FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-09-15 13:03  [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam wszystkich ;)

Jako, że na tym forum udziela się autor modelu, relację zakładam także tutaj. Pewnie znajdzie się kilka pytań :D


Po jastrzębiu pasowało wrzucić na matę coś nowego. Długo po głowie chodził mi MiG 23, ale ostatecznie pociąłem coś dużo prostszego. Teoretycznie rura ze skrzydłami, ale podejrzewam, że i z tym będę miał problem, by ładnie posklejać to do przysłowiowej kupy :P
Przez chwilę podziubałem też przy Bf 110, do tematu wrócę później, może po Su... Chyba że coś ciekawszego wpadnie w łapki :)
Relację planowałem założyć dopiero po udanym przyklejeniu statecznika pionowego, ale ostatnio się pokapowałem, że jeszcze sporo będę to obracał w rękach... prawie na pewno by się uszkodził. Istnieje trochę ryzyko kolejnej niedokończonej relacji :P
Model kleję dość mocno po swojemu, ciekaw jestem co z tego wyjdzie. Nie czułem się na siłach podążać zgodnie z instrukcją.
Tempo tradycyjnie ślimacze, Wojtek dogonił mnie w 5! dni ^^
Na początek skromnie, jakaś drobnica, ogólnie zrobione mam trochę więcej.

Fotel. Pomysł Kalafiora spodobał mi się na tyle, że bezmyślnie odgapiłem :P W sumie okazja, by się nauczyć czegoś nowego.

i takie zielone cóś, nie wiem jak to się profesionalnie nazywa:

Dupy nie urywa, ale nie chce mi się tego kleić kolejny raz ^^

To by było tyle na dzisiaj, post i tak wyszedł trochę przydługawy.

Relację ze Spita ukończę, ale najpierw będę musiał go naprawić. Zaliczył glebę, będąc w pudełku. Wstępna ekspertyza wykazała, że obrażenia idzie naprawić, pourywało głównie powierzchnie sterowe. Jedną z nich trza będzie ulepić jeszcze raz. Miałem szczęście, bo gdyby model upadł na dziób, to pewnie nie byłoby co zbierać :(

Pozdrawiam

Post zmieniony (04-09-15 13:56)

 
04-09-15 13:37  Odp: Su-7 BM wyd. Answer
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

To zielone "coś" to stożek wlotowy powietrza do silnika odrzutowego ;-)
Pamietając Twojego Spita jestem spokojny o efekt końcowy sklejania i tego modelu.
Jedyna prośba: Proszę o właściwe oznaczenie wątku - wszak to relacja [R], no i dla porządku wypadałoby coś wspomniec o skali...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-09-15 14:03  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Retusz na pewno dobrałeś lepiej ode mnie;)

Masz szansę mnie przegonić. Ja od miesiąca remontuje mieszkanie. Powodzenia.

 
04-09-15 19:28  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

No , nareszcie będzie co pooglądać . Czekam na więcej .



Pozdrawiam .


Jańcio


HEY HEY !

 
06-09-15 20:43  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka, jadziem dalej z relacją...
Mariusz poprawione :)

Kalafior W sumie już Cię chyba przegoniłem, zdjęcia dodaję z lekkim opóźnieniem :P
U mnie z czasem klejenia też nie jest kolorowo, pracuję zwykle 5-6 dni w tygodniu :/

Cześć Jańcio, miło że wpadłeś :D

Dzisiaj tylko parę zdjęć przodu modelu. Powstał osobno, w późniejszym etapie dołączę go do reszty kadłuba. Łączenia oklejek delikatnie wyretuszowałem w Photoshopie, żeby to trochę lepiej wyglądało ^^ :P Mogę teraz śmiało powiedzieć, że model na zdjęciach wygląda lepiej niż w rzeczywistości ;)


Pozdrawiam

 
06-09-15 20:46  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Zaglądam !!!!!!!!!

