FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-10-15 20:12  [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Co sądzicie o pomyśle aby stworzyć nową skalę dla modeli kartonowych samolotów w skali 1:25. Mam swoje przemyślenia za i przeciw takiej skali, ale chciałbym najpierw poznać Wasze zdanie na ten temat. Prosił bym o rzeczowe wypowiedzi za i przeciw temu pomysłowi.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
12-10-15 20:19  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

JSC wydało kilka samolotów w 1:24. Mam mustanga. Sam model prezentuje się bardzo okazale. Robi wrażenie, mimo, że trochę odbiega od oryginału.

Moim zdaniem pomysł ok, ale tylko dla małych samolotów. Mustang jest naprawdę duży. Ma prawie pół metra.

 
12-10-15 20:19  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Wojciech Cięciwa   

A o ile większe by były ?
O prawie 1/3 ....

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
12-10-15 20:20  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Pole do popisu dla lepszej detalizacji ale większa skala niesie ryzyko, że model będzie wyglądał jak "pusty" duże przestrzenie. Takie mam odczucie porównując modele pancerki w skali 1:16 i 1:25. Kilka pozycji lotniczych już zostało wydanych podziałce 1:25. Myślę że w nowej skali mogą się obronić tylko samoloty z okresu dwupłatów, ale to moja opinia.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
12-10-15 20:21  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Tomek 

 - 2

Poniższe przemyślenia są jedynie moim produktem i próbą przemyślenia tego tematu, tak więc:
Skala taka daje duże możliwości co do szczegółowości i wierności odwzorowania, jednak stwarza duże problemy magazynowe oraz podnosi cenę wydawnictwa (więcej kartek wydruku, więcej części, więcej farby). Wydaje mi się, że znajdzie się kilku przynajmniej miłośników, którzy będą w tym gustować. Ja jednak pozostałbym przy dotychczasowym podziale!
Z wyrazami szacunku
Tomasz Januszewski

 
12-10-15 20:23  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Roman, ale jaka to nowa skala? ;) Pare modeli juz w tej skali wyszlo... Jak dla mnie sprawdzi sie ona tak, jak do tej pory - w przypadku mniejszych samolotow, pewnie sportowych/turystycznych, ale i jakichs dopieszczonych "druciakow". Wieksze konstrukcje, z racji gabarytow, lepiej chyba zostawic w 1:33... Oczywiscie zakladam, ze skoro to beda Twoje projekty, to i poziom zdetalizowania bylby odpowiedni :) Osobiscie, i tak zmniejsze do 1:33 :D

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
12-10-15 20:36  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Proponował bym po pierwsze zapytać wydawców czy kupią projekt modelu samolotu w takiej skali

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
12-10-15 20:39  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Wiedziałem że wyszły modele samolotów w skali 1: 24 np w JSC. W skali 1:25 przyznam się nie spotkałem, co nie znaczy ze nie było takich.
Moje argumenty dla tej skali to:
Za:
1. zrównanie ze skalą modeli kartonowych pojazdów, np dla tworzenia dioram, czy tez wzrokowego porównania rozmiarów
2. możliwość większego uszczegółowienia modeli
3. lepszy (obiektywnie) efekt wizualny sklejonego modelu
4. tchnięcie nowego ducha w modelarstwo kartonowe samolotów
Przeciw: (jak już zauważyli przedmówcy)
1. Duże gabaryty modelu, a więc ograniczenie raczej do średniej wielkości samolotów, chociaż kto wie
2. większe koszty wydania modeli

Zapraszam do dalszej dyskusji.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
12-10-15 21:11  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Był Po 2 z MM-a z szachownicami w 1.25.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
12-10-15 21:33  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
kari   

Wyd. Orlik:
- samolot myśliwski SE-5a
- samolot braci Wright – Flyer I
- samolot myśliwski Sopwith Triplane
... wszystkie w 1/25
----------------------------------------------------------------------------------

 
12-10-15 22:11  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Za rozsądną cenę bym nabył jakiegoś spita lub mesera,do dioramy by porównać sobie z pojazdami,jeszcze jakieś ludziki by się przydały w 1:25.
Lecz wracając do tematu to wiele modelarzy przenosi się na pancerkę lub przeskalowywuje samoloty do 1:50 ze względu na mniejsze rozmiary,ja akurat mieszkam w domu,więc problemu z gabarytami nie mam,ale taki model trzeba mieć gdzie pomieścić.I ile trzeba by zużyć materiałów na taki model bo trzeba wszystko podklejać i wzmacniać.
Więc na jakąś dłuższą metę to raczej nie ma sensu,chyba że tylko druciaki i jakieś bardziej znane jednostki.

