FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
12-10-15 20:12  [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Co sądzicie o pomyśle aby stworzyć nową skalę dla modeli kartonowych samolotów w skali 1:25. Mam swoje przemyślenia za i przeciw takiej skali, ale chciałbym najpierw poznać Wasze zdanie na ten temat. Prosił bym o rzeczowe wypowiedzi za i przeciw temu pomysłowi.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
12-10-15 20:19  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

JSC wydało kilka samolotów w 1:24. Mam mustanga. Sam model prezentuje się bardzo okazale. Robi wrażenie, mimo, że trochę odbiega od oryginału.

Moim zdaniem pomysł ok, ale tylko dla małych samolotów. Mustang jest naprawdę duży. Ma prawie pół metra.

 
12-10-15 20:19  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Wojciech Cięciwa   

A o ile większe by były ?
O prawie 1/3 ....

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
12-10-15 20:20  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Pole do popisu dla lepszej detalizacji ale większa skala niesie ryzyko, że model będzie wyglądał jak "pusty" duże przestrzenie. Takie mam odczucie porównując modele pancerki w skali 1:16 i 1:25. Kilka pozycji lotniczych już zostało wydanych podziałce 1:25. Myślę że w nowej skali mogą się obronić tylko samoloty z okresu dwupłatów, ale to moja opinia.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
12-10-15 20:21  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Tomek 

 - 2

Poniższe przemyślenia są jedynie moim produktem i próbą przemyślenia tego tematu, tak więc:
Skala taka daje duże możliwości co do szczegółowości i wierności odwzorowania, jednak stwarza duże problemy magazynowe oraz podnosi cenę wydawnictwa (więcej kartek wydruku, więcej części, więcej farby). Wydaje mi się, że znajdzie się kilku przynajmniej miłośników, którzy będą w tym gustować. Ja jednak pozostałbym przy dotychczasowym podziale!
Z wyrazami szacunku
Tomasz Januszewski

 
12-10-15 20:23  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Roman, ale jaka to nowa skala? ;) Pare modeli juz w tej skali wyszlo... Jak dla mnie sprawdzi sie ona tak, jak do tej pory - w przypadku mniejszych samolotow, pewnie sportowych/turystycznych, ale i jakichs dopieszczonych "druciakow". Wieksze konstrukcje, z racji gabarytow, lepiej chyba zostawic w 1:33... Oczywiscie zakladam, ze skoro to beda Twoje projekty, to i poziom zdetalizowania bylby odpowiedni :) Osobiscie, i tak zmniejsze do 1:33 :D

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
12-10-15 20:36  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Proponował bym po pierwsze zapytać wydawców czy kupią projekt modelu samolotu w takiej skali

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
12-10-15 20:39  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Wiedziałem że wyszły modele samolotów w skali 1: 24 np w JSC. W skali 1:25 przyznam się nie spotkałem, co nie znaczy ze nie było takich.
Moje argumenty dla tej skali to:
Za:
1. zrównanie ze skalą modeli kartonowych pojazdów, np dla tworzenia dioram, czy tez wzrokowego porównania rozmiarów
2. możliwość większego uszczegółowienia modeli
3. lepszy (obiektywnie) efekt wizualny sklejonego modelu
4. tchnięcie nowego ducha w modelarstwo kartonowe samolotów
Przeciw: (jak już zauważyli przedmówcy)
1. Duże gabaryty modelu, a więc ograniczenie raczej do średniej wielkości samolotów, chociaż kto wie
2. większe koszty wydania modeli

Zapraszam do dalszej dyskusji.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
12-10-15 21:11  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Był Po 2 z MM-a z szachownicami w 1.25.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
12-10-15 21:33  Odp: [P] Modele kartonowe samolotów w skali 1:25
kari   

Wyd. Orlik:
- samolot myśliwski SE-5a
- samolot braci Wright – Flyer I
- samolot myśliwski Sopwith Triplane
... wszystkie w 1/25
----------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024