znakomitej tylko hobby. Takie drążenie tematu to już podchodzi pod obsesyjność. Jeżeli dbałość o choćby najmniejszy szczegół ma dla was tak pierwszorzędne znaczenie to nie warto szukać gotowego produktu na rynku tylko wykonać taki model od początku do końca, według własnych źródeł i najlepszej wiedzy. 90% modelarzy nie przykłada to tego aż tak wielkiej wagi jak Wy. I wcale nie są przez to gorsi od tych pozostałych 10% badaczy. Na pewno lepiej śpią;)

 
10-12-15 23:37  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Panowie, albo ja czegos nie rozumiem, albo... Pytanie bylo proste - jakie bylo zrodlo, na ktorym projektant oparl malowanie. Gdzie tu jakas obsesyjnosc? Gdzie drazenie tematu? Ja szczerze mowiac tez nie widze odpowiedzi. AWOT, prosze, wez juz nie trzymaj towarzystwa w niepewnosci. Jak miales jakas instrukcje z plastika, fotki z walkarounda, wlasna rekonstrukcje na podstawie tajnych dokumentow zdobytych w Izraelu, czy cokolwiek innego, to im napisz, bo za moment znowu bede mial co sprzatac... Inna sprawa, ze Halogen z Chopinem lubia sobie kwieciscie pokonwersowac ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
11-12-15 07:49  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Fotogrimes   

Ja podchodzę do malowania tak: ładne-brzydkie-takie sobie. Czy jest zgodne z oryginałem mam w głębokim poważaniu. Model ma się dobrze kleić i tyle.
Ten Mirage zapowiada się naprawdę nieźle jeśli chodzi o opracowanie. Czy go kupię- raczej nie ale to tylko z uwagi na koszerne pochodzenie :P Bym nie mógł spać wiedząc że w domu są gwiazdy Dawida :D

 
11-12-15 10:22  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Tez nie przepadam za izraelskim sprzętem.
A co do malowania, trochę przykładam do tego wagę ;-). Myślę na pewno że nie jest to wymyślona wizja malowania. Na pewno był taki samolot w takim malowaniu. Nawet jeśli projektant brał malowanie z jakiegoś plastika, to producent plastika czy kalkomani wzorował się na oryginalnej wersji.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
11-12-15 10:40  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
AWOT   

Widzę, że nie mam wyjścia ;-) Malowanie modelu jest odwzorowane na podstawie instrukcji modelu plastikowego z modyfikacjami uwzględniającymi zdjęcia i inne materiały dostępne w sieci.

--

AWOT

 
11-12-15 13:01  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Aaa- men!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024