FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-06-15 11:58  [R/G] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Kapitan Krzyś zaczyna kompletować załogę... Myśli o trzech okrętach, na razie buduje jeden, zobaczymy jak będzie dalej...



A teraz konkretnie. Relacji miało nie być, bo modelu tego jest sporo, choćby doskonały Mariaszka czy miniaturka janusza... Ale myślę sobie - a niech będzie. Poza tym po Wolfie były głosy - nie wiem na ile szczere na ile kurtuazyjne ;p - ale żeby założyć kolejną relację żagli - no to będzie.



Największym dylematem przed rozpoczęciem budowy było czy malować go czy nie. Model jest świetnie wydany i efekt końcowy w standardzie jest znakomity - co udowodnił nam Mariaszek. Również Santa Maria Wemka dowodzi, iż Shipyard przyłożył się do modeli. Z drugiej strony chciałem spróbować swoich sił w malowaniu na "drewniano". No ale co jeśli coś pójdzie nie tak i spaprzę pięknie wydany model? No i raz miałem tak raz tak... aż w końcu kupiłem farbki i zacząłem mazać model... I chyba tak zostanie. Jeśli zajdzie potrzeba opiszę pokrótce jak maluję. Z efektu jestem raczej zadowolony i nie żałuję wyboru.

Większość uważa iż najtrudniejszym elementem w budowie żaglowców jest olinowanie i ożaglowanie. I mają rację. Dla mnie jednak równie trudnym elementem jest... kadłub, ponieważ rzutuje on na ogólny wygląd modelu, a niekiedy decyduje o tym, czy warto dalej brnąć w budowę. Jako że etap ten mam za sobą - model raczej powstanie :) Czy relacja dotrwa do końca - zobaczymy :)

Pokład tradycyjnie u mnie z balsy, reszta to wycinanka.



AHOJ!

Post zmieniony (30-07-15 11:21)

 
14-06-15 14:12  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kadłub wg mnie wyszedł b. ładnie ! Podglądam.
"Krzyś" - żaglomistrz, to Ptasznik jeśli wolno spytać ?

 
14-06-15 16:13  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kadłub bardzo ładny, a dzięki Krzysiowi nie będzie problemów z takielunkiem, choć ten Twój ,,typowych" sieci nie przędzie, to coś tam zawsze ,,wyprodukuje" :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-06-15 16:28  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Rewelka. Poszycie wygląda jak z drewna. Poprosimy przepis.Nie przejmuj się jeśli już gdzieś podawałeś. Sięga się do najnowszych relacji.

--

Post zmieniony (14-06-15 16:30)

 
14-06-15 21:24  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Chętnie popatrzę, bo też mam go w planach. :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
15-06-15 00:23  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Krzyś to ptasznik, zgadza się :) Jest u mnie od malutkiego, teraz w sumie też jeszcze pełnych rozmiarów nie osiągnął, ale rośnie zdrowo :) Fakt, typowych sieci nie przędzie, ale przy Wolfie pomagał, myślę że i tym razem ogarnie :)

A malowanie to tylko dwie farby akrylowe van Gogh Talensa. Sienna naturalna (234) oraz Umbra palona (409). Obydwie należą do transparentnych.

Najpierw element z wycinanki nacinam nożykiem po liniach desek,

następnie trasuję szpikulcem, coby uwydatnić podział desek.

Póżniej maluję element Sienną, po czym cienkim pędzelkiem bardzo rozwodnioną Umbrą robię mazy. Jaśniejsze "drewno" maluję tylko kilkoma warstwami Sienny - ewentualnie tu i uwdzie baaaardzo delikatnie mocno rozwodnioną Umbrą, natomiast im ciemniejsze "drewno" chcę uzyskać, kładę więcej warstw Umbry.

