FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-09-15 10:54  [N] Nowości Answera- lokomotywa SM 42
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Dobra robota ,,starego" Wandtke. Mix laserowo( czarny,zielony)-offsetowy.



--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
27-09-15 12:11  Odp: [N] Nowości Answera- lokomotywa SM 42
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Czy ktoś jest w stanie zrobić porównanie z projektem wydanym w GPM?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
27-09-15 13:06  Odp: [N] Nowości Answera- lokomotywa SM 42
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mnie trochę zaskoczył kolor wnętrza, ale widocznie ten typ tak miał. Rzadko widziałem SMrodka na żywo, a jak już to zawsze szarego wewnątrz.

Co do GPMowskiego, to ten chyba nie ma wnętrza przedziału maszynowego. No chyba, że to są tylko przykładowe arkusze. Ale nie widzę ani części, ani rysunków.

 
27-09-15 15:26  Odp: [N] Nowości Answera- lokomotywa SM 42
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Kolorystyka jest zrobiona na podstawie zdjęć oryginału - tak ten egzemplarz miał - wiem bo sam go dla autora projektu obfotografowałem jak Sm- była w lokomotywowni Opole. Wnętrza przedziału maszynowego nie ma - ale nic nie stoi na przeszkodzie je wykonać.
Stan Sm-ki na dzień 11.07.2007 kiedy robiłem całą dokumentacje zdjęciową.
Model w stosunku do GPM bardziej odpowiada oryginałowi.
Powili przygotowuje się do sklejenia tego modelu :)
Jak znajde troszkę wolnego czasu zamieszcze na swoim serwerze zdjęcia tego egzemplarza do pobrania dla zainteresowanych. Na razie po włamaniu muszę postawic stronę od nowa.

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
27-09-15 16:36  Odp: [N] Nowości Answera- lokomotywa SM 42
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Maverick - co oznacza dokładnie, że model Answer bardziej odpowiada oryginałowi? Czy jest to kwestia oddania kształtu bryły, całego układu jezdnego, detali, malowania...?

Pytam, ponieważ model GPM jest tańszy, ma pełne wnętrze i na zdjęciach wygląda imponująco. Od kilku miesięcy noszę się z zakupem ale czekałem do premiery tego wydania i po prostu nie wiem co kupić a dwóch nie kupię na pewno :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
27-09-15 16:46  Odp: [N] Nowości Answera- lokomotywa SM 42
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@ Raziel
O GPMie obiło mi się o uszy, że podwozie (rama), to pobożne życzenia projektanta, a nie odwzorowanie oryginału. Ale to tylko informacja zasłyszana.

 
27-09-15 17:32  Odp: [N] Nowości Answera- lokomotywa SM 42
lukasz86 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Rama wózków w stonce z GPMu faktycznie odbiega od oryginału ale praktycznie jej nie widać bo chowa się w ostoi. Gorzej z czołownicą która jest płaska. Buda raczej znacząco się nie różni. Wnętrze jakby chciał ktoś zrobić to zawsze można przeszczepić z GPMu. Ja swoją stonkę zaczynałem jak jeszcze nie było w planach wydania tej z Angrafu, a na tą może się kiedyś skuszę ale jako SP42. Szkoda właśnie że nie ma w wydaniu możliwości konwersji.
I taki mały offtopic, Maverick33 czy jest jakaś szansa na wydanie SM48?

 
27-09-15 18:08  Odp: [N] Nowości Answera- lokomotywa SM 42
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Widzę, że są problemy z porównaniem prawdziwej lokomotywy z podróbą GPMu...

Zacznijmy od tego, że model jest nieproporcjonalny. Ponadto cały spód powinien być czarny.
W kabinie są za duże okna. "Nos" również jest inny. Pomarańczowy pas za szeroki. Wyoblenie nad pasem (przejście bok-góra) za małe. Dach zbyt zaokrąglony. Górne światła za małe.
Zdjęcie modelu GPMowe, oryginał mój. Pozwoliłem sobie odbić fotografię w celu porównania.



--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
27-09-15 18:13  Odp: [N] Nowości Answera- lokomotywa SM 42
gargo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Potwierdzam przedmówców.
W GPM ostoja nie odzwierciedla oryginału.
Szkielet kabiny i przedziałów silnikowego i elektrycznego jest zbyt elastyczny.
W GPM dużym plusem jest pełne wnętrze przedziałów ( silnik, elektryka itp) i możliwość otwierania klap.

 
28-09-15 17:29  Odp: [N] Nowości Answera- lokomotywa SM 42
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki panowie za odzew.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024