FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
09-12-15 21:42  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oj Halogen... ;-) Mam Ci cała bibliografię tu wypisywać? ;-) A które wydawnictwo to robi? Nie szukasz przypadkiem na siłę dziury w plecach? ;-) Ale niech Ci będzie...

Na jakich materiałach opierał się AWOT nie wiem, i nie interesuje mnie to szczerze powiedziawszy, bo mu ufam i wiem, że raczej badziewia nie odstawił. Ja przy waloryzacji opierałem się na zdjęciach i barwnych planszach ogólnie dostępnych w książkach i internecie, i nie weryfikowałem jego pracy do dziesiętnych milimetra, i plam po ślinotoku i katarze mechanika nanoszącego malowanie na oryginał. Ale pokrywa się to z tym co wyszperałem, więc nie mam podstaw kwestionować tego co zrobił. Ponieważ ze służby jest stosunkowo mało zdjęć, opierałem się na analogicznych malowaniach z innych samolotów używanych w tym okresie i rejonie.

Usatysfakcjonowany?

Inna sprawa, że odnoszę wrażenie, iż próbujesz coś udowodnić, ale sam do końca nie wiesz co? Model jest wydany jak jest. Jak sam określiłeś, jak jeden z wielu, i... I właśnie co?
Projektant, ja, wydawca zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy, żeby sprzedać, finalnie, jak najlepszy produkt. Nas nie stać na wypuszczenie badziewia bo podkopie to reputację projektanta, wydawcy i mnie. A nawet jeżeli miała by się zdarzyć jakaś wpadka (oby nie, tfu... tfu...). To nie mamy zamiaru chować głowy w piasek.
Pytasz o dokumentację? OK. Gdyby to była konstrukcja nieznana, nietypowa, słabo udokumentowana, to takie pytania miały by jakiś sens. Ale w przypadku MIrage III, gdzie nie spluniesz to materiałów aż gęsto, i to na naprawdę, na przyzwoitym poziomie, to sam przyznasz, że ma to wydźwięk raczej zaczepny niż informacyjny. Sam więc sobie jesteś winien, że do takich pytań podchodzę z przymrużeniem oka i po prostu trochę je ignoruje.
Bez urazy oczywiście :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
09-12-15 22:27  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Zresztą Halogen, znasz chyba określenie "badacz pisma świętego", da? Pasuje ci;)

Post zmieniony (09-12-15 22:28)

 
09-12-15 22:33  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Bardzo przepraszam Chopin, ale wydaje mi się, że chyba dalej nie zrozumiałeś o co ja pytałem - mnie kompletnie nie interesuje na podstawie czego AWOT opracował ten model, kurcze ja nie pytam się o żadną dokumentację, nie liczę nitów i nie obchodzi mnie czy projektant odzwierciedlił do mikrona obrys siedzenia pilota, nie interesuje mnie to na podstawie jakich materiałów zrobiłeś waloryzację, czy jak to nazywasz politurowanie siatek modelu - zrozum człowieku o pięknym polskim nicku z rysuneczkiem sierpa i młota - ja pytam z czego został wzięty schemat malowania samolotu i TYLKO TO mnie interesuje.

Nie mam zamiaru kogokolwiek zaczepiać i podważać fachowości kogokolwiek, a w szczególności ciebie, AWOTA, WAK-u oraz właściciela tego zasłużonego dla modelarstwa kartonowego w Polsce wydawcy - zrozum wreszcie, że ja tylko chciałem uzyskać odpowiedź na banalne i oczywiste pytanie zadawane na każdym forum modelarzy kartonowych, plastikowych itp i od 2 dni konkretnej odpowiedzi na to pytanie nie uzyskałem.

Bez urazy oczywiście, ale ja nie ogarniam takiej sytuacji.

 
09-12-15 22:38  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jezu, co nowość, to to samo.

--
MiSza

 
09-12-15 22:38  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Halogen tu masz odp Chopina:
"Ponieważ ze służby jest stosunkowo mało zdjęć, opierałem się na analogicznych malowaniach z innych samolotów używanych w tym okresie i rejonie."

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
09-12-15 22:48  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Bizon, ale ja się nie pytałem o waloryzacje zrobioną przez Chopina tylko o schemat malowania.
Jezu co nowość to to samo.