Ot cała filozofia :)



Póki co kadłub troszkę się świeci, ale kiedy będzie już kompletny, z listwami itd przyjdzie lakier matowy (no może taki satynowy trochę, zobaczymy) i kolorki powinny ładnie się wyrównać i będzie ładniej :)

Post zmieniony (15-06-15 00:25)

 
15-06-15 06:10  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wygląda zacnie, zatem zasiadam i kibicuję :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
15-06-15 08:47  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Malowanie drewna - bomba, będę miał to na uwadze przy podłogach w parowozach :) A co do ptasznika – jak go ładnie poprosisz, to porobi Ci wyblinki na wantach, brasy, fały, szoty, sztagi…

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
15-06-15 09:14  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Filozofia nie filozofia , ważne ,że karton a nie drewno. Bardzo fajnie to wychodzi.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
15-06-15 14:41  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
kmkpeh   

Świetny ten twój pokład:)

--
http://www.elektroprim.waw.pl

 
15-06-15 19:56  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dziękuję za pozytywne opinie, cieszę się że może się również na coś przydać sposób malowania!

 
19-06-15 12:31  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jako że kadłub w sumie zrobiłem, to pozwolę sobie dodać kilka zdjęć. Zauważyłem na nich kilka niedociągnięć, szpar, które postaram się poprawić - acz w rzeczywistości naprawdę ich nie widać.

 
19-06-15 12:48  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Czy to jest papier ??

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
19-06-15 13:02  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajnie to wychodzi. Bardzo ładnie imitujesz malowaniem strukturę drewna. Jeśli dobrze odczytuję Twoje zdjęcia, to część denną sklejałeś z szerszych oklejek, na które składają się 3 pojedyncze paski planek. Osobiście porozcinałbym oklejki w części dennej na węższe, pojedyncze planki, bo wtedy poszycie lepiej układałoby się na oble kadłuba, ale i bez tego jest nieźle.

Post zmieniony (19-06-15 13:29)

 
19-06-15 13:30  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Patrząc na kadłub, widząc staranność i wkład pracy w jego wykonanie, można już wyobrazić sobie jak piękny będzie gotowy model !

 
19-06-15 15:05  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zapowiada się świetnie. Kibicuję!

--
Pozdrawiam Darek

 
19-06-15 21:34  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

LuZaK - papier papier :)
Paragraf - masz całkowitą rację! Poszczególnych części nie rozcinałem na pojedyncze planki - zastosowałem podział z wycinanki. Początkowo chciałem to zrobić, jednak zdecydowałem się na to rozwiązanie z uwagi na głębsze trasowanie poszczególnych planek. Być może jednak to był błędny wybór... Tak już zostanie.
Cieszę się, że się podoba :)

 
19-06-15 21:47  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Petrov, super przepis na drewno! Dzięki. Ja robię podobnie tylko wydruki smaruję "suchym pędzlem" różnorakimi żółcieniami i brązami, Twój efekt mnie jednak powalił.
Pozdr.

--
GG 6801515

 
19-06-15 21:59  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jeżeli efekt dobry, to znaczy że metoda się sprawdza! Dodam, iż bardzo szybka - i prosta metoda! Polecam :)

Post zmieniony (19-06-15 21:59)

 
23-06-15 15:24  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Doszło trochę płotków. Teraz będzie trochę dłubania przy wyposażeniu pokładu.

 
23-06-15 16:40  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Relacja jak ta oglądam z wielką ciekawością. Model wykonujesz świetnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-06-15 22:28  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Już teraz jest bardzo dobrze, a podejrzewam, że będzie duuużo lepiej. Powodzenia!

--
Pozdrawiam Darek

 
23-06-15 22:43  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Bardzo dzięki! Jeszcze większa motywacja jest kiedy Koledzy kibicują :)

 
24-06-15 11:24  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ciężko uwierzyć, że to karton. Brawo.
W takich modelach IMHO pokład bez imitacji gwoździ czy czego tam używano to nie pokład.
Tobie wyszedł bardzo fajnie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
26-06-15 11:24  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Wemek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam Petrov.
Wszystko świetnie Ci wychodzi i bardzo się cieszę z postępu pracy.
"Trochę" przespałem początek - tym większa dla mnie niespodzianka :o)
Kibicować będę do końca ;o)

--
Pozdrawiam. Wemek.