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
08-09-15 11:30  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,

kadłuba ciąg dalszy ;)


Problemów w spasowaniu brak, wszystko klei się bardzo dobrze. W paru miejscach nie zeszły mi się linie podziału, ale to chyba moja wina, nie projektu. Z segmentami nr 37 i 40 (opisywane przez cevę w relacji) nic nie kombinowałem. Zresztą, miałem to już sklejone zanim Wojtek rozpoczął swój wątek i po prostu nie zwróciłem na to uwagi ^^ Martwię się trochę o ten statecznik pionowy, ciężko to będzie ładnie przykleić :/

Pozdrawiam

Post zmieniony (08-09-15 12:09)

 
08-09-15 11:42  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Marcin77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Pan Wojtek jeszcze nie wie ale ma u mnie czteropak piwa za tą relacje na sąsiednim forum, a tobie Cordel kibicuję, jak zdąży Pan skleić całość na Przeciszów to też się znajdzie.

--

 
08-09-15 16:57  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

No... Krzysztof... to że nie pojawiasz się już na GEKO nie oznacza że o Tobie zapomnieliśmy :-) Ja też zerkam ;-) Jak kliknąłem na zdjęcie to aż mi się laptop zawiesił. Pewnie też był pod wrażeniem estetyki sklejania. Niepotrzebnie zdradziłeś tajemnicę (Photoshop).

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
08-09-15 22:04  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witaj Marcin :D
Na tegoroczny Przeciszów raczej na pewno nie zdążę, ale to co będę miał do tamtej pory zrobione prawdopodobnie wezmę ze sobą, bo jedna osoba chciała rzucić okiem ^^
Także na piwo w tym roku nie zasłużę :P Swoją drogą, trochę mnie rozbawiłeś tym zwrotem "Pan". Mam 20 lat... ;)

Cześć NyFu ;) Z tym Fotoszopem to oczywiście był kit, mam nadzieję że w to nie uwierzyłeś ^^ A że na zdjęciach wygląda to trochę lepiej niż w rzeczywistości, to nic na to nie poradzę ;)
Na GEKO na pewno jeszcze kiedyś wpadnę, może w roku szkolnym będzie łatwiej.

Pozdrawiam

--

 
08-09-15 22:06  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rurka, pierwsza klasa!

--
Pozdrawiam Darek

 
09-09-15 23:45  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Marcin77, teraz już wiem ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
10-09-15 07:16  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Krzysiu , mogę umierać . Wystarczy że będę oglądał Twoje relacjie . Elementy łączysz wyśmienicie i jak Cię znam czyściutko aż do przesady po prostu nie widać ręki modelarza ;-)




Pozdrawiam



Jańcio





HEY HEY !

 
10-09-15 10:07  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Powiedziałbym, że paradoksalnie właśnie widać rękę modelarza, i to dużego kalibru, przez duże M:-) Natomiast wygląd tego modelarza pozostawiamy bez komentarza, jak to na GEKO - kultura osobista nam nie pozwala:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-09-15 23:46  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam w kolejnym odcinku relacji ;)

Jańcio Z tym umieraniem to się tak nie spiesz, jeszcze młody jesteś :P
Z łączeniami aż tak słodko nie jest, przekonasz się za 5 dni ^^

StuG masz rację, sprawę wyglądu wykonawcy rzeczywiście lepiej pominąć ^^ :D

Oczywiście dziękuję za miłe słowo ;)


Ciąg dalszy zabawy z kadłubem...
Spróbowałem zlepić to wszystko w całość. Obawiałem się trochę tego etapu, chyba słusznie, bo nie wszystko poszło po mojej myśli :/

Najpierw dokleiłem brakujące segmenty z tyłu kadłuba:


Tak samo jak u Wojtka, część nr 34 miała odrobinę za krótki obwód. Retusz i resztę gratów wykonam później ;)

Potem przeniosłem się na przód modelu, powklejałem kabinę pilota i wnękę podwozia:

Z wnęką podwozia trochę się pomęczyłem, zwłaszcza na przedzie (nie żeby nie pasowała- po prostu miałem problem to wkleić :P) W jednym miejscu udało mi się zetrzeć nadruk. Ostatecznie zaciapałem to plakatówką i na pierwszy rzut oka nie widać ^^
Reflektorek swego czasu był ładny, ale potem ucierpiał, oberwało mu się od środka parę razy tu i tam... To samo przytrafiło mi się parę dni temu ze skrzydłowym, ale o tym innym razem.
Potem przykleiłem te dwa podłużne garby na kadłubie i części 28a, których brakowało wcześniej:

