FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-06-15 11:58  [R/G] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Kapitan Krzyś zaczyna kompletować załogę... Myśli o trzech okrętach, na razie buduje jeden, zobaczymy jak będzie dalej...



A teraz konkretnie. Relacji miało nie być, bo modelu tego jest sporo, choćby doskonały Mariaszka czy miniaturka janusza... Ale myślę sobie - a niech będzie. Poza tym po Wolfie były głosy - nie wiem na ile szczere na ile kurtuazyjne ;p - ale żeby założyć kolejną relację żagli - no to będzie.



Największym dylematem przed rozpoczęciem budowy było czy malować go czy nie. Model jest świetnie wydany i efekt końcowy w standardzie jest znakomity - co udowodnił nam Mariaszek. Również Santa Maria Wemka dowodzi, iż Shipyard przyłożył się do modeli. Z drugiej strony chciałem spróbować swoich sił w malowaniu na "drewniano". No ale co jeśli coś pójdzie nie tak i spaprzę pięknie wydany model? No i raz miałem tak raz tak... aż w końcu kupiłem farbki i zacząłem mazać model... I chyba tak zostanie. Jeśli zajdzie potrzeba opiszę pokrótce jak maluję. Z efektu jestem raczej zadowolony i nie żałuję wyboru.

Większość uważa iż najtrudniejszym elementem w budowie żaglowców jest olinowanie i ożaglowanie. I mają rację. Dla mnie jednak równie trudnym elementem jest... kadłub, ponieważ rzutuje on na ogólny wygląd modelu, a niekiedy decyduje o tym, czy warto dalej brnąć w budowę. Jako że etap ten mam za sobą - model raczej powstanie :) Czy relacja dotrwa do końca - zobaczymy :)

Pokład tradycyjnie u mnie z balsy, reszta to wycinanka.



AHOJ!

Post zmieniony (30-07-15 11:21)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard  nowe
Petrov 12481 14-06-15 11:58
 Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard  nowe
Ryszard 432 14-06-15 14:12
 Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard  nowe
Borowy 320 14-06-15 16:13
 Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard  nowe
Alski 469 14-06-15 16:28
 Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard  nowe
Hastur 309 14-06-15 21:24
 Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard  nowe
Petrov 419 15-06-15 00:23
 Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard  nowe
Doody 347 15-06-15 06:10
 Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard  nowe
Viking_BB 315 15-06-15 08:47
 Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard  nowe
Alski 339 15-06-15 09:14
 Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard  nowe
kmkpeh 355 15-06-15 14:41

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024