 
02-07-15 10:54  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dorobiłem trochę dupereli i umieściłem lwią ich część na pokładzie. Powoli będzie można zabrać się za maszty itd... Na zdjęciach model trochę się świeci, ale pójdzie półmat na to wszystko, kolorki powinny się "wyrównać" i myślę że będzie ok.

 
02-07-15 11:53  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Podtrzymuję opinię, że to malowanie świetnie Ci wychodzi. Podzlecę Ci chyba do pomalowania niektóre elementy w moim Victory:)

 
02-07-15 12:08  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,podoba mi sięTwoje wykonanie,niektóre modele,elementy modelu wymagają podrasowania farbą,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-07-15 12:19  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ten ciemny "mahoniowy" kolor bardzo mi się podoba. Nie wiem tylko czy pokład nie powinien być o ton ciemniejszy? Ale może nie. Przez dodanie detali fajnie nabiera "kształtów".

--
Pozdrawiam Darek

 
02-07-15 18:17  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Duperele" (ja to nazywam "klamotami") super !
Wg mnie kolor pokładu jest OK, słońce i sól wybielają wszak dechy.

 
02-07-15 18:41  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Hej:)

Jako, że byłem w gronie dopraszających się o nową relację z żagielków, to dziękuję:).

Ładnie jest, choć ten "balsowy" pokład średnio mi się podoba, głównie za sprawą zatarcia linii podziału między dechami. Ale rozumiem, że balsę łatwo się obrabia itd., więc nie wnikam. (Twój wybór, ale żeby mi to było po raz ostatni:)).

Pytanko mam natomiast - jak zrobiłeś nagle w kołkownicach? Są pierwszego sortu.

Fajna kolorystyka całości. Muszę spróbować kiedyś tych VanGoghów, ja cały czas maluję Renesansami.

Pozdrawiam i kibicuję:)

 
02-07-15 21:38  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko napisać, że linie podziału są - myślę że dla tej skali są ok. Na zdjęciach ich nie widać pod kątem. Próbowałem zrobić pokład malowany z wycinanki, ale nie bardzo mi to wyszło, a zapas balsy jeszcze mam, więc zdecydowałem się na ten krok.

A nagle - cóż... Gotowce ;p Również pozostałości po zamówieniu sprzed kiedyśtam z modelarstwoszkutnicze (nie wiem czy jeszcze działają). Chciałem zrobić standardowe ze szpilki i kleju, ale skoro miałem jeszcze gotowe, to dlaczegoby z nich nie skorzystać...

Co do farb - mi się wydaje - ch0ć głowy nie dam - że to ten sam producent, tylko jakaś seria inna czy coś... Ale to tylko moje przypuszczenia posiłkowane ofertą sklepów internetowych.

Bardzo się cieszę, że wielu z zacnego grona, których modele często przyprawiają mnie o opad szczęki, zainteresowało się moją relacją i nawet przypadła im do gustu :) Obym nie spaprał wrażenia końcowego olinowaniem, które bywa często u mnie "wariacją na temat" ;p

 
13-07-15 11:56  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Może i niewiele, ale żywię nadzieję że są tacy, co czekają na aktualizację (tak jak ja w stosunku do kilku relacji na forum), tak więc drobna, ale będzie - dorobiłem "domek" na rufie, który przyznam, że dodał wg mnie sporo do wyglądu całości - choć taki niepozorny :) Model został polakierowany mieszanką połysku i matu specyfikami Microscale`a, dzięki czemu pozbył się nieco przeszkadzającego świecenia. Dodatkowo wydłubałem bloczki różnego sortu, oczka itp - będzie już z głowy.

