FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
06-01-15 13:09  [R/G] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. W związku z tym, że prace przy Komunie Paryskiej weszły w etap drobnicy z wyposażenia i dużo czasu zajmuje mi malowanie i szlifowanie tych dupereli w przerwach pomiędzy tymi pracami i dla odpoczynku od nich, postanowiłem rozpocząć nowy model.
I będzie to mój pierwszy czołg w nowej odsłonie mojego modelarstwa. W ubiegłym tysiącleciu :) skleiłem i to nie do końca bo bez gąsienic tylko dwa czołgi z MM: T-34 z 75 r. i Sherman z 77r. To właśnie gąsienice skutecznie odstraszały mnie o ,,zabrania się" teraz za czołg. A chęć na taki model miałem ogromną już do dłuższego czasu, szczególnie oglądając modele po ,,brudzingu", który to sposób uplastyczniania modeli bardzo mi się podoba. Wybawieniem było zakupienie gąsienic wycinanych laserowo. I tak też zrobiłem. Po wielu rozmyślaniach i konsultacjach z kilkoma kolegami z forum, zakupiłem model Pz.Kpfw. III Ausf J zaprojektowany przez naszego forumowego kolegę mario9 i wydany przez WAK.



Dokupiłem do niego ,,laserowe" gąsienice, detale i linę u kolejnego forumowicza Piterpanzera.



Model będzie malowany w wersji zaproponowanej przez projektanta jako egzemplarz z Pułku Ułanów Karpackich z 1943 r w Egipcie. Potem potraktuję go jako poligon doświadczalny do ,,brudzenia". W kolejnych postach na bieżąco będę pisał co zamierzam wykonać. Na razie sklejony i ,,zaglutowany" szkielet.



--

Post zmieniony (13-07-15 14:42)

 
06-01-15 16:22  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

o, ostatnio mi trochę brakowało jakiejś nowej relacji pancerki, a tu się zapowiada klasa mistrzowska. Zasiadam do oglądania.

 
06-01-15 16:42  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

To sobie usiądę z boczku i popatrzę.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
06-01-15 17:06  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,człek się napatrzy na mistrzów pancerki ,nie ma wyjścia,trza się zmierzyć z czołgiem tym bardziej ,ze są już gąski i inne dodatki,za mną od dłuższego czasu jakaś rurka chodzi,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
06-01-15 20:20  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Cieszę się z Twojego wyboru. Mam nadzieję, że nie sprawi Tobie problemów;)

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
06-01-15 20:26  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Skoro autor zacny to i problemów nie będzie, gąski gotowe tylko pomalować i dopieścić. Poleci z górki, będę kibicował bo jakiegoś czołga też mam ochotę ulepić.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.

 
06-01-15 20:55  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No skoro nie widze tam żadnych białych czy czarnuych krzyży, a malowanie ciekawe, więc i ja podgladam bo aż wstyd się przyznać do konserw też też trochę dla odmiany ciągnie.
Pzdr

 
12-01-15 13:00  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kadłub wykonany bez najmniejszych problemów. Teraz rozpocząłem jego ,,uzbrajanie".



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-01-15 14:32  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Widzę, że model będzie malowany z jednej strony to nawet lepiej bo mogę Ci zaproponować zaprojektowany przeze mnie kosz na wieżę. Ten z wycinanki nie dał mi się skleić.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
12-01-15 16:45  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nie ma sprawy. Jeżeli chcesz prześlij na mój adres l-gajus1@wp.pl Zawsze lepiej mieć dwie opcje :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-01-15 11:05  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj trochę dupereli z kadłuba. Nity chciałem zrobić stożkowe z cyny, ale coś mi nie wychodziły i zrobiłem zaokrąglone. Nie wiem czy te większe nie wyszły mi minimalnie za duże.



Części podoklejane do kadłuba, oprócz przekładni kół napędowych, bo mogą mi przeszkadzać przy przyklejaniu błotników. I pierwsze kroki ze spawami (zdj. 3 też już ze spawami). Jak wyszły to okaże się dopiero po malowaniu.



--

Post zmieniony (24-01-15 13:32)

 
31-01-15 18:29  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Błotniki przymocowane. Jako imitację ryfli użyłem moskitiery. Wydaje mi się że w jakiej relacji, której to niestety zapomniałem, czytałem żeby siatkę najpierw pomalować gęstą farbą, aby wypełniła szczeliny przy samym papierze. Jeżeli ktoś wie coś na ten temat to chętnie posłucham podpowiedzi. Doszło też kilka części na kadłubie i udało mi się zrobić trochę lepsze zdjęcie spawów.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
31-01-15 18:45  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jest miodzio. Podoba mi się.
Działaj dalej.

