FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
03-05-15 13:19  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Po ,,zdrowotnej" przerwie prace powoli ruszają. Na początek praktycznie skończona wieża. Lufa żywiczna od Piterpanzera - serdeczne dzięki za nią.



Rozpoczęty został też montaż układu jezdnego.



:))

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-05-15 14:08  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Cieszę się, że lufa pasuje.
Pięknie wypracowałeś osłonę km na wieży, warto tam wstadzić porządną lufę MG od Abera, a i do shermana taka się znajdzie ;-)



--

Post zmieniony (03-05-15 14:08)

 
03-05-15 14:53  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Fragment układu jezdnego wykonałeś dokładnie i oczywiście z dbałością o szczegóły.
Lufa idealna.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
03-05-15 15:27  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

"Od jednej poszło, aż do dziewięci "a Piterpanzer znowu nęci.Podoba mi się to wykonanie,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
04-05-15 18:44  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Piterpanzer zauważył - a jakże by inaczej :) że wózek pochodzi od Shermana. Ale nie jest to radosna twórczość frontowa niemieckich mechaników, żeby coś takiego dołączyć do Pz III tylko moja, żeby zastosować do dioramki :) Zdjęcia wózka po zmianach kształtu i kilkakrotnym ,,spaleniu" pastelami. Zdjęcia w cieniu i słońcu (aparat trochę przekłamał i wyolbrzymił kolory).



Oraz coś w tym stylu będzie na dioramie. Piasek będzie oczywiście inny bo teraz tylko taki miałem pod ręką.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-05-15 19:56  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ciekawa dioramka się szykuje.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-05-15 22:16  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Wygląda "nice", spalone bandaże o`k, ale powiedz mi, który model oferowal tego kształtu ślizg?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
05-05-15 09:14  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Piterpanzer - wykorzystałem wózek z wycinanki Nowe Modele z 2001 roku. Jak szukałem w necie szczegółów do wózka to znalazłem ich tyle różnych typów, że powiem szczerze nie wnikałem zbytnio czy ten z wycinanki jest w 100 % poprawny. Zresztą skoro ma być w połowie zakopany w piasku :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-05-15 10:03  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Wózek świetny, ale ten ślizg zdecydowanie coś nie teges.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
05-05-15 10:49  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Przyznam się, że przegapiłem Twoją relację i teraz po obejrzeniu jestem pod KOLOSALNYM wrażeniem ! SUPER !
Też nachodzi mnie chęć by odskoczyć od "druciaków" i poczynić jakiegoś tanka (np. Renault FT-17 co by pasował do aeroplanów).
Pozdrawiam

 
05-05-15 12:04  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Skoro ślizg był ,,nie teges" :) to zrobiłem ,,teges" (chyba) :) ale po przejściach.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-05-15 19:54  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wykonałem oświetlenie tanka.



Rozpocząłem też malowanie. Na początek czarny podkład w miejscach, które mają być docelowo ciemniejsze. Jest to kolejny eksperyment w moim wykonaniu podpatrzony w internecie i zastosowany w tym modelu.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-05-15 21:22  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Trochę nie tak ma wyglądać preshading. Za dużo czarnego na płaszczyznach. Raczej po krawędziach tylko pojedź.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
14-05-15 07:42  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=89&t=45366

Wklejam ten wątek z innego forum tylko dlatego żebyś mógł zobaczyć sposób malowania właśnie ciemniejszych krawędzi. I chociaż to....okręt a nie czołg moim zdaniem warto podpatrzeć techniki malowania. Ja oczywiście na razie się na tym nie znam niestety ale gość z wątku to fachura :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
14-05-15 17:50  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Idąc do lakierni, czyli piwnicy byłem święcie przekonany, że będę malował wg metody - jako podkład cały model na czarno. A jak zacząłem malować to decyzja uległa zmianie i zrobiłem coś pośredniego pomiędzy prawidłowym preshadingiem, a pomalowaniem całości :). Dzisiaj położyłem pierwszą warstwę ,,piaskowego" i zniwelowałem dużą część tego czarnego.

--

Post zmieniony (15-05-15 07:42)

 
14-05-15 18:18  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Interesująco wygląda. Dowiedziałem się przy okazji czym jest pre shading.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
23-05-15 13:35  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,Podstawowe" malowanie zakończone. Kombinowałem z cieniowaniem, ale na zdjęciach widać to słabiej niż w realu. Teraz będę działał z wszelkiego rodzaju obiciami i otarciami.




--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-05-15 17:58  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Ładny macik. Wieża posypana jakimś piaskiem, który będziesz teraz zdrapywał?

 
23-05-15 18:35  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Muszę powiedzieć, że prezentuje się super! Kawał dobrej modelarskiej roboty.