I na koniec parę ujęć kadłuba w całości:

Co do całego kadłuba, mam trochę mieszane uczucia ^^ Nie wszystko wyszło tak jak bym chciał :( Na przodzie, trochę na siłę wcisnąłem wręgę W6, przez co powstało delikatne "krowie ziobro". Na szczęście widoczne jest głównie jak się patrzy pod światło. W tych samych okolicach, na 3 kolejnych łączeniach od przodu powstało inne ciekawe zjawisko, coś w rodzaju bałwanka ^^ :D Winę upatruję głównie w kleju wodnym i nie użyciu sklejek. Już nic z tym nie dam rady zrobić, będzie nauczka na przyszłość.
W jednym miejscu udało mi się maźnąć model super glutem. Sam klej udało się zmyć, ale przy okazji odrobinę zszedł nadruk. Na szczęście nie rzuca się to tak w oczy ;) Na samym czubku wlotu powietrza też mi się coś zaczyna ścierać. Coraz częściej zaczynam myśleć o jakiejś impregnacji, by takich sytuacji uniknąć.
Tradycyjnie, model na zdjęciach wygląda lepiej niż w rzeczywistości ;)

Tyle na dziś,
pozdrawiam ;)

 
01-10-15 19:03  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć wszystkim ;)
Od czasu Przeciszowa raczej niewiele udało mi się zlepić. Na mnie ta wystawa chyba działa w trochę nietypowy sposób- z jednej strony wypełnia ochotą do klejenia,a z drugiej... zamienia mnie w marzyciela, a nie modelarza ^^ Tyle pięknych samolotów do sklejenia, okrętów zresztą też :P
Szkoda tylko, że czasu mało, a niekiedy i chęci brakuje :(
A poza tym- fajnie było się znowu spotkać razem :D

W dzisiejszym odcinku rozpocznę temat skrzydeł. Postanowiłem już teraz wykombinować coś z mocowaniem podwozia głównego, bo na styk raczej by to się nie utrzymało...
Skorzystałem z podpowiedzi, jakiej udzielił mi Wojtek (dzięki :) ) i wkleiłem drucik wygięty w kształcie litery "L" w sposób widoczny na zdjęciach:

Mam nadzieję, że takie posunięcie wystarczy. Drucik jest małej średnicy, ale dość sztywny. Na dodatek fajnie pasowała do niego jedna igła, ale już nie pamiętam średnicy :P
W pobliżu krawędzi wnęk pojawiły mi się delikatne przebarwienia- sprawcą jest super glue, ale czemu się aż tak przesiąkł przez karton? Używałem go w podobnych sytuacjach już dziesiątki razy, ale wcześniej mi się takie sytuacje raczej nie zdarzały :P
W części przykadłubowej skrzydła postanowiłem wyciąć te nadrukowane dziurki. Czy to rzeczywiście są dziurki- tego nie wiem, nie udało mi się znaleźć dobrego zdjęcia tego fragmentu samolotu. Tak czy siak, teraz mi się to bardziej podoba niż wcześniejszy nadruk ^^

Od spodu pojawił się reflektorek. W jednym miejscu widać dosztukowany fragment- winowajcą takiego posunięcia jest najprawdopodobniej mój styl klejenia, wnęka wyszła mi za mała i pojawiała się malutka szczelinka. Z drugiej strony sprawa wygląda tak samo.

Na koniec pylony podwieszeń:

Flash aparatu trochę wyciąga nieretuszowane krawędzie, ale tego i tak nie będzie widać po przyklejeniu zbiorników. (Tak tłumaczę swoje lenistwo :D)
W oryginale wyglądają one na trochę bardziej skomplikowanie...
Do modelu mam zamiar dodać od siebie parę elementów, ale to już pod koniec budowy. Stopień mojego zaangażowania w ten model będzie zależał głównie od tego, czy uda mi się ładnie złożyć płatowiec do kupy :D

Pozdrawiam

--

 
01-10-15 19:19  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Mam nadzieję, że mi robota będzie szła równie dobrze jak tobie. Zresztą mam się do czego odnosić i na czym wzorować. Szkoda, że czasu i warunków wciąż brak. Powodzenia.

