FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
02-09-15 09:19  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Oglądałem te nowe Spity w Empiku, jakość jak to u p. Halińskiego. Kusił mnie ten z szachownicą, jednak mając już 2 Spity (co prawda innych wersji) wolałem te pieniążki sobie odłożyć na zapowiadany F16 z szachownicą.
Co do wzrostu cen to jest to wina spekulantów!!! - Żartuje, ale pamiętając za ile kupowałem dany model kilka lat temu a ile ten sam model kosztuje teraz to wydaje mi się, że modele kartonowe są lepsze od obligacji - na pewno ich wartość nie zmaleje a po kilku latach dają lepszy zysk niż te "papiery wartościowe";-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
02-09-15 10:47  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Najger napisał: "po kilku latach dają lepszy zysk niż te "papiery wartościowe";-)"

Szczególnie wtedy gdy karton się zestarzeje i się "rozleci". :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-09-15 11:23  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

OSTOJA - to kwestia jak się dba i przechowuje model. Pierwszy model kartonowy skleiłem w 1990 roku i mam go do dzisiaj, jedynie trochę wypłowiały kolory, bo nie był niczym zabezpieczony i do tej pory żaden model mi się nie rozleciał. Pewnie wielu tu obecnych kolegów ma o wiele starsze modele.
Podejrzewam, że jak taką wspomnianą przeze mnie obligację wystawi się na długotrwałe działanie słońca to też spłowieje.
A porównując modele do obligacji bazowałem na tym, że kilka lat temu kupiłem model Prince of Wales u wydawcy za 55 zł, obecnie u tego samego wydawcy jest za 100 zł, tak samo Bismarka kupiłem za 60 zł, a teraz jest za 110 zł. Zysk na wartości 100%!
Więc określenie "papiery wartościowe" ma tu podwójne znaczenie i sentymentalne i finansowe ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
03-09-15 10:42  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
rysiu62   

A jakbyś wtedy kupił kilka bochenków chleba to byś kolego obecnie zarobił że ho ho. A co ma hobby do zarobku ? Kupujesz i sklejasz i cieszysz oko , to wszystko.

 
03-09-15 16:47  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No ten zysk to chyba tylko "papierowy" , nie wydaje mi się byś upłynnił PofW za więcej niż 70 - 80 złociszów.
Pzdr

 
03-09-15 18:24  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ale przynajmniej bez straty finansowej

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
04-09-15 20:20  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
Vincent 

 

Pierwsze wrażenie- oba Spity opracowane rewelacyjnie. Rozpoznawczy różowy mógłby mieć nity trochę jaśniejsze . Ciekawe czy blaszki fototrawione do poprzedniej wersji z Afryki nadadzą się do Spitfire Gabszewicza. I czy klapy niektóre detale można przeszczepić do tamtej wersji z tego.

 
07-09-15 13:55  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zakupiłem sobie nowy zeszyt - wydanie rewelacyjne. Ale...

...przeglądając sobie rysunki i sklonowane arkusze zastanawia mnie, czy cz. 53. w przypadku wersji różowej nie powinna być właśnie w tym kolorze?

Oba arkusze zawierają szary element, przy czym cały spód FR-a jest różowy.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
07-09-15 14:25  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Luknij instrukcję. Też mnie to zdziwiło, ale instrukcja rozwiała wątpliwości.

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
07-09-15 15:57  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Pojechaliśmy z moją szanowną małżonką na zakupy do Tesco. Zaraz przy Tesco był Empik więc wstąpiłem i kupiłem egzemplarz. Sprawdzałem dokładnie każdą kartkę gdyż w drugim egzemplarzu na półce, środkowa kartka z rysunkami była krzywo przycięta. Gdy żona zaczęła się niecierpliwić powiedziałem "to model za 70zł, muszę się upewnić że jest idealny". Zrozumiała i z politowaniem we wzroku uzbroiła się w cierpliwość.

[skok czasu ~2 godz.]

Po wyjściu z Tesco, model w reklamówce wisi na haczyku, w koszyku. Gdy doszliśmy do auta, otworzyłem bagażnik i zacząłem ładować zakupy. W pewnym momencie luba mówi "pomogę Ci" i łapie za jakieś pudełko. Model razem w reklamówce spada z haczyka i z impetem uderza o ziemię. Ja oniemiały patrzę na Nią, Ona oniemiała patrzy na mnie, po czym ze spokojem mówi "Haliński Ci spadł"...

EDIT: zapomniałem dodać że niestety wycinanka uszkodzona poprzez załamanie. Jednakże najwięcej ucierpiała część spodnia prosiaczka więc nie jest tragicznie - nie będzie widoczna.

--

Post zmieniony (07-09-15 16:14)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024