FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-06-15 19:39  /N/ Amerykańska wanna z armatą LVTA-1Amtank - wyd.Answer -fotki arkuszy
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1


Autor zdjęć: Michał R.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
22-06-15 22:03  Odp: /N/ Amerykańska wanna z armatą LVTA-1Amtank - wyd.Answer -fotki arkuszy
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Fajne, kupuję

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
22-06-15 22:41  Odp: /N/ Amerykańska wanna z armatą LVTA-1Amtank - wyd.Answer -fotki arkuszy
Roberto   

Dziękuję za zdjęcia .

--
Pozdrawiam .

 
22-06-15 22:47  Odp: /N/ Amerykańska wanna z armatą LVTA-1Amtank - wyd.Answer -fotki arkuszy
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Podzielę się moimi przemyśleniami co do tego modelu. Bardzo mi się podoba i gdzieś tam był w moich planach. Obejrzałem go sobie dokładnie i wygląda całkiem, całkiem. Oczywiście wszystko wyjdzie podczas sklejania. Tak mi się marzy ubrudzony, poobdzierany i mokry gdzieś przedzierający się przez dżunglę wśród palm....
Ale jedna uwaga. Jest to trudny model ze względu na dwa elementy - wózki kół nośnych i gąsienice. Szczególnie gąsienice są trudne do sklejenia. Są tam elementy, które najpierw trzeba skleić z dwóch warstw kartonu, zrobić 4 otwory, zgiąć w literę U tak, aby te otwory były współosiowe. I to powtórzyć ponad 300 razy. Wydaje mi się, że nie obędzie się bez tych elementów wycinanych laserowo albo całych ogniwek z żywicy (jak będą).

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
23-06-15 08:55  Odp: /N/ Amerykańska wanna z armatą LVTA-1Amtank - wyd.Answer -fotki arkuszy
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Darecki, co Ty tu z jakims plastikiem wyjezdzasz? ;) Gaska super, pewnie juz Michal kombinuje, jak ja z zywicy odlac...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
23-06-15 09:58  Odp: /N/ Amerykańska wanna z armatą LVTA-1Amtank - wyd.Answer -fotki arkuszy
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Jak go Darecki skoczy malować to będzie co oglądać :)

Co do gąsek z żywicy to projekt jest prosty:


ale produkcja trudna choć do przeskoczenia. Problemem może być cena i minimalna wielkość zamówień na zastawy.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
23-06-15 12:16  Odp: /N/ Amerykańska wanna z armatą LVTA-1Amtank - wyd.Answer -fotki arkuszy
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Darecki, a możesz zdradzić, jakim kolorem ma być malowany pojazd? Fajny cudak, może go kiedyś popełnię, a jako żem lajkonik w temacie pancerki, zaoszczędzi mi to czasu na szukanie odpowiedniego koloru :-) Poza tym wspomniałeś o kalkach, będą gdzieś dostępne?

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
23-06-15 17:04  Odp: /N/ Amerykańska wanna z armatą LVTA-1Amtank - wyd.Answer -fotki arkuszy
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

No właśnie o zastosowany odcień szarości mi chodzi, najlepiej z podaniem numeru farby albo FS :-)

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
23-06-15 17:11  Odp: /N/ Amerykańska wanna z armatą LVTA-1Amtank - wyd.Answer -fotki arkuszy
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

piszę się na jeden zestaw gąsek z żywicy. Przy takim wzorze ogniw laserki mogą być problematyczne.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
23-06-15 21:21  Odp: /N/ Amerykańska wanna z armatą LVTA-1 Amtank - wyd.Answer -fotki arkuszy
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Co do kolorów to info z tej strony powinno pomóc: http://theminiaturespage.com/boards/msg.mv?id=143706. Gdzieś po środku jest wpis SeattleGamer'a gdzie są wymienione LVT, miejsca użycia i kolory. Trzeba to jeszcze "zamienić" na kolory farbek. Myślę, że są to miarodajne informacje.

Co do gąsek, to jak wspominałem że cena nie będzie niska. Jeśli zlecę produkcję minimum 10 kompletów to cena ich byłaby gdzieś pomiędzy 130 a 160pln. Zależy to jeszcze od tego jak ciężko będą odlewać się te ogniwka. Te "uszy" muszą mieć grubość max. ok. 0.8mm żeby pasowały do kół a ogniwka dały się łączyć. Zainteresowanych proszę o kontakt na maila w tej sprawie.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024