--
Pozdrawiam Darek

 
24-05-15 20:20  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ładna rzecz,malowanie jest świetne.Jak nabierzesz wprawy,to już nie chcę nawet myśleć,co wymalujesz na następnych.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
26-05-15 17:14  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj efekty prób uplastycznienia wieży, czyli obicia i cieniowanie pastelami. Pierścień przy włazie, ,,wydeptana" farba na szczycie wieży , pod bocznymi włazami i uchwyty posrebrzone ,,mientkim" ołówkiem. Trochę słabo to widać na zdjęciach, ale daję słowo, że jest. Obicia robione bardzo jasnym szarym i bardzo ciemno brązowym. Czarnym wydawały mi się trochę zbyt odcinające się od jasnego malowania.



Przyszła też kolej na ,,utytłanie" podwozia. W ruch poszły pastele.W snach wyglądało to trochę inaczej :) ale zobaczę jaki efekt będzie po lakierowaniu.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-05-15 17:44  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Fajnie z wyjątkiem stropu wieży. Tu zdecydowanie za dużo wydeptałeś farby.
Spróbuj metodą suchego pędzla zajechać to wydeptanie, powinno pomóc.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
26-05-15 19:31  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Też odnosiłem takie wrażenie, że jest tam zbyt dużo farby. Teraz mam tego potwierdzenie :) Już zabrałem się za poprawianie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-05-15 19:53  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,podoba mi się podwozie ,wieża może do dopieszczenia,jak zostawiasz będzie równie dobrze,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
27-05-15 17:32  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Na początek poprawione ,,obijanie" wieży.



Kadłub też dostał za swoje :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-05-15 18:43  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Wieża wygląda dużo lepiej.
Zastanawiam się, jak pomóc Tobie wybrnąć z takiego ostrego, odcięcia pomiędzy tym co uszkodzone, odrapane, a tym co aż szkolnie nowe. Nie wiem może to wrażenie powstaje, ponieważ ten stalowy jest taki bardzo ciemny, w czerń idący. Jeśli użyjesz washa czarnego na tych rozjaśnionych powierzchniach może to przestanie tak mocno się odcinać. Nie śpiesz się, rozprowadzaj washa pędzlem, przygotuj dużo wody i patyczków do uszu, ścieraj zgodnie z grawitacją, tak jak woda spływała.
Zastanawiam się, czy przed wash`owaniem nie zrobić kolorem stalowym przecierki po niektórych powierzchniach, np błotniki, krawędzie dekli nad silnikiem, krawędzie kadłuba. Tylko delikatnie!

--

Post zmieniony (27-05-15 22:27)

 
27-05-15 19:32  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Na zdjęciach widać różnicę w kolorach (obić i bazy) o wiele bardziej niż jest w realu. Co oczywiście nie znaczy, że jej nie ma :) Dodatkowo teraz pokrywam model (cieniuję) suchymi pastelami, które jeszcze rozjaśniły te obicia i to dość mocno. Jutro mam wolne to może uda mi się zrobić zdjęcia przy innym świetle.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-05-15 20:35  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zgadzam się z Piterpanzerem, brakuje washa. Wprowadzi on bardziej płynne przejścia miedzy rozjaśnionymi płaszczyznami , a ciemniejszymi fragmentami. Mi osobiście brakuje jeszcze tzw. rainsów, biedronki itp.
https://www.youtube.com/watch?v=eHgz-CPN6Qs
Obejrzyj filmik.
Ta technika fajnie łamie kolory i przejścia między nimi.

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
27-05-15 22:15  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Oczywiście to jeszcze nie koniec ,,kombinacji" z malowaniem. Jest jeszcze parę rzeczy do przetestowania/nauczenia. Jutro pomaluję model Sidoluxem, a potem ciąg dalszy, czyli właśnie wash, farby olejne, dalsze cieniowanie, zacieki, kurz itd. itp. :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-05-15 22:30  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Trochę się boję o efekt końcowy, gdy wymieniasz całą paletę technik.
Wybierz 2 metody i nimi operuj, bo inaczej zapaćkasz tak pieczołowicie wykonane detale. Naprawdę suchy pędzel dobrze wyciąga niektóre rzeczy i wystarczy....., na to wash i kończ.

--

Post zmieniony (28-05-15 00:08)

 
28-05-15 09:45  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. OK. Posłucham doświadczonego i nie będę przesadzał. Inne techniki pokombinuję na innych modelach :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
31-05-15 10:40  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to ,,dziewiczy" wash położony. Niestety miałem z tym problem, bo zdecydowałem się na metodę washowania całego modelu, a nie tylko poszczególnych elementów i gdy już miałem zabrać się do jego ścierania musiałem przerwać to na ponad dziesięć godzin. Miałem potem problem, bo wydaje mi się, że wash za mocno wysechł i ,,wżarł" się w lakier. Ale to może tylko moje odczucie. Teraz muszę wykonać resztę wyposażenia na błotniki i okurzyć model co mam nadzieję, że go trochę rozjaśni.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
31-05-15 11:04  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jeżeli na zdjęciach wygląda tak jak w naturze, to nie jest źle.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-05-15 12:59  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jest dużo lepiej niż było. Myślę, że już wystarczy. Lekkie kurzenie i kończ

--
Pozdrawiam.
Marcin

 
31-05-15 22:25  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Tomasz Twardy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5


 - 3

A od kiedy to się na tanki przerzuciłeś? Mnie się podoba to co wykonałeś, będzie ładny model. Sam się kiedyś zabrałem za tą "trójkę", skleiłem kadłub po czym model wylądował w pudełku i tak sobie leży. Po przejrzeniu Twojej relacji mam zamiar go dokończyć. Czekam na galerię końcową. Pozdrawiam ziomala.