 
14-10-15 21:44  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka ;)

Ciąg dalszy budowy skrzydeł... Najpierw prawe:

i lewe:

Więcej ujęć lewego skrzydła, bo moim zdaniem zdjęcia ładniejsze( fotografowane w inny dzień) :P W sumie oba wyszły bardzo podobnie...
Pasowanie pylonów podwieszeń i kierownic strug zależy chyba głównie od uformowania poszycia skrzydeł. Trochę obawiałem się tego etapu, ale chyba niepotrzebnie. Gdzieniegdzie na zdjęciach bije brak retuszu ^^ Może później coś z tym zrobię, choć na żywo mnie to tak nie drażni :D
Końcówki odciąłem, przykleję je w późniejszym etapie.
Kalafior- dzięki za miłe słowo, cieszę się, że ostatnio wróciłeś do swojej rury :D
Pozdrawiam

--

 
15-10-15 22:28  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Ale rure ulepiłeś :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
20-11-15 17:41  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam po dłuższej przerwie ;)
Coś tam powoli powstaje- przykleiłem w końcu skrzydła do kadłuba. Zwykle jest to jeden z moich ulubionych momentów podczas budowy samolotów, aczkolwiek tutaj tak kolorowo nie było ^^
Najwięcej "zabawy" miałem z oklejką skrzydło- kadłub. W tym przypadku jest ona podzielona na dwa elementy, z których jeden trzeba przykleić do kadłuba, a drugi do skrzydła. Wszystko ładnie pasowało do siebie, a mimo to miałem problem ładnie to skleić do kupy... Wg. mnie "tradycyjną" oklejkę jest zarówno łatwiej przykleić, a i uzyskany efekt jest zwykle dużo lepszy :)
Jak widać, wykonanie pozostawia jednak trochę do życzenia ^^
Kolejnym problemem okazało się sfotografowanie tego, dlatego zdjęcia są jakie są :/

Tu 2 zdjęcia bez flasha, za to mniej wyraźne :/

A na deser, wstępna przymiarka statecznika pionowego :P


Marcin77, mała prośba na przyszłość ^^ Jeśli tylko się da, postaraj się projektować takie oklejki w jednym kawałku. Podejrzewam, że ułatwi to pracę sklejającym :)

Pozdrawiam

--

 
20-11-15 19:44  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Statecznikiem się nie przejmuj. U mnie wyszło całkiem dobrze. Nie taki diabeł straszny:)

 
20-11-15 21:47  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Marcin77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Obiecuję że będę pracować nad tym aby każdy następny model był lepszy od poprzedniego.
Pozdrawiam

--

 
25-11-15 21:24  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć wszystkim ;)
Udało mi się znaleźć dzisiaj trochę czasu i zrobiłem kilka zdjęć tego statecznika. W sumie mam za sobą etap, którego chyba się najbardziej obawiałem i to mnie nawet cieszy. Tradycyjnie jednak nie wszystko wyszło po mojej myśli i miejscami wygląda to lepiej, miejscami gorzej... :/



Na kilku fotkach pojawił się przyłożony na sucho ster kierunku.
Pomysł zwany "Szczwanym planem" :) najprawdopodobniej uratował mi d*pę. Jakbym wcześniej wkleił dyszę i nie miał dostępu od środka, to pewnie modelu bym nie ukończył, albo próbował łatać to co mi nie wyszło jakąś dorobioną oklejką, co nie wyglądałoby zbyt dobrze :(
Myślę, że tę metodę mogę śmiało polecić przyszłym sklejającym :) Oczywiście, da się to ładnie przykleić bez zbędnego komplikowania sobie życia, z tym, że.... pewnie trzeba mieć umiejętności cevy :P
Pod sterem kierunku zacząłem dorabiać jakieś duperelki, docelowo myślałem o czymś takim:

Ciekaw jestem co mi z tego wyjdzie ^^
Miałeś rację Kalafior, jak się wypowie kilka "magicznych" słów to statecznik zaczyna całkiem ładnie pasować :D

Cieszę się Marcin, a jeszcze bardziej szczęśliwy byłbym, gdybyś dalej wrzucał zdjęcia z postępów klejenia swoich nowych projektów ;)

Pozdrawiam

 
05-12-15 12:50  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Hejka ;)
Odskoczyłem na chwilę od płatowca i zacząłem robić podwozie główne.


