FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
01-09-15 10:59  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
Ciejkowski   

Witam, dla zainteresowanych w EMPIKU w Galerii Rzeszów jest :). Pozdrawiam

--

Post zmieniony (01-09-15 11:00)

 
01-09-15 11:07  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Szybkie porownanie:
AH: Spitfire IX 48zl, kola 16zl, kabina 6zl, lufy i fototrawki 50zl, lasery 35zl, CENA RAZEM 155zl
Tamiya: Spitfire IX, zestaw z fototrawkami itd CENA: 440zl

AH: Ju88 70zl, kola 26zl, kabina 9zl, lasery 50zl, RAZEM 155zl
Revell: Ju88A1, wszystko majacy CENA RAZEM: 202zl

AH: Bf-109E4 48zl, kola 16zl, kabina 6zl, lufy 5zl, lasery 28zl, CENA RAZEM 103zl
Eduard: Bf109E4 ProfiPack, CENA: 148zl

Porownywane sa full opcje modeli (w wyzej wymienionych plastikowych modelach, sa blaszki fototrawione w zestawie, rowniez w niektorych znajduja sie gumowe opony, przedzialy silnika). Wiadomo, ze mozna kupic sam model (Bf109E4: AH 48zl; Eduard Weekend Edition 80zl). Ceny modeli plastikowych z mojehobby.pl . Dochodza jeszcze farby i klej..obie rzeczy starcza na kilka modeli, wiec nie sa brane pod uwage.
Oprocz pierwszego (wiadomo, ze to Tamiya i kto widzial model, wie skad tak wysoka cena), ceny modeli plastikowych i kartonowych roznia sie nieznacznie. Nie wnikam skad tak wysokie ceny modeli kartonowych (mozna powiedziec, ze naklad nizszy, ale ze spadkiem popytu spada podaz, co sie przeklada na cene, a im wyzsza cena tym nizszy popyt...kolo sie zamyka).
Nie rozumiem, polityki podnoszenia cen starych modeli (to tak jakby producent butow wraz z wejsciem nowego modelu, podwyzszal cene starego, a przeciez wiadomo ze zalezy mu na sprzedazy koncowek chocby po kosztach, zeby nie placic za magazynowanie i miec na wprowadzenie nowego modelu...outletow bysmy nie uswiadczyli), przeciez te modele sa juz wydrukowane i oprocz kosztow magazynowania, nie generuja zadnych innych. Ale nie mnie to oceniac, nie znam sie na ekonomii i moge sie mylic w rozumowaniu. Patrze na to zwyczajnie z pozycji prostego kupujacego.
Zmierzam tylko do tego, ze obserwujac to wszystko, mam wrazenie, ze sami wydawcy "kreca na siebie bat". Chcieliby miec zyski jak w latach 90tych, a nie widza ze rynek sie zmienia (mlodziez woli konsole, a starzy przechodza na modelarska emeryture). Ja modeli mam tyle, ze jest mi obojetne czy upadna dzisiaj czy nie. W dodatku plastiki w 1:32 to coraz wiekszy rynek.
Najbardziej z podwyzek ciesza sie allegrowi handlarze, bo oni zawsze na tym najlepiej wychodza.

Pozdrawiam zamierajaca brac modelarzy kartonowych!

PS przepraszam za brak polskich znakow, ale nie mam mozliwosci ich uzycia.

 
01-09-15 12:25  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rowin, całkowicie zgadzam się z tobą. Można by jeszcze dodać porównanie Spita VB z AH z plastikiem z Hobby Boss , dokładnie tym http://www.mojehobby.pl/products/Supermarine-Spitfire-Mk.Vb-1947262.html
Mam Spita IX z Tamijki jak również VB z Hobby Bossa. Ten pierwszy to mistrzostwo świata to i cena nie dziwi. Ten drugi dla przeciętnego pasjonata będzie prawdziwą ucztą modelarską przy nie wygórowanej cenie.

 
01-09-15 12:32  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Żeby kleic takie modele i to nie dotyczy tylko tego wydawnictwa, to trzeba być modelarzem klasy Ceva, Jancio i inni, co są wstanie skleic z jednego egzemplarza. Tak że nawet czasami się zastanawiam, czy nie lepsze są modele plastikowe. Mam wtedy pewność że skleje je od początku do końca, po mimo że są o 50% droższe niż kartonowe.
Rozumiem ze taka cene sobie ustala wydawca tak jak mu odpowiada. Choć jak by cena była o połowę mniejsza. To nawet i może bym kupił 3 egzemplarze, a tak kupie jeden i jak ze tak powiem spie...dole, to niestety nie kupię kolejnego.
Wiem nikogo nie obchodzi to co napisałem.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
01-09-15 13:02  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
xoxsc 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Bizon, ja mam takie same zdanie co ty. Jak jak chce skleić Hala albo inne wydawnictwo, to muszę kupić dwa egzemplarze tego modelu. Raz to że skopie daną część, to podratuje się kolejnym. Ale jest w tym problem, że karton jednak nie jest trwały. Ja osobiście cały czas podziwiam plastiki w skali 1/32 i mam pewność że plastik przeżyje samego mnie. :)

Post zmieniony (01-09-15 13:03)

 
01-09-15 14:03  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zaczyna się udowadnianie tezy, dlaczego koło jest okrągłe a nie kwadratowe...

 
01-09-15 14:16  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A nie luźne dywagacje na temat ekonomi , zasobności portfeli i aspektów technicznych ? Rynek wszystko zweryfikuje, a w zasadzie już weryfikuje, nieprawdaż ? Ja już zweryfikowałem, po powrocie do modelarstwa kartonowego, skleiłem 3 samoloty i wróciłem do plastików w dużych skalach. I z tego co widzę tendencja narasta ... :-)

 
01-09-15 14:44  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Zawsze można zacząć zbierać kapsle, znaczki....długopisy to tyle nie kosztuje...

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
01-09-15 15:01  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Aaaaa, to już jest wpadanie w skrajność :-)

 
01-09-15 15:02  Odp: [N] Spitfire IX Prosiaczek & zebra od Hala
Teledzin   

Rowin dziękuję za porównanie. Pouczające.
Radziowi dziękuję za linka do strony.

--
Sklejam, bo lubię...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024