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
31-01-15 19:24  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Świetnie wykonujesz te detale a spawy faktycznie będzie można w pełni ocenić po malowaniu. Swoją droga to czego użyłeś do ich wykonania. Dobry patent z tą siatką. Zabawne jest to, że obaj sklejamy ruski okręt z podobnego okresu i obaj zaczęliśmy niemiecki czołg aby oderwać się od drobnicy. Pozdrawiam.

 
31-01-15 19:28  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. dweler - kilka sekund temu napisałem prawie to samo w Twojej relacji odnośnie odskoczni od dupereli na okrętach :) A spawy wykonywałem wilkolem. Wylałem trochę na tekturę, żeby minimalnie posechł i nakładałem drucikiem 0,3 mm. Jak zaczynał podsychać po kilkunastu sekundach tępą stroną skalpela wyciskałem rowki.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-02-15 17:50  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam Kolejna aktualizacja z wyposażania kadłuba. Model klei się bardzo przyjemnie, bo wszystko pasuje do siebie bardzo dobrze.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-02-15 19:21  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
chicken 1 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam.Jak dla mnie koronkowa robota.

 
14-02-15 14:21  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Powoli, ale zawsze do przodu.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-02-15 16:37  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Podoba mi się coraz bardziej.
Kółek żywicznych będziesz używał, czy zostajesz przy kartonowych?
A lufa jaka? Toczona, czy papiurowa?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
14-02-15 19:40  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Cieszę się, że to co dotychczas wykonałem podoba się takiemu specowi od pancerki :) Koła będę wykonywał sam, a co do lufy do tego modelu chciałem toczoną, ale na Twojej stronie ,,stan" luf do sprzedaży jest ,, 0 ", a na wysłanego maila nie dostałem odpowiedzi (może coś się poperniczyło i nie doszedł). Jeżeli masz takie do sprzedania to jestem zainteresowany kupnem.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-02-15 20:40  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Odezwij sie na priv lub gg. Maila nie kojarzę.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
15-02-15 11:33  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Piterpanzer - wiadomość wysłana.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-02-15 11:40  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolejna porcja dupereli na kadłub. Rozpoczęte zostało montowanie części z blaszki fototrawionej.



--

Post zmieniony (21-02-15 12:11)

 
21-02-15 12:39  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
chicken 1 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam.A kluczyki do tych kłódek to bedą gdzieś zapodane?Jesrem pod wrażeniem.

Post zmieniony (21-02-15 14:59)

 
21-02-15 13:06  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A mnie dziwi, że Niemcy mieli kłódki na kufrach. Myślałem, że u nich nie kradli. No chyba, że obawiali się bliskości Ruskich.

--
serwusik

 
21-02-15 20:25  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hee... He... Nieśmiertelna siatka do szlifowania regipsów ;-) Sam ja stosuję, ale żeby wykorzystać na ryflowane blachy to nie wpadałem ;-) Muszę gdzieś wypróbować, przy najbliższej okazji :-) Nawet wiem już gdzie ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
28-02-15 14:05  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Na warsztat poszła wieża.



Kosz wykonałem wg projektu cevy dodając listwy na spodzie i wykonując z blaszki po królu Białowieży zamknięcia. Potem na próbę skleiłem kosz z wycinanki i powiem szczerze, że oprócz brakującego paska z przodu kosza (tego wystającego ponad wieżę) nie miałem problemu z jego sklejeniem, ale jak już miałem cały wykonany od cevy to tego zamontuję.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-03-15 21:36  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Dłubiemy sobie ten sam model,i nawet jesteśmy na tym samym etapie.Świetna robota.Zamki na kufrze są zarąbiste.Poproszę o recepturę na wykonanie,też sobie takie zrobię.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
03-03-15 16:02  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Zamki musiałem wykonać sam bo na blaszce fototrawionej są tylko do skrzynek i paska do mocowania klocka. Są też mniejsze od tych na koszu. Zamieszczam schemat. Mam nadzieję że czytelny chociaż odręczny :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-03-15 21:08  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Coraz ciekawiej trójeczka wygląda. Włożyłeś mnóstwo pracy w detale dlatego namawiam na coś, co jeszcze podniesie wartość modelu- to czołgowa wersja karabinów MG, niewykonalna w tym stopniu dokładności w kartonie nawet przez Mistrzów .

