FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-11-15 19:44  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Statecznikiem się nie przejmuj. U mnie wyszło całkiem dobrze. Nie taki diabeł straszny:)

 
20-11-15 21:47  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Marcin77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Obiecuję że będę pracować nad tym aby każdy następny model był lepszy od poprzedniego.
Pozdrawiam

--

 
25-11-15 21:24  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć wszystkim ;)
Udało mi się znaleźć dzisiaj trochę czasu i zrobiłem kilka zdjęć tego statecznika. W sumie mam za sobą etap, którego chyba się najbardziej obawiałem i to mnie nawet cieszy. Tradycyjnie jednak nie wszystko wyszło po mojej myśli i miejscami wygląda to lepiej, miejscami gorzej... :/



Na kilku fotkach pojawił się przyłożony na sucho ster kierunku.
Pomysł zwany "Szczwanym planem" :) najprawdopodobniej uratował mi d*pę. Jakbym wcześniej wkleił dyszę i nie miał dostępu od środka, to pewnie modelu bym nie ukończył, albo próbował łatać to co mi nie wyszło jakąś dorobioną oklejką, co nie wyglądałoby zbyt dobrze :(
Myślę, że tę metodę mogę śmiało polecić przyszłym sklejającym :) Oczywiście, da się to ładnie przykleić bez zbędnego komplikowania sobie życia, z tym, że.... pewnie trzeba mieć umiejętności cevy :P
Pod sterem kierunku zacząłem dorabiać jakieś duperelki, docelowo myślałem o czymś takim:

Ciekaw jestem co mi z tego wyjdzie ^^
Miałeś rację Kalafior, jak się wypowie kilka "magicznych" słów to statecznik zaczyna całkiem ładnie pasować :D

Cieszę się Marcin, a jeszcze bardziej szczęśliwy byłbym, gdybyś dalej wrzucał zdjęcia z postępów klejenia swoich nowych projektów ;)

Pozdrawiam

 
05-12-15 12:50  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Hejka ;)
Odskoczyłem na chwilę od płatowca i zacząłem robić podwozie główne.


Wiedząc, że malowane elementy nie zawsze ładnie mi wychodzą postanowiłem spróbować skleić te nieszczęsne części nr 81.


Z pierwszą rurką trochę długo się męczyłem, ale na szczęście przy zwijaniu drugiej już poszło lepiej i zajęła mi ona tylko pół godziny :P


Obie ustawione na zdjęciu szwem do góry, moim zdaniem "ujdą". :) Dużo mi pomogło rozwarstwienie kartonu. Przy okazji nabrałem trochę optymizmu przed tym :


Części mniej sympatyczne, pewnie lekko nie będzie :/ Na dodatek, w razie niepowodzenia, nie bardzo mam czym to pomalować, wszelkie "sreberka" jakie posiadam dość mocno się różnią od wydruku.
Ciekawostką jest, że w takim ponad stutysięcznym zadupiu jakim jest Tarnów mam problem ze znalezieniem Humbrola 56, który tak fajnie pasuje do tego modelu. :D
Pozdrawiam

--

 
06-12-15 16:21  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się i to bardzo, jak wykonujesz model. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-12-15 21:56  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Cordelku , z tym się chyba trzeba urodzić . Ja przez tyle lat zabawy w modelarstwo nie potrafię zrobić tego tak czysto jak TY . Można tylko podziwiać Twoją technikę .



Pozdrawiam .


Jańcio


HEY HEY !

 
15-12-15 20:36  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam ;)
Dzisiaj będzie króciutko o przedniej goleni podwozia. Sklejone prawie jak wycinanka nakazała, pokusiłem się tylko o drobne uplastycznienie tych zielonych części, bo prosto z wycinanki wydawały mi się zbyt płaskie :)


Postanowiłem jednak poprowadzić drut od początku goleni aż do kółka (w wycinance biegnie tylko przez tę tulejkę) Jak się później okazało, użyłem odrobinę zbyt dużej średnicy :/ Strasznie nie chciało mi się formować innego drutu jeszcze raz więc ostatecznie poradziłem sobie lekko wyoblając ten charakterystyczny "widelec". ;)

Dzięki Borowy, cieszę się, że się podoba :D
Jańcio- elementy ze zdjęć są mimo wszystko dość pokaźnych rozmiarów... Podejrzewam, że poradziłbyś sobie z nimi jeszcze lepiej niż ja :P Dzięki ;)

Pozdrawiam

--

 
23-12-15 18:05  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka :)
Pojawiły się stateczniki poziome:


Potem skleiłem te 2 elementy, których nieco się obawiałem:


Tutaj już zamontowane na swoim miejscu:


Pewnie na dniach przykleję je do kadłuba :P
Powoli zaczynam także wykonywać drobniejsze elementy modelu, na zdjęciu kilka wlotów:


i to by było tyle na dziś,
Pozdrawiam i życzę wszystkim już dzisiaj ^^ Wesołych Świąt! :)

--

 
27-12-15 01:20  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry wieczór :P
Z ogonka przeniosłem się na dziób, tam powklejałem resztę gratów w kabinie pilota:

Sorry za tło, zdjęcia były robione trochę "z doskoku" ;)
Zabrałem się także za oklejenie owiewki. Wytłoczkę otrzymałem od Wojtka w Przeciszowie, za co raz jeszcze dziękuję :D Robota pierwsza klasa :) Już podczas wstępnych przymiarek do kadłuba pasowała bardzo ładnie.

Podczas przyklejania tradycyjnie pojawiły się jakieś nieprzewidziane problemy i ostatecznie wyszło tak: :)


Pozdrawiam

--

 
27-12-15 09:57  Odp: [R]Su-7 BM wyd. Answer 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,i ostatecznie wyszło tak" - czyli świetnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024