Wiedząc, że malowane elementy nie zawsze ładnie mi wychodzą postanowiłem spróbować skleić te nieszczęsne części nr 81.


Z pierwszą rurką trochę długo się męczyłem, ale na szczęście przy zwijaniu drugiej już poszło lepiej i zajęła mi ona tylko pół godziny :P


Obie ustawione na zdjęciu szwem do góry, moim zdaniem "ujdą". :) Dużo mi pomogło rozwarstwienie kartonu. Przy okazji nabrałem trochę optymizmu przed tym :


Części mniej sympatyczne, pewnie lekko nie będzie :/ Na dodatek, w razie niepowodzenia, nie bardzo mam czym to pomalować, wszelkie "sreberka" jakie posiadam dość mocno się różnią od wydruku.
Ciekawostką jest, że w takim ponad stutysięcznym zadupiu jakim jest Tarnów mam problem ze znalezieniem Humbrola 56, który tak fajnie pasuje do tego modelu. :D
Pozdrawiam

--

 
06-12-15 16:21  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się i to bardzo, jak wykonujesz model. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-12-15 21:56  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Cordelku , z tym się chyba trzeba urodzić . Ja przez tyle lat zabawy w modelarstwo nie potrafię zrobić tego tak czysto jak TY . Można tylko podziwiać Twoją technikę .



Pozdrawiam .


Jańcio


HEY HEY !

 
15-12-15 20:36  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam ;)
Dzisiaj będzie króciutko o przedniej goleni podwozia. Sklejone prawie jak wycinanka nakazała, pokusiłem się tylko o drobne uplastycznienie tych zielonych części, bo prosto z wycinanki wydawały mi się zbyt płaskie :)


Postanowiłem jednak poprowadzić drut od początku goleni aż do kółka (w wycinance biegnie tylko przez tę tulejkę) Jak się później okazało, użyłem odrobinę zbyt dużej średnicy :/ Strasznie nie chciało mi się formować innego drutu jeszcze raz więc ostatecznie poradziłem sobie lekko wyoblając ten charakterystyczny "widelec". ;)

Dzięki Borowy, cieszę się, że się podoba :D
Jańcio- elementy ze zdjęć są mimo wszystko dość pokaźnych rozmiarów... Podejrzewam, że poradziłbyś sobie z nimi jeszcze lepiej niż ja :P Dzięki ;)

Pozdrawiam

--

 
23-12-15 18:05  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka :)
Pojawiły się stateczniki poziome:


Potem skleiłem te 2 elementy, których nieco się obawiałem:


Tutaj już zamontowane na swoim miejscu:


Pewnie na dniach przykleję je do kadłuba :P
Powoli zaczynam także wykonywać drobniejsze elementy modelu, na zdjęciu kilka wlotów:


i to by było tyle na dziś,
Pozdrawiam i życzę wszystkim już dzisiaj ^^ Wesołych Świąt! :)

--

 
27-12-15 01:20  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry wieczór :P
Z ogonka przeniosłem się na dziób, tam powklejałem resztę gratów w kabinie pilota:

Sorry za tło, zdjęcia były robione trochę "z doskoku" ;)
Zabrałem się także za oklejenie owiewki. Wytłoczkę otrzymałem od Wojtka w Przeciszowie, za co raz jeszcze dziękuję :D Robota pierwsza klasa :) Już podczas wstępnych przymiarek do kadłuba pasowała bardzo ładnie.

