FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 42Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
19-11-15 19:43  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Cieszę się że robisz pancernika )) Poszukam materiałów jak coś znajdę dam znać na maila.
Jak zawsze pięknie to wychodzi )

--
http://hobby.webwavecms.com/

 
25-11-15 12:56  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podposzycie skończone. Pozostało jeszcze wyciąć kluzy kotwiczne i ewentualnie gdzieniegdzie doszlifować, jakby coś nie pasowało:



--

Post zmieniony (09-10-18 21:54)

 
25-11-15 13:36  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wygląda imponująco.
Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrawiam Darek

 
03-12-15 22:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zacząłem oklejać burty. Część dziobowa podzielona jest na 4 elementy na burtę. Ten czwarty, oddzielny element to rant pokładu. Wszystko ładnie pasowało, ale niestety po raz kolejny nie spisała się drukarnia. Dwa elementy stewy dziobowej są wyraźnie ciemniejsze, pomimo tego, że wszystko było na tym samym arkuszu. Jak tak dalej pójdzie, model będzie cały w ciapkach :( Szkoda, bo bardzo się na niego czaiłem, a tu taki zawód. Mam nadzieję, że z Rodneyem będzie lepiej.
Ne wyciąłem dwóch dolnych rzędów bulajów, bo w 1944 były one już zaślepione.



Pozdrawiam

--

Post zmieniony (09-10-18 21:58)

 
04-12-15 06:00  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wygląda super. Inny odcień rzeczywiście jest widoczny ale nie jest źle.

--
Pozdrawiam Darek

 
04-12-15 07:36  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zupełnie nie pojmuję jak można drukować na jednym arkuszu z jednego podajnika różne odcienie. Nie dosyć, że modele są coraz droższe to mam wrażenie, że coraz bardziej niedbałe.
Spychacz głowa do góry

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
05-12-15 16:18  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dla mnie sklejenie elementów dziobowych w standardzie na takim poziomie jest i chyba nigdy nie będzie osiągalne na takim poziomie jak u ciebie, szkoda rzeczywiście że drukarnia się nie popisała jestem ciekaw powodu tak rożnych odcieni na jednym arkuszu, być może podczas projektowania autor zawalił i dał minimalny inny odcień.

Post zmieniony (05-12-15 16:18)

 
05-12-15 18:21  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Czasem zastosowany kolor jest ten sam a odcień wychodzi inny jeśli np duże fragmenty burt były rozłożone na arkuszu wzdłuż włókien w papierze a te małe dziobowe w poprzek włókien.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
10-12-15 16:39  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Luzik, Łukasz. Daję radę, ciął się z tego powodu nie będę.

Tymczasem, przykleiłem kolejne elementy. Niestety, przy okazji upaprałem czubek bąbla klejem :(



Jak już wcześniej pisałem, postanowiłem poprawić, a właściwie zlikwidować ten skos nad bąblem, którego nie powinno być. W związku z tym, musiałem dorobić fragmenty burt na pokładzie kazamatowym. Niestety, z powodu zbyt dużych różnic odcieni na poszczególnych arkuszach nie udało się tego zrobić tak, jak pierwotnie chciałem. Dlatego postanowiłem dokupić jeszcze jeden egzemplarz i wykorzystać elementy z tego samego arkusza. W razie "w", drugi model zawsze się przyda.



Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 22:03)

 
10-12-15 17:17  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pewnie decyzja o zakupie przyszła później niż poklejenie dziobka? Bo dałoby się go dociąć nawet jako jeden wyoblony fragment L i P strony.
Ale brawo za decyzję o pokładzie kazamatowym. Zupełnie nie widać łączeń. Retuszowałeś krawędzie styku?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 42Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024