--

Post zmieniony (04-03-15 19:16)

 
03-03-15 22:24  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Jestem pod wrażeniem. Świetna praca z bardzo dużą dbałością o szczegóły. A te kłódki na skrzynkach zrobiłeś super.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
04-03-15 19:49  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
syriusz - może Cię zawiodę, ale kłódki pochodzą z blaszki fototrawionej.
Piterpanzer - na razie czekam na detale, o których pisaliśmy w mailach. Lufy które polecasz są świetne, ale szczerze mówiąc cena trochę mnie odstrasza :) Nie wiem, na razie się muszę zastanowić nad nimi.
I muszę przeprosić autora modelu bo pisałem o brakującej części do kosza, a okazało się, że jest w wycinance z nr 112d.
--

Post zmieniony (04-03-15 20:24)

 
06-03-15 18:00  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj ,,wieża na wieżę" . Jeszce tylko poprawię szlifowanie drobnym papierem (muszę jutro kupić) i będzie zrobiona ostatecznie.



Post zmieniony (06-03-15 18:03)

 
06-03-15 18:44  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,śliczności,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
06-03-15 22:14  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kopułka zamknieta na głucho? A gdzie miejsce dla figurki?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
08-03-15 13:18  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Figurka schowała się przed ostrzałem i ,,szpyko bez tyn lufcik" :)
Wieża prawie wykonana. Brakuje tylko armaty z przodem wieży. Trochę ją podmalowałem bo chciałem zobaczyć jak wyszły spawy, nity i odlewy na klapach z boków wieży. Z tymi odlewani wyszło najgorzej, ale kiedyś trzeba zacząć i na czymś nauczyć :) teraz ostateczny szlif i do lakierni.




--

Post zmieniony (08-03-15 14:17)

 
08-03-15 14:19  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Dobra robota,wygląda świetnie.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
24-03-15 15:39  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolejna niewielka aktualizacja.Walczyłem z zawieszeniem i kołami napędowymi. Dobrze, że sobie je zeskanowałem bo pierwsza wersja z wycinanki trafiła do kosza :(. Teraz sklejam wersję B.



Wykonałem kilka drobiazgów z wyposażenia i zaliczyłem pierwsze próby z ,,brudzingiem". Nie wyszło tak jak sobie bym życzył, ale myślę że w przyszłości będzie coraz lepiej.



Popróbowałem też obicia i brudzenie na spodniej stronie kadłuba (tylko na ,,deklach").



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-03-15 16:55  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Ilość jak i jakość detali powalająca!

 
24-03-15 17:18  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Niezwykła precyzja i dokładność.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-03-15 22:01  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Łopata, siekiera, haki i pozostałem elementy wyposażenia pełne realizmu.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
24-03-15 22:26  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

To coś co, mam nadzieję, jest podnośnikiem jest po prostu dziełem sztuki. Coś pięknego...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
09-04-15 16:51  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzięki za pochwały :) Wykonałem już koła napędowe i napinające. Usiłowałem wykonać na nich delikatną fakturę odlewu i przerobiłem trochę ,,dekiel" na kole napinającym. Śruby poszły we wnęki, a nie na wierzch.



Wykonałem też tłumiki. Jedno zdjęcie w słońcu, a drugie w cieniu :)



--

Post zmieniony (09-04-15 19:46)

 
09-04-15 17:59  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Świetne tłumiki.

--
serwusik

 
09-04-15 18:03  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ale rury pozostawisz ślepe, czy będziesz rozwiercał? Tak trochę dziwnie wyglądają.

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
09-04-15 19:43  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
marcin2248 - rury chciałem zostawić ślepe, ale jak napisałeś, że dziwnie wyglądają to już je rozwierciłem. Problemu nie było bo wykonałem je z cyny.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-04-15 20:53  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

no to miodzio!

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
10-04-15 09:26  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Okrutnie zardzewiały te tłumiki, kontrola techniczna ich nie dopuści do dalszej eksploatacji.
No, chyba że to są warunki bojowe. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-04-15 12:18  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetnie wyglądają obicia. Jeśli mowa o pancerce to model w standardzie, który nie ma ich zaprojektowanych jest dla mnie osobiście bez tej przysłowiowej wisienki na torcie. A jeśli trzeba je zrobić to właśnie tak jak nam pokazałeś.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
10-04-15 14:01  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Pyrrus 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Bardzo ładne wykonanie

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024