FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
01-10-15 12:08  [R] WAK PZL P11a
slawekd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam!
Pierwszy raz na forum, na imię mi Sławek i troszkę czasu temu zacząłem zabawę z wycinaniem i formowaniem - spodobało się to mi bardzo, dostarczając multum frajdy. Ukończonych 'arcydzieł' mam za sobą w sumie około sześciu. Póki co wszystkie modele to druk własny znaleziony w zasobach internetu (Yamha - motocykl, Exclusive models - 7TP i Tygrys, modele-kartonowe - RWD 25, Bartel BM6a, PWS 10), żaden nie był retuszowany a i wycinania ciągle się uczę. Warsztat mam skromny - za matę służy mi deska do krojenia, wycinanie uskuteczniam nożyczkami i nożem segmentowym do tapet - ale nie warsztat czyni mistrza:) Poniższa relacja z budowy modelu PZL P11a to trochę próba sprawdzenia, czy można się chwalić tym, co wychodzi mi z tej zabawy, czy raczej, jak do tej pory, należy to oddawać potomnemu do zabawy (skutecznie utylizuje wszelkie ślady moich modelarskich poczynań).
Jeszcze słowo o możliwościach uwieczniania chwili, dysponuję tylko aparatem wbudowanym w telefon - nadzieję mam, że wystarczającym, aby to co chcę pokazać, pokazać...
Żeby nie przedłużać...
Model to PZL P11 wydany przez WAK - skala 1:33.
Model zeskanowałem, wydrukowałem i kleję. Skan, bo boję się skopać właściwy a i nakład 800 egzemplarzy nie zachęca do wywalenia mojego egzemplarza do kosza:)
Na chwilę obecną złożyłem kabinę pilota, poszycie kadłuba od ogona do dziobu oraz złożyłem szkielet centropłata - z czym mam mały problem, ale o tym później.
Kabina:



Kadłub:



Dalsze postępy prac, jeśli uznacie, że jest co pokazywać, wkrótce.
Pozdrawiam!

Zdjęcia - miniaturki już są, póki co te same, ale postaram się je nieco rozjaśnić, na poświatę większego wpływu mieć chyba nie mogę, gdyż zdjęcia tworzą się wieczorową porą przy ogólnym oświetleniu z żyrandola i lampki nocnej - mam nadzieję, że po rozjaśnieniu poświata przestanie się rzucać w oczy.
Co to za model również już jest, zaś co do deski to jest w planach skalpel i mata ale kiedy słowo ciałem się stanie :) Jako zaletę deski można podać, że jest miękka i nie tępi ostrza - łamie czubek...
Próba rozjaśnienia - takie już lepsze? Czy poprawić należy sam proces fotografowania, a nie tylko edycji?




--

Post zmieniony (01-10-15 13:27)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] WAK PZL P11a  nowe
slawekd 3003 01-10-15 12:08
 Odp: [R] PZL P11a  nowe
StuGu 412 01-10-15 12:38
 Odp: [R] WAK PZL P11a  nowe
Borowy 214 01-10-15 17:34
 Odp: [R] WAK PZL P11a  nowe
Bizon 194 01-10-15 18:17
 Odp: [R] WAK PZL P11a  nowe
slawekd 246 02-10-15 10:30
 Odp: [R] WAK PZL P11a  nowe
MARIUSZ 327 02-10-15 11:31
 Odp: [R] WAK PZL P11a  nowe
Akra 261 02-10-15 11:36
 Odp: [R] WAK PZL P11a  nowe
slawekd 464 02-10-15 11:50
 Odp: [R] WAK PZL P11a  nowe
Viking_BB 233 05-10-15 13:41
 Odp: [R] WAK PZL P11a  nowe
slawekd 858 06-10-15 08:21

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024