FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 42Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
04-11-15 22:33  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Na zdjęciach Svena widać że moja teoria jest najbliżej faktycznego stanu, jeśli uda Ci się tak to zrobić, to jesteś gość :) Muszę Sławka zapytać co o tym myśli.

A Daracki i Janisz zaraz dostaną po łapach, znowu swoje!

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-11-15 23:12  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Sven, to co napisałeś potwierdza moje przypuszczenia. Dzięki.
Pytałem, bo w tej relacji z rosyjskiego forum widać, że oklejki dna też mają dwa odcienie i w związku z tym myślę o wykorzystaniu barwionki. Jeśli z niej skorzystam, to pewnie pokuszę się o jakieś odwzorowanie tego bąbla i blach poszycia w części dziobowej i rufowej.

Adam, jeżeli znajdę wystarczającą ilość szarego w takim samym odcieniu, spróbuję coś z tym zrobić.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
05-11-15 00:20  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
SAW 

 

Witam polecam ten filmik burta pokazana jest od 1:53 minuty.

https://www.youtube.com/watch?v=90l4P-N0-lk

Również i ja dodam kilka zdjęć. Takie same co koledzy wcześniej ale inaczej wykadrowane. Pokazujące jak ten pancerz wygląda na dziobie i rufie.



Pozdrawiam i oglądam. Mariusz

--

Post zmieniony (05-11-15 00:36)

 
05-11-15 07:37  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
rysiu62   

Zaczyna się nasza durna polska dyskusja czyja prawda jest bliższa prawdy.

 
05-11-15 10:16  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Mogę się mylić, bo to tylko takie moje przypuszczenia, ale myślę, że w kwestii tych blach poszycia na kadłubie i bąblach to było tak: kadłub był nitowany więc musiały być zakłady poszczególnych bach na siebie co jest widoczne na zdjęciach. Bąble były dorabiane później i może przy nich już zastosowano spawanie i dlatego nie widać łączenia blach bo były w jednej płaszczyźnie.
Tak jak wspominałem to jest tylko moje przypuszczenie, tutaj pomocny by był dobry przekrój poprzeczny jeśli taki istnieje.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
05-11-15 10:49  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
mardru   

Witam Może ja dodam swoje trzy grosze i mam cichą nadzieje że zakończę wszelakie tematy podnoszące CIŚNIENIE . Każdy co skleja powinien informować to jest dobre to mi nie wyszło z tym miałem problem itd. Ocena modelu powinna być miarą jego własnych skojarzeń. Ten co ma zamiar kupić dany model i tak go kupi i zrobi na miarę swoich możliwości , lepiej lub gorzej. Najważniejsze aby przyniosła mu frajdę. Pokazywanie prac na tym forum przybliża nam trudności i pokazuje skale postępu w rozwoju modelarstwa kartonowego. Pomaga nam w pokonywaniu trudności jakie napotykamy ,uczymy się na błędach innych. Kadzenie na projektantów jest GŁUPIE I NIEMĄDRE . Rynek sam weryfikuje ich prace. Nikt nas nie zmusza do kupienia danego modelu. Jak kupie to go sklejam lub nie. Jak mam problem to go rozwiązuje albo klnę jak szewc i do pieca . Moderatorzy powinni usuwać lub zmieniać posty które sugerują bitwę na słowa, i nic nie wnoszą do meritum sprawy. Znając życie będzie jak będzie ale przynajmniej mi ulżyło. Jak są jakieś błędy to tak miało być i proszę bez komentarzy. wystarczy że moderator to zastosuje i będzie dobrze dla dobra wszystkich.

 
05-11-15 11:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ci co podnoszą "ciśnienie" to już tak mają od urodzenia i nic się na to nie poradzi. Jedyna rada to "olać ciepłym moczem" czyli nie reagować. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-11-15 16:03  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki Mariusz. Wszystko na pewno się przyda.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
05-11-15 16:31  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Hiszpan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wysłałem Ci coś szybko z pracy na @ Spychacz :)
zobacz, może to pomoze

 
06-11-15 09:37  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
XYZ    

Wg mnie zdjęcia historyczne są poprawne.

Post zmieniony (06-11-15 09:38)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 42Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024