--
Taki sobie modelarz :)

 
12-10-15 22:13  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Roman, co do pierwszego argumentu, to biorąc pod uwagę warunki lokalowe większości modelarzy, lepiej byłoby robić modele pojazdów w 1:33...

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
12-10-15 23:43  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Otóż to, Stealth, mnie by pasowało wszystko w 1:33 lub 1:35. Pojazdy, samoloty, kolej, no okrętów się nie da. I byłoby pięknie :-)

--


 
13-10-15 00:04  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jestem "za" dla samolotów w skali 1-24. Spora ilośc maszyn została opracowana w tej skali w plastiku i ma wierne grono modelarzy. O kartonówkach już wspominaliście. Model Master ze Szcecina produkuje lufy do tych maszyn , co także jest argumentem, jeśli chodzi o waloryzację . Sama skala 1-24 i 1-25 da możliwośc budowy dioram, o czy też już było.
Co do wyboru tematów, to bym stawiał jednak tylko na chwytliwe i sprawdzone, Spitfire, Typhoon, Hurricane,Mustang, Me 109, Heinkel, Stukas. Z bombowcami może być już problem, ale może kilka modeli by się udało wydać. Ja od dawna myślę o powieszeniu nad moją dioramą przeskalowanego z MM typhoona atakującego niemiecka kolumnę rakietami ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
13-10-15 10:20  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Myślę,że skala 1:25 dobra jest dla modeli samolotów sprzed 2 wojny światowej, a zwłaszcza dla bajecznie kolorowych maszyn z 1 WŚ. I chodzi własnie o detalizację ( otwarty kokpit).
Wszystko jest kwestią gustu i chłonności rynku...
Chociaż biorąc pod uwagę argument wolnego mniejsca w domu i tworzenia dioram, to bardziej podoba mi się pomysł wydawania pojazdów w skali 1:33 ;-)


--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-10-15 12:07  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Pozostają jeszcze wspólczesne samoloty sportowe np Zliny i małe samoloty odrzutowe typu Iskra, Iryda. To byłoby ciekawe.

--
PZDR!!

 
13-10-15 13:25  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

ja kleje 1/24 i 1/25 - ale to dotyczy głównie sportowych jak i 1 wojny i mysliwców z drugiej - jest dużo modeli w tej skali i sa super efektowne
wydaja takie w niemczech ( około 20 samolotów tyle mam )np MM Rwd 5 bis , RWD17 ,RWD13 , GPM - stukas , JSC Mustang ,Me 109 g , PZL P11, Thunderbolt , Orlik - Se 5a ,Triplane

Post zmieniony (13-10-15 13:52)

 
13-10-15 14:34  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Fotogrimes   

Myślę że szybciej by przeszło wypuszczanie pojazdów w 1:33. Samoloty w 1:25 będą jednak troszkę duże i kłopotliwe. W niektórych modelach 1:33 jest już problem ze sztywnością skrzydeł a co dopiero przy takiej wielkości. Jakoś tego nie widzę.

