FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-09-15 13:03  [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam wszystkich ;)

Jako, że na tym forum udziela się autor modelu, relację zakładam także tutaj. Pewnie znajdzie się kilka pytań :D


Po jastrzębiu pasowało wrzucić na matę coś nowego. Długo po głowie chodził mi MiG 23, ale ostatecznie pociąłem coś dużo prostszego. Teoretycznie rura ze skrzydłami, ale podejrzewam, że i z tym będę miał problem, by ładnie posklejać to do przysłowiowej kupy :P
Przez chwilę podziubałem też przy Bf 110, do tematu wrócę później, może po Su... Chyba że coś ciekawszego wpadnie w łapki :)
Relację planowałem założyć dopiero po udanym przyklejeniu statecznika pionowego, ale ostatnio się pokapowałem, że jeszcze sporo będę to obracał w rękach... prawie na pewno by się uszkodził. Istnieje trochę ryzyko kolejnej niedokończonej relacji :P
Model kleję dość mocno po swojemu, ciekaw jestem co z tego wyjdzie. Nie czułem się na siłach podążać zgodnie z instrukcją.
Tempo tradycyjnie ślimacze, Wojtek dogonił mnie w 5! dni ^^
Na początek skromnie, jakaś drobnica, ogólnie zrobione mam trochę więcej.

Fotel. Pomysł Kalafiora spodobał mi się na tyle, że bezmyślnie odgapiłem :P W sumie okazja, by się nauczyć czegoś nowego.

i takie zielone cóś, nie wiem jak to się profesionalnie nazywa:

Dupy nie urywa, ale nie chce mi się tego kleić kolejny raz ^^

To by było tyle na dzisiaj, post i tak wyszedł trochę przydługawy.

Relację ze Spita ukończę, ale najpierw będę musiał go naprawić. Zaliczył glebę, będąc w pudełku. Wstępna ekspertyza wykazała, że obrażenia idzie naprawić, pourywało głównie powierzchnie sterowe. Jedną z nich trza będzie ulepić jeszcze raz. Miałem szczęście, bo gdyby model upadł na dziób, to pewnie nie byłoby co zbierać :(

Pozdrawiam

Post zmieniony (04-09-15 13:56)

 
04-09-15 13:37  Odp: Su-7 BM wyd. Answer
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

To zielone "coś" to stożek wlotowy powietrza do silnika odrzutowego ;-)
Pamietając Twojego Spita jestem spokojny o efekt końcowy sklejania i tego modelu.
Jedyna prośba: Proszę o właściwe oznaczenie wątku - wszak to relacja [R], no i dla porządku wypadałoby coś wspomniec o skali...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-09-15 14:03  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Retusz na pewno dobrałeś lepiej ode mnie;)

Masz szansę mnie przegonić. Ja od miesiąca remontuje mieszkanie. Powodzenia.

 
04-09-15 19:28  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

No , nareszcie będzie co pooglądać . Czekam na więcej .



Pozdrawiam .


Jańcio


HEY HEY !

 
06-09-15 20:43  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka, jadziem dalej z relacją...
Mariusz poprawione :)

Kalafior W sumie już Cię chyba przegoniłem, zdjęcia dodaję z lekkim opóźnieniem :P
U mnie z czasem klejenia też nie jest kolorowo, pracuję zwykle 5-6 dni w tygodniu :/

Cześć Jańcio, miło że wpadłeś :D

Dzisiaj tylko parę zdjęć przodu modelu. Powstał osobno, w późniejszym etapie dołączę go do reszty kadłuba. Łączenia oklejek delikatnie wyretuszowałem w Photoshopie, żeby to trochę lepiej wyglądało ^^ :P Mogę teraz śmiało powiedzieć, że model na zdjęciach wygląda lepiej niż w rzeczywistości ;)


Pozdrawiam

 
06-09-15 20:46  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Zaglądam !!!!!!!!!

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
08-09-15 11:30  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,

kadłuba ciąg dalszy ;)


Problemów w spasowaniu brak, wszystko klei się bardzo dobrze. W paru miejscach nie zeszły mi się linie podziału, ale to chyba moja wina, nie projektu. Z segmentami nr 37 i 40 (opisywane przez cevę w relacji) nic nie kombinowałem. Zresztą, miałem to już sklejone zanim Wojtek rozpoczął swój wątek i po prostu nie zwróciłem na to uwagi ^^ Martwię się trochę o ten statecznik pionowy, ciężko to będzie ładnie przykleić :/

Pozdrawiam

Post zmieniony (08-09-15 12:09)

 
08-09-15 11:42  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Marcin77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Pan Wojtek jeszcze nie wie ale ma u mnie czteropak piwa za tą relacje na sąsiednim forum, a tobie Cordel kibicuję, jak zdąży Pan skleić całość na Przeciszów to też się znajdzie.

--

 
08-09-15 16:57  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

No... Krzysztof... to że nie pojawiasz się już na GEKO nie oznacza że o Tobie zapomnieliśmy :-) Ja też zerkam ;-) Jak kliknąłem na zdjęcie to aż mi się laptop zawiesił. Pewnie też był pod wrażeniem estetyki sklejania. Niepotrzebnie zdradziłeś tajemnicę (Photoshop).

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
08-09-15 22:04  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witaj Marcin :D
Na tegoroczny Przeciszów raczej na pewno nie zdążę, ale to co będę miał do tamtej pory zrobione prawdopodobnie wezmę ze sobą, bo jedna osoba chciała rzucić okiem ^^
Także na piwo w tym roku nie zasłużę :P Swoją drogą, trochę mnie rozbawiłeś tym zwrotem "Pan". Mam 20 lat... ;)

Cześć NyFu ;) Z tym Fotoszopem to oczywiście był kit, mam nadzieję że w to nie uwierzyłeś ^^ A że na zdjęciach wygląda to trochę lepiej niż w rzeczywistości, to nic na to nie poradzę ;)
Na GEKO na pewno jeszcze kiedyś wpadnę, może w roku szkolnym będzie łatwiej.

Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024