Podczas przyklejania tradycyjnie pojawiły się jakieś nieprzewidziane problemy i ostatecznie wyszło tak: :)


Pozdrawiam

--

 
27-12-15 09:57  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,i ostatecznie wyszło tak" - czyli świetnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-12-15 13:52  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Precyzja i czystość wykonania po prostu powalają!
Wspaniała modelarska robota i wielki talent do tego.
Chapeau bas!

--
Pozdrawiam Darek

 
31-12-15 01:30  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Hejka ;)
W końcu ulepiłem zbiorniki. Tak samo jak na kadłubie wszystkie przesunięcia i wady drukarskie odciąłem :P Wielkiej zmiany w spasowaniu nie odczułem, ale mimo to "napociłem" się przy nich chyba bardziej niż przy całej reszcie modelu :/ Nie potrafię i nie lubię takich rzeczy kleić ^^

Co ciekawe, samo "listkowie" którego zwykle nie znoszę tutaj raczej grzecznie współpracowało :)
Poniżej parę zdjęć jakiejś wyrzutni. Nadrukowane dziurki trochę drażniły moje oczy więc je wyciąłem i powklejałem w nie rurki. Podczas tej zabawy też dużo nerwów straciłem, ale chyba było warto :) Choć jak sobie uświadamiam, że mnie w przyszłości czeka jeszcze druga sztuka, to mi się trochę odniechciewa :P


Dziękuję za miłe słowa ;)

Pozdrawiam
Ps: Sorry za ten kapsel, nie miałem grosza pod ręką :)

--

Post zmieniony (31-12-15 01:38)

 
31-12-15 01:43  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

"nie potrafię [..] takich rzeczy kleić" taaa....
Śliczności.

--


 
31-12-15 07:58  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Grzesiek1066 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

"nie potrafię [..] takich rzeczy kleić" ...ja powiem że nie jeden modelarz chciałby tak "nie potrafić". Wychodzi świetnie, znając życie, druga powinna pójść szybciej...chyba ;D

--
Pozdrawiam Grzesiek.

 
05-01-16 23:31  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka ;)
Zapuściłem się tutaj odrobinę z relacją, trzeba odrobinę nadrobić zaległości ;)
Swego czasu udało mi się przykleić stateczniki:


Tutaj zdjęcia ukazujące niewielkie zmiany na ogonie i końcówkach skrzydeł :



W ostatnich dniach zacząłem także dorabiać drobne elementy znajdujące się w oryginalnym samolocie, a nie uwzględnione w wycinance ;)


tutaj na miejscu:


Pojawiła się też charakterystyczna listwa? biegnąca na spodzie kadłuba (trochę zabawy z nią było :/ ) Zdjęcia z modelem na podstawce, łatwiej mi tak zrobić zdjęcia, niż trzymać samolot w ręce :)
Obecnie coś tam sobie grzebię przy jednej z anten(pitot? ) Myślałem by też pozmieniać coś przy hamulcach aerodynamicznych i pylonach podwieszeń. Może... :)

Na galerię pewnie jeszcze przyjdzie wam chwilkę poczekać, jeszcze kilka drobnych zmian w modelu planuję zrobić ;)

Pozdrawiam

--

 
06-01-16 09:13  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Spasowanie powala z nóg-pięknie to wychodzi!

 
06-01-16 09:25  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Cholera, wstyd kończyć swojego.

Podziwiam warsztat.

 
06-01-16 11:09  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Cordel - wspaniale to wszystko wygląda:-) Czystość klejenia mnie powala, chciałoby się powiedzieć, jak zwykle:-) Dorabiane drobiazgi to wisienka na tym torcie, brawo!:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-01-16 11:15  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,jak skleić tak pięknie zbiorniki a przede wszystkim wyrzutnię ?oklejasz wykonane wcześniej kopyto?rewelacyjnie to wygląda,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
06-01-16 12:49  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Łączenie elementów - rewelacja. Zbiorniki mnie powaliły, ale ta cienka wypukła linia na kadłubie... Się musiałeś na...pracować.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
06-01-16 17:02  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Maverick - spasowanie rzeczywiście jest świetne, z tym, że... to zasługa głównie projektanta modelu ;) Ja to tylko wycinam i sklejam ^^

Kalafior na prawdę nie masz się czego wstydzić ;) Klej dalej!