 
13-07-15 12:10  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ładnie jest. Wytrwałości życzę :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
13-07-15 23:17  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Są tacy, co czekają, a jakże! Za aktualizację dziękuję. Jest pysznie :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
14-07-15 06:45  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Są tacy, są. I cieszą się z każdej aktualizacji :) A domek choć niewielki i skromny, ale swoim kolorem bardzo zmienia wygląd modelu, oczywiście na plus :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-07-15 10:49  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

(tak jak ja w stosunku do kilku relacji na forum)

Rozumiem, że w tym nawiasie znajduje się i moja skromna osoba.
Podglądam od początku i bardzo się cieszę, że na forum są Twoje żagle, w czasie gdy ja odpoczywam i sklejam czajnik na kółkach. ;-)
Nie odzywam się, bo nie będę mądrego udawał. Dobrze wiesz, jaki jest mój warsztat. :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
14-07-15 19:58  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Tak, Patruku, nawias dotyczy min. Twoich relacji :) A i warsztat Twój znam - toteż również rzadko się odzywam =]

 
15-07-15 19:44  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Pinta dostała maszty, a i trochę podłubałem przy bloczkach, które zamontowałem od razu do pokładów i burt w odpowiednich miejscach, żeby później tylko linki doń mocować. Na zdjęciu dwa rodzaje bloczków - te małe i te mniejsze :)




Myślę że teraz relacja spadnie parę stron w dół, bo następna aktualizacja pewnie wypadnie jak zrobię olinowanie stałe, a to trochę potrwa :)

 
17-07-15 15:29  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Cholera, pokład za jasny :(

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
17-07-15 16:01  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Alski, nie wprowadzaj Kolegi w błąd.

Pokłady...
"Poniewaz jednak te powierzchnie czesto szorowano a procz tego byly one wystawione na ciagle dzialanie slonca i wody morskiej, w rezultacie tego byly one koloru raczej jasnego. Jesli spotkasz sie z ciemnego koloru pokladem, to czesto jest to spowodowane tym, ze taki poklad jest zwyczajnie brudny i juz sie nadaje do wymiany, bo jest zbytnio sfatygowany i zniszczony."

Tak wyglądał prawdziwy pokład, gdy o niego dbano...

http://www.bluemelon.com/photo/4986924-T800600.jpg
http://www.bluemelon.com/photo/4986923-T800600.jpg

"To była fregata, z tych fregat, co lśnią...
"Brać piach i na kolana tam, do świętych ksiąg!"

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
17-07-15 16:40  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ten szkuner na zdjęciach to chyba świeża nówka, co widać po pokrowcach.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-07-15 17:20  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Dla mnie to bez znaczenia. Wybór i tak należy do kolegi Petrov.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
17-07-15 17:37  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nie szorowane lub cegiełkowane a wystawione na słońce i wodę deski z biegiem czasu staja się szare.
Cegiełkowałem - na szczęście tylko raz - wraz z innymi "nie ludźmi pokład "Daru Pomorza". Piasek był z gdyńskiej plaży przywożony szalupami na których ćwiczono wiosłowanie.
Pokład zlany wodą, piach rozsypany a my na kolanach w szeregu zwykłymi cegłami po dechach.

 
19-07-15 08:14  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Warto zauważyć, że wcześniej zamiast cegieł używano piaskowców. Podobno niektóre przywożono z Ziemi Świętej, dlatego nazywały się holystone.
http://cfile206.uf.daum.net/image/15737B4D4FFAB05748AB39
Zakamarki szorowano mniejszymi kamieniami, rzekomo wielkości biskupiego modlitewnika i tak też je nazywano.

Apolodżajz Petrov za zaśmiecanie. :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
19-07-15 16:43  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Spoko :) Poczytam, dowiem się czegoś, ale chyba jednak przy balsie zostanę, bo mi po prostu "leży" :)

 
25-07-15 12:35  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Olinowanie stałe by w sumie było... Jeszcze tylko naciągi jufersów, o których sobie przypomniałem po zrobieniu zdjęć ;p



--
54323031

 
25-07-15 15:04  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajnie się prezentuje.

--
Pozdrawiam Darek

 
26-07-15 16:11  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Bezanmaszt by był...



--
54323031

 
26-07-15 16:42  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pięknie, podziwiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024