FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 
01-07-15 21:12  Odp: [R] Panzer VI Tiger I (wczesna wersja) GPM 1:25
Borczo98 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiem jesteście na mnie źli za to że "was nie słucham", staram się robić najlepiej jak umiem, jednak to co zostało źle zrobione można z retuszować, najbardziej denerwują mnie te drobne elementy, więc wygląda to jak wygląda, ten model nie trafi na wystawę, tylko będzie stał na szafie i dołączy do kolekcji, której nie chce zamykać tylko dlatego, że mój brak doświadczenia i cierpliwości może popsuć estetykę. Jaroslav mówisz że rwę się z zimmeritem, myślę że to on pomoże z retuszować te błędy w modelu.

--
----------------------------
Pozdrawiam Bartosz

 
01-07-15 21:12  Odp: [R] Panzer VI Tiger I (wczesna wersja) GPM 1:25
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Może przewrotnie, ale jestem za pozostawieniem tego wątku, a najchętniej bym go podpiął u góry, jako encyklopedyczny przykład jak nie należy zabierać się za klejenie modeli, jak nie prowadzić relacji, jak nie można bezmyślnie olewać pomoc innych ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
01-07-15 21:26  Odp: [R] Panzer VI Tiger I (wczesna wersja) GPM 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolego, gdybyś słuchał, a przede wszystkim poczytał trochę relacji kolegów bardziej doświadczonych to byś wiedział, że waloryzacja nie jest sposobem na ukrywanie niedoskonałości a wręcz przeciwnie... waloryzacja a już szczególnie tak zaawansowana jak położenie zimmeritu to podnoszenie sobie poprzeczki. Żeby to miało sens to najpierw trzeba umieć poprawnie coś skleić. Przede wszystkim ja bym na twoim miejscu zaczął od czegoś prostszego jak np. T-34 z Małego Modelarza.

--
GG 6801515

 
01-07-15 21:49  Odp: [R] Panzer VI Tiger I (wczesna wersja) GPM 1:25
Borczo98 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Piszę Teraz z LuZaKiem może to pomoże

--
----------------------------
Pozdrawiam Bartosz

 
01-07-15 21:56  Odp: [R] Panzer VI Tiger I (wczesna wersja) GPM 1:25
kolejny_cichy   

Borczo odpowiadając na Twoje pytanie o zimmerint to najlepiej użyć do tego szpachli modelarskiej. Zapomnij o gipsie, woda zniszczy Ci model. Tutaj masz link do mojego pierwszego modelu z zimmerintem. Też się uczyłem jak to zrobić, ale to był mój 45 model w kolekcji http://www.strefacichego.pl/?module=models&catId=72&modelId=47
Potem po latach wykonałem plastik (a z rok się do niego przymierzałem zanim zrobiłem)
http://www.strefacichego.pl/?module=models&catId=72&modelId=114
Do faktury użyłem specjalnego urządzonka zakupionego w sklepie modelarskim. Koledzy mnie wyśmiali i pokazali, że można użyć kółka od zapalniczki.
Zimmerint zrobiłem jeszcze raz na Brummbarze http://www.strefacichego.pl/?module=models&catId=75&modelId=259
I jeszcze jedno, można naturalnie osmalić model nad kopcącą świecą, ale najpierw poćwicz na zwykłej kartce papieru, bo to jest trudne i wymaga wprawy.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
01-07-15 22:14  Odp: [R] Panzer VI Tiger I (wczesna wersja) GPM 1:25
Borczo98 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za podpowiedź a już kiedyś widziałem tego twojego tygryska

--
----------------------------
Pozdrawiam Bartosz

 
01-07-15 22:24  Odp: [R] Panzer VI Tiger I (wczesna wersja) GPM 1:25
kolejny_cichy   

Był w PKiN na wystawie.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
02-07-15 11:52  Odp: [R] Panzer VI Tiger I (wczesna wersja) GPM 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Rajkub - owszem,można by wątek podpiąć z adnotacją "jak nie powinna wyglądać budowa modelu i jak nie powinna wyglądać relacja z tej budowy" , ale to moim zdaniem bezcelowe...
Nie pierwszy raz pojawia się tutaj jakiś "młody i gniewny", który każdym ruchem udowadnia,że nie czytał ( zapoznawał się , analizował, ) jakiejkolwiek relacji z budowy jakiegokolwiek modelu i nie zamierza tego dalej robić zapatrzony we własną nieomylność i intuicję... Jak widać - pyta,ale i tak robi dalej po swojemu.
Szkoda czasu i nerwów.
Każdy taki następny "modelasz" z pewnością nie pofatyguje się i nie zapozna się z taką "relacją ostrzegawczo-dydaktyczną".
Każdy może u nas pokazać co skleja, ale też każdy ma prawo powiedzieć,co o tym sądzi.
Musimy po męsku przyjąć każdą tego rodzaju "prowokację". Ale jeśli większość nie widzi sensu takiej szarpaniny, to zamknijmy wątek i nie ograniczajmy pojemności serwera dla wartościowej działalności ;-)
Młody niech poternuje na boku,pouczy się i koniecznie analizuje relacje bardziej zaawansowanych kolegów. Za jakiś czas może nas naprawdę fajnie zaskoczy ogromnym postępem w modelarstwie. Ale jeśli nie, niech szuka innego hobby...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-07-15 12:47  Odp: [R] Panzer VI Tiger I (wczesna wersja) GPM 1:25
kolejny_cichy   

Amen.

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
02-07-15 13:05  Odp: [R] Panzer VI Tiger I (wczesna wersja) GPM 1:25
Borczo98 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To może zrobimy tak, proszę o usuniecie tej relacji, a ja wstawię galerię z gotowym modelem

--
----------------------------
Pozdrawiam Bartosz

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024