--
Pozdrawiam. Twardy.

 
01-06-15 19:01  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Poprawki poszły w bardzo dobrym kierunku.
To co teraz gryzie w oczy to błotniki.
W zagłębieniach masz ciemne, czyli otarte blachy, a ryfle świecą jasną żółtą.
Proponuję zapuść w "dołki " jakiś brąz lub piasek, a później wierzch przetrzyj suchym pędzlem, tak by to właśnie wystające ryfle były starte.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
01-06-15 20:50  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Masz rację, to był negatyw malowania :). Już to poprawiłem.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-07-15 12:59  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Powoli kończą się części na arkuszach. Skopałem totalnie koła jezdne bo chciałem je trochę zwaloryzować no i przebrałem miarkę. Po zastanowieniu zakupiłem żywiczne , oczywiście od naszego forumowego kolegi Piterpanzera. Jak dla mnie są wyśmienite. Szczególnie podobają mi się napisy na bandażach.



Podniszczyłem koła napędowe i napinające. Na zdjęciach słabo widać srebrny kolor w ,,wyświeconych" miejscach, ale nie chciałem robić go zbyt dającego po oczach :)



I wykonałem nośne.



Skończyłem duperele wyposażenia kadłuba.



I rozpocząłem walkę z gąsienicami.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-07-15 13:44  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,odwaliłeś piękny kawał roboty tank już teraz wygląda ja prawdziwy,koncertowo poocierany,śliczności,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
03-07-15 13:55  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zapowiada się świetny model.

--
Pozdrawiam Darek

 
03-07-15 14:00  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gdzieś ostatnio pisałem o opadzie szczęki. Moja właśnie leży ;-)

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
03-07-15 20:31  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Super wszystko wygląda. Teraz brakuje tylko napisu na kołach nośnych, nie wiem jak z tego wybrniesz. Przepraszam :)

Post zmieniony (03-07-15 20:32)

 
03-07-15 20:56  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Nie wiem dlaczego ja się tu jeszcze nie wpisałem, skoro taka wspaniała maszyna powstaje :-)

Czekam na więcej i życzę powodzenia!

 
06-07-15 18:58  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Model stoi już na kółkach. No i wykonałem pierwsze gąsienice w życiu - patrz post pierwszy relacji :) Przy modelu została mi do wykonania już tylko antena. Anteny na wielu zdjęciach jeżeli w ogóle są przy czołgach :) to wydaje mi się, że są ciemnego koloru. Przy moim modelu chcę pomalować ją właśnie na ,,goły metal" Jeśli jest to błąd to mnie poprawcie.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-07-15 22:13  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
mario9 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Model bardzo fajny i ciekawie wykonany. Jedak niestety odwrotnie założyłeś gąsienice.
Powinny być założone w niżej przedstawiony sposób:
http://www.worldwarphotos.info/gallery/germany/tanks-2-3/panzer-3-tank/panzer-iii-number-525/
http://tank-photographs.s3-website-eu-west-1.amazonaws.com/panzer-III-tank-7.html

Pozdrawiam Mariusz

 
06-07-15 22:53  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Faktycznie, dałem ciała. Z prawej strony założyłem dobrze, a z lewej ch.....a odwrotnie. W związku z tym, że gąsienica jest przyklejona do kół i po pierwszych próbach jej odklejenia zbyt duże są jej uszkodzenia, będę musiał zostawić, niestety tak jak jest. Normalnie się wkurzyłem :( Mam nauczkę na przyszłość.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-07-15 06:39  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja bym nie zauważył, :-) wygląda super.

--
Pozdrawiam Darek

 
07-07-15 08:57  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam świetnie ci idzie podziwiam malowanie i budzenie ma się wrażenie że dotykając godz można się pobudzić,te żywiczne koła robią wrażenie!!!

 
07-07-15 15:30  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Doody, żeby nie mario9 też bym nie zwrócił na to uwagi. I już chciałem, tak jak pisałem w poprzednim poście, zostawić tą gąsienicę tak jak ją zamontowałem, ale tak mi to leżało na sercu, że rano operacyjnie została usunięta i wieczorem przykleję ją tak jak być powinna. No i dzięki za pochwały :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-07-15 18:46  Odp: [R] Pz.Kpfw. III Ausf J - WAK, 1:25
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Niesamowity model kleisz. Podoba mi się.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024