Dziękuję Grzesiu ;) Patrząc na ogół modelu z czystością w tym przypadku wyszło akurat średnio ^^ Co do drobiazgów- zwykle lubię takie rzeczy kleić, pod warunkiem, że są potem choć trochę widoczne :P

Marku zbiorniki w tym przypadku były klejone BCG na styk, łapiąc po kilka milimetrów. Głównie dlatego tyle zdrowia mnie kosztowały. :/ Podejrzewam, że ze sklejką można uzyskać bardzo podobny efekt, nie męcząc się tak przy tym ^^
Mam jeszcze dwie niesklejone sztuki, możliwe, że zrobię próbę i sobie porównam :P
Co do wyrzutni rakiet- mam dość mocno rozgrzebaną drugą sztukę, mogę spróbować zrobić zdjęcia krok po kroku. Ale na to pewnie przyjdzie jeszcze chwilę poczekać, przez najbliższe dni skupię się głównie na studiach :/

Dzięki Mariusz. Z linią lekko nie było, ale podejrzewam, że to pikuś w porównaniu do takiego silniczka, jaki przed chwilą nam zaprezentowałeś :D Szacun!

Pozdrawiam

--

 
15-02-16 19:19  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam w prawdopodobnie ostatniej aktualce przed galerią :D ^^
Dzisiaj będzie głównie o kilku drobnostkach, może zacznę od brakującego elementu podwozia, który delikatnie przerobiłem, coby nie był już taki płaski :P


Na drugiej fotce już na miejscu. Potem zacząłem dziergać drobne elementy do pylonów podwieszań, mające symbolizować takie coś:


Natłukłem tego 16 sztuk, by potem stwierdzić, że wyszły za małe :/ Ze sporą niechęcią zrobiłem powiększoną serię, widoczną na macie obok kapsla. Następnie zatrzymałem się na hamulcach aerodynamicznych- wymieniłem siłowniki? i dorobiłem chyba najprymitywniejsze z możliwych miejsca ich zaczepienia. Nie lubię jak mi takie elementy lewitują w powietrzu ^^ Wyciąłem też z drugiego egzemplarza nadrukowaną kratkę znajdującą się we wnętrzu. Niestety nie znalazłem żadnego zdjęcia oryginału, na którym widać otwarte hamulce, więc możliwe że większość mojej roboty w tym przypadku to czyste "science fiction" :-/


Na dyszy wylotowej uwypukliłem efekt nadruku:


Normalnie schowana jest ona głębiej, zdjęcie zrobiłem jeszcze podczas montażu.
Podobnie zrobiłem z elementami kół. Miałem przez chwilę zagwozdkę jak wyciąć charakterystyczny pierścień z kółeczek, ostatecznie posłużyłem się igłą 2,1 mm, co nawet trochę widać ^^


Tutaj drobna zmiana na jednej z anten?, na drugim zdjęciu brakujące wcześniej lufy i jakiś charakterystyczne, dorobione elementy:


Na koniec krótki opis budowy wyrzutni, mam nadzieję że wystarczy :)
Wyciąłem dziurki, jakimś cudem zwinąłem, potem przykleiłem te 5 wystających rurek:


Następnie stanąłem przed dylematem- czy najpierw powklejać resztę rurek i męczyć się potem z przyklejeniem następnego segmentu, czy na odwrót. Wybrałem opcję drugą- czy słusznie, pewnie już się nie dowiem ^^


Reszta budowy już chyba oczywista. Dziurki tradycyjnie zrobione igłą ;)


Pozdrawiam

--

Post zmieniony (15-02-16 20:49)

 
19-02-16 22:06  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Zboczyslaw 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


 - 3

Ale się pognieciłem... A ta wyrzutnia... mmmmm. Jak zwykle podziwiam z zapartym tchem i zadroszczę umiejętności.

--
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem.

 
20-02-16 08:30  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Super czysto i dokładnie. Efekt końcowy będzie wspaniały. Czekam z niecierpliwością na galerię.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024