 
09-12-15 22:58  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie będę halogeniczny ale Chopin wstaw wreszcie fotkę i go zaspokój..... ;-))))

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
09-12-15 23:02  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Chopin, Ty robiles rozklad plam? Czy AWOT? Bo nie wiem, czy to bardziej nie pytanie do niego nie jest...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
10-12-15 00:21  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No patrz. Nie dogodzisz chłopu :-D Albo ja sam nie rozumiem co pisze?! 8-/

Pasuje ci? Np: Mirage III CJ :-)

Najpierw twierdzisz, że nie wiesz jaka jest zawartość zeszytu i nie chcesz kupować kota w worku. OK. Chociaż na stronie sklepu są zamieszone przykładowe arkusze, od razu jak pojawiła się oficjalna premiera sprzedażowa, a ja Ci wrzuciłem powiększoną próbkę grafiki ;-) Masz nawet surówkę. No można by się przyczepić, że jeszcze bez waloryzacji, ale to niewiele zmienia.

Chcesz źródło malowania, a praktycznie dla tego konkretnego egzemplarza, czego byś nie wziął, to z grubsza się pokrywają wszystkie plany i barwne plansze. Więc nawet nie nazbyt trzeba to weryfikować. No ale ty musisz mieć konkretne źródło. OK. Podałem Ci wyżej :-D Bo niema jednego. Wyjątkiem są obiekty muzealne. To najgorsze z możliwych źródeł.

Jeszcze jakieś życzenia? :-) Może w jakiej drukarni drukowane? Hurtownia papieru? Oprogramowanie? Kalibracja monitora? Pora dnia? Historia służby tego konkretnego egzemplarza i przebieg kolejnych resursów? Na część z tych pytań nie znam odpowiedzi, a pozostałe nie powinny Cię interesować bo zakrawa to o permanentną inwigilację :-D (Maks Paradys, "Sexmisja" (1983) , reżyseria i scenariusz Juliusz Machulski).

Inna sprawa, że się chyba źle zrozumieliśmy: Projektant, projektuje model razem ze wstępnym malowaniem (patrz surówka na stronie wydawnictwa), i nie wnikam z czego korzystał. Ufam mu, że zrobił to rzetelnie i według najlepszej wiedzy jaką posiadał. Pisałem o tym wcześniej.
Ja dostaje takie arkusze i zaczynam politurowanie (dla purystów językowo-znaczeniowych: jest to moja przenośnia/metafora literacka, stworzona na moje osobiste potrzeby samookreślenia swojej twórczości). Nie korzystam z tych samych źródeł co projektant, bo niema takiej potrzeby (no chyba, że zbiegiem okoliczności posiadamy dostęp do tych samych). Mnie interesują ślady eksploatacji i ewentualnie oznaczenia eksploatacyjne. A tu mam ten luksus, że mogę korzystać z czego bądź. Jeżeli pokrywa się to z tym co jest na modelu, to nie mam podstaw podważać źródeł projektanta. Taka specyfika pracy. O tym też pisałem wcześniej.
Coś jeszcze niejasne? :-D

A awatar jest taki jaki ma być :-)
Też Ci wyjaśnię i zaspokoję twoja potrzebę poznania i dotarcia do źródła :-D

Jak byś nie zauważył, to rysunek Caseya Jones. Wstępny szkic do postaci Jokera z komiksu o Batmanie. Ja go pokolorowałem i przewrotnie ucharakteryzowałem na partyjnego towarzysza. Nie musi CI się podobać, ale doskonale odzwierciedla moją dwoistość natury.

Nik? To bardzo stare dzieje. Jeszcze z czasów skautów piwnych ;-) Podobno mój profil idealnie odzwierciedlał wizerunek na banknocie, bodaj że, o nominale 5000 złotych, czym zaskarbiłem sobie sympatię jednej z druhen na obozie (nawiasem mówiąc bardzo atrakcyjnej dziewczyny) ;-)

Jeżeli moje, myślę że aż nadto, wyczerpujące odpowiedzi, nadal Cię nie satysfakcjonują, muszę stwierdzić, że niestety nie jestem wstanie zaspokoić twojej ciekawości ponadto co już uczyniłem.

Nikt Cie nie zmusza do kupna, ani niema zamiaru przekonywać do wydawnictwa jako takiego na siłę. To twoja indywidualna sprawa. Ja uważam, że zostało wszystko zrobione, według wszelkich kanonów sztuki, i wydawca dostarczył wszystkich najważniejszych informacji, abyś mógł dokonać świadomego wyboru.

Ufff... Ale się rozpisałem :-D

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
10-12-15 00:39  Odp: [N] WAK - Mirage III CJ
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Czyli jakby cos, to wina AWOTa ;) BTW, bardzo mi sie podoba, ze projektanci przypomnieli sobie o "rurach"...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024