 
13-10-15 16:48  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja jestem za pojazdami w skali 1:33-35, ale tylko pojazdów co miały coś wspólnego z lotnictwem. Skala 1:33 i tak daje duże pole do popisu jeśli chodzi o detalizacje.
Co prawda nie mam nic przeciwko samolotom w skali 1:25, a szczególnie z okresu I WŚ. Np taki super szczegółowy fokker e.III, czy dr.I. Takie chętnie bym nabył.
Ps
Na FB ktoś projektuje model Breguet XIV w trzech skałach 1:25, 1:33 i 1:50

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
13-10-15 17:27  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Wszystkim - jak widać - się nie dogodzi. Jedni wolą większe samoloty inni mniejsze pojazdy. To i to można znaleźć w wydawnictwach i tak pewnie pozostanie. Ja kleję samoloty IIWŚ, ale mam też kilka pojazdów w 1:32 nieszczególnie związanych z wojną, ale przynajmniej jest jakaś skala porównawcza. I mam tyle do sklejania, że nowa skala na bank mnie nie zainteresuje... Co 1/33 do jednak 1/33 i jak to było w "Misiu" ? Tradycja ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
13-10-15 17:46  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja zapytam: czego brakuje w 1:33 co jest w 1:25 i wymusza to przejście na wyższą podziałkę? W samolotach bardzo wiernie w 1:33 można praktycznie zrobić wszystko. To wyważona skala dla amatorów jak i profesjonalistów. Wprowadzenie jeszcze w tematykę dodatkowej skali, wprowadzi tylko niepotrzebny ferment vide 1:300 kontra 1:200 w okrętach. Już raz namieszano w skalach lotniczych wypuszczając te same modele w skali 1:50 i 1:48.

Owszem: jako perełki pokazujące się raz na jakiś dłuższy czas, OK. Jako nowa skala równoległa do 1:33, zbytek łaski.

Kwestię ceny takiego opracowania i technicznych problemów budowy przemilczę.

Ponieważ przysłowia są mądrością narodów, zacytuję klasyka: lepsze jest wrogiem dobrego. Czasami odnoszę wrażenie, że trochę wszystkim się już przejadło to całe modelowanie papierów i na siłę próbuje się wprowadzić świeży powiew. Oby nie okazało się, że jest to faux pas w postaci wonnego bąka na salonach, w czasach gdy to hobby ma i tak już niepewną przyszłość.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-10-15 17:55  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

I właśnie jak by miały się pojawić modele w 1:25, to tylko takie naprawdę "full wypas". Taki model jak się pootwiera, to naprawdę fajnie wygląda i też tylko jakieś legendy lotnicze.
Pytanie tylko wtedy, kto to sklei i kupi?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
13-10-15 23:20  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Parę modeli wyszło. WSMK mocno już niekompletny, ale jest tak: http://wsmk.konradus.com/index.php?szukaj=tak&zywiol=2lotn&skala=25 oraz tak: http://wsmk.konradus.com/index.php?szukaj=tak&zywiol=2lotn&skala=25. Całkowicie zgadzam się z Chopinem, że jako perełka - chętnie, jako równoległa skala - nie ma sensu. Sam mam garść modeli, które w 1:24 lub 1:25 bym kupił (choćby Potez XXVII czy Karaś), Triplane'a i FLYER'a I z Orlika mam, ale to jednak nisza. Bez dokładnego rozpoznania zainteresowania się nie obejdzie, co jest o tyle trudne, że często forumowe deklaracje sobie, a rzeczywiste zakupy sobie.

--

 
14-10-15 00:30  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

tu nie chodzi o brakuje - samolociki sportowe w skali 1/33 praktycznie nie istnieja - (są tak małe ,że nie warto ich nawet kleić ) wygladaja jak Jak-1M plastikowy .1/72
modeli w skali 1/24 i 1/25 mam kilkanascie i bardzo ładnie sie prezentuja a w w 1/33 ich praktycznie nie widać - ani radości ani przyjemności - co to za model rozpiętosci 7-czy 12 cm -a w 1/25 1/4 to juz coś widać

Post zmieniony (14-10-15 00:34)

