FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
02-07-15 18:03  Odp: [G] IJN Akizuki 1:200 Answer by IJN Łukasz
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, gratuluję pięknego modelu, jestem pod wrażeniem. Sławek

 
02-07-15 18:09  Odp: [G] IJN Akizuki 1:200 Answer by IJN Łukasz
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Świetnie sklejony, zwłaszcza detale prezentują się doskonale.

 
02-07-15 21:02  Odp: [G] IJN Akizuki 1:200 Answer by IJN Łukasz
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Japończyki coś w sobie mają. Ładnie wygląda.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
02-07-15 21:50  Odp: [G] IJN Akizuki 1:200 Answer by IJN Łukasz
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak dla mnie model wykonałeś świetnie. Gratuluję i podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-07-15 23:01  Odp: [G] IJN Akizuki 1:200 Answer by IJN Łukasz
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

I mnie się bardzo podoba. Wyrazy uznania!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
03-07-15 09:06  Odp: [G] IJN Akizuki 1:200 Answer by IJN Łukasz
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

No to teraz mój Akizuki wygląda jak biedniejszy brat Twojego. Widzę sporo dodanych od siebie detali. Ja sobie odpuściłem, bo wycinanka za bardzo różni się od oryginału, aby bez malowania można było zrobić porządny model.
Ja również z blaszki również użyłem tylko stojaków pod bomby i żurawików, odrutowanie kompletnie nie pasuje do elementów modelu. Szkoda, że nie prowadziłeś relacji, u mnie w szafie leży solidny zapas koloru i chętnie poratowałbym kolegę jego użyczeniem.
Podziwiam również chęć sklejenia kolejnego modelu właściwie według tego samego projektu. Ja po Akizuki miałem konkretnie dość i gdyby nie było mi szkoda zrobionych wcześniej elementów to również chodziły mi myśli o użyciu kosza. Z drugiej strony taki model świetnie uczy radzenia sobie z różnymi "problemami" oraz planowania, sprawdzania kilka kroków do przodu czy wszystko pasuje :-).
Masz również niezłe tempo budowy, ja swój model kleiłem sześć razy dłużej :-(.

Na końcu gratuluję świetnego modelu, niech cieszy oko jak najdłużej, bo według mnie Akizuki to najładniejszy typ japońskiego niszczyciela z II wś.

Pozdrawiam Pirania

--

 
03-07-15 11:10  Odp: [G] IJN Akizuki 1:200 Answer by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki chłopaki za miłe słowa. Zwłaszcza, że padają one z ust ludzi, których modele często przyprawiają mnie o opad szczęki.

Reling musiałem klecić samemu ponieważ w modelu słupki przebiegają nieregularnie.

Spychacz ... jakby to powiedzieć tutaj mnie masz ;-). Byłoby gorzej widać szczeliny gdybym nie korygował pokładu. Ale tutaj to ewidentnie moja wina ponieważ zbyt mocno zaufałem projektowi. Uzbroiłem nadbudówki w detale a kadłub został ukończony później. Szkoda byłoby mi coś uszkodzić bo wówczas miarka mogłaby się przebrać i zastosowałbym "manewr".

Pirania nie powinieneś sobie umniejszać ponieważ uważam, ze nie udało mi się sklejanie tak jak Tobie. Zapomniałem napisać, że poszycie denne musiałem znów robić z kartonu barwionego ponieważ moje nie pasowało tak jak należy, ba wręcz go zabrakło. Zasadniczo to trochę żałuję, że nie sklejałem obu jednocześnie. Pewnie już byłbym blisko finiszu :-)
Ale z drugiej strony jak pomyślę sobie o drutach artylerii głównej to kto wie czy oba nie wylądowałyby w koszu. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, jak by nie patrzeć to musi być solidna zaprawa przed IJN Fuso.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
03-07-15 12:02  Odp: [G] IJN Akizuki 1:200 Answer by IJN Łukasz
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak będziesz kleił Fuso to relacja obowiązkowa!!!
To model mojego życia (jak dożyje do końca Yamato:-))
Mam zamiar kiedyś go wykonać w pełnej walorce.

--
Pozdrawiam Darek

 
03-07-15 16:49  Odp: [G] IJN Akizuki 1:200 Answer by IJN Łukasz
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Łukasz, ale nie jesteś chyba aż takim masochistą, by kleić Fuso z Answera :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
03-07-15 17:07  Odp: [G] IJN Akizuki 1:200 Answer by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja mam ogromny szacunek i sentyment do Answera ponieważ większość moich modeli jest właśnie z tej stajni. Jednak mając wybór i potwierdzoną sklejalność nie zaryzykowałem i kupiłem w Stegnie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024