 
14-10-15 07:23  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Były te 1:25 z JSC i z Orlika druciaki . Jest pełno modeli w takiej skali z niemieckich wydwanictw. Modele graficznie piękne, detalizacja że tak powiem na krawędzi do przyjęcia. Takie duże modele robią wrażenie. Zawsze prawie z pół metra z wyjątkiem I wojny. Ale jest jeden problem w tej skali. Grubość kartonu, bez podklejania gwarantowana mała żywotność modelu i problem z wykonaniem bez fal dunaju. Pogrubienie kartonu to znowu problem z formowaniem krawędzi natarcia, małych krzywizn. Tak że co się tu oszukiwać to temat głównie dla modelarzy co chcą się bawić w podklejanie. Nie widzę szans na sklejenie Mustanga czy Thundrbolta z JSC bez podklejania, P 11 by jeszcze przeszło. A jest jak mówiłem cała seria niemieckich samolotów sportowych ze Schreiber Bogen i lipa, karton cienki i miękki, te mniejsze okazy to no problem ale takie z dużymi rozpiętościami i płaszczyznami to nie ma szans na dobry model pod podklejenia.

 
14-10-15 10:26  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Moim zdaniem argumenty odnośnie grubości kartonu i ryzyka "pofalowania", nie są przekonujące.
Każdy przecież z nas i tak podkleja brystolem oklejki w skali 1:33 (w moim przypadku to już standard -z zastosowaniem nawet tekturek 0,5mm lub gdzieniegdzie 1 mm.
Szkoda, że projektanci od razu nie przewidują podposzycia na każdym z segmentów (mówię tu o skali 1:33). O ile łatwiejsze byłoby nasze skljactwo latałek...
Po zastosowaniu metody jw. w skali 1:25, problem "fal Dunaju" byłby - jak mniemam - rozwiązany.
W każdym razie jestem za 1:25.
Duże jest ładniejsze, a nawet lepsze :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
14-10-15 10:43  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Przyzwyczaiłem się do skali 1/33 a przyzwyczajenie jest drugą naturą ...

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-10-15 11:40  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Taki model z pełną detalizacja jest łatwiejszy do zrobienia w 1:25, niż w 1:33. Nawet można bardzo realną fakturę powierzchni zrobić.
Jak miałbym kupować to tylko jakieś słynne-znane samoloty.
Co do samolotów z I WŚ, to takie zaś małe nie są. Nawet bym powiedział, ze są większe niż bf-109, czy jak-1

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
14-10-15 11:48  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

^^ Druciaki większe od 109?? Chyba Vimy. A na temat: ja bym chciał serię pojazdów w jakiś sposób związanych z lotnictwem (lub poprostu kręciło się koło samolotów) w skali 1/33 - cysterna, holownik, p-lotka, jeep...

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
14-10-15 12:09  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nie twierdzę że dużo ich jest, ale niektóre są większe np pfalz a.I ma ponad 11. Natomiast dużo jest gdzie rozpiętość jest od 8 do 9,5 m, czyli nie ustępują wielkością zbytnio.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
14-10-15 12:18  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
kari   

Kroolo, Vimy jak najbardziej, ale od Bf-109 (dł. 8,55m rozp. 9,87m) większe są na pewno:

Avro 504 (dł. 8,98m rozp. 10,98m);
Breguet XIX (dł. 9,51m rozp. 14,83m);
Potez XI (dł. 8,72m rozp. 12,68m).
... i nie są to jedyne większe druciaki od Bf-109.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

 
14-10-15 12:31  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

^^ Jasna sprawa. Myślałem że obracamy się w kręgu tych "najbardziej legendarnych".

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
14-10-15 14:40  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

ja sobie kleje 1/24 1/25 i bardzo sobie chwalę - są super

 
17-10-15 22:23  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Hator   

Kroolu, pojazdy w zbliżonej skali, bo 1:32 namiętnie wydają Czesi. Inna kwestia to to, w jakim przedziale czasu historycznego się poruszamy.
Samoloty w pojazdowej skali to raczej nisza. Podstawowa wada to gabaryt. Podstawowa zaleta to detalizacja. Reszta wedle uznania.
Osobiście wolałbym przeskalować interesujący mnie model na komputerze. Mnie Messery i Spity aż tak nie kręcą, tylko współczesność stąd moje podejście do tematu.
W dobie cyfryzacji wszystkiego można by było wprowadź druk na życzenie w określonej skali. Tak, wiem. Model musi być na początku inaczej projektowany. Lepsze to jest jednak niż drukowanie kolejnego stosu kartek z modelem, którego realnie mało kto kupi.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024