FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
07-11-15 16:09  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

pikowski.

Nie ma czegoś takiego jak "standard kąta trapu" Pamiętajmy, że trap służy przede wszystkim do wejścia na jednostkę z lądu. Dolny podest zazwyczaj spoczywa na kei, czasami zdążają się sytuacje, że nie można wyłożyć trapu bezpośrednio na keje, wtedy jego dolny podest znajduje się pomiędzy burtą statku a keją. Kolejna sprawa jest taka, że statek jest jednostką pływającą, więc stale zmienia się jego zanurzenie. np podczas załadunku/wyładunku, bunkrowania paliwa, operacji balastowych, spalania paliwa itp. w związku z tym zmienia nam się wysokość wolnej burty (odległość od lustra wody do pokładu) co za tym idzie kąt trapu też się zmienia - im wyższa wolna burta tym bardziej ten kąt jest ostry,, oczywiście cały czas mówimy o sytuacji gdy statek stoi przy kei z wyłożonym nań trapem. Sytuacja, ze trap jest wyłożony w morzu zdarza się rzadko. jeżeli jest potrzeba wejścia na pokład np podczas brania pilota to wyrzuca się drabinkę pilotową a to jest zupełnie co innego ;)

--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
07-11-15 17:05  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

pikowski - zapodaj jakiegoś maila do siebie.

 
07-11-15 17:13  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

DmVip:
Dzięki za zdjęcie, o tym akurat wiedziałem, na poprzednich modelach robiłem wyciąg. Zmieniłem widoczność maila w moim profilu. Powinieneś go teraz widzieć.

TheSnake, ZBiG:
Chyba już rozumiem jak to działa w praktyce, dobrze wiedzieć na przyszłość :)

Post zmieniony (07-11-15 17:15)

 
07-11-15 17:18  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Cześć Kolego Pikowski
Nie mam czasu, ale jak zobaczyłem wpisy i dyskusję, nie mogłem pozostać obojętny.
Możesz również zostawić ten trap tak jak jest i założyć, że:

ZOSTAŁ WYPUSZCZONY (WYŁOŻONY) ABY OPUŚCIĆ NURKA LUB GO PRZYJĄĆ. NUREK KLASYCZNY SCHODZI I WCHODZI PO TRAPIE, I TO GŁĘBOKO DO WODY!

Nie wiem czy na Dragonie byłi nurkowie, ale gdyby tak założyć będzie OK.
Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
07-11-15 17:27  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
mardru   

Witam Wszystko racja tylko -
1 okręt ma małą wolną burtę [ kąt teoretyczny 127 stopni niewiele się będzie różnił ]
2 tego typu trapy stosowane były tylko w morzu , na redzie [ admirał z łodzi lub jaki oficjel ]
3 przy cumowaniu do nabrzeża stosowany jest inny trap [ prosta kładka z składanym relingiem]
4 w wszystkich publikacjach jest mowa o tzw. klarze na pokładzie i wewnątrz okrętu [ dotyczy okresu wojny , i dotyczy usunięcia wszystkich łatwopalnych rzeczy oraz jak najmniej rzeczy pod nogami ,jak najwięcej amunicji ]
Więc warto się zastanowić czy dany model wykonujemy w stanie jak do akcji czy pokoju, bo powinny się różnić . Najważniejsze aby nam się podobał. Rada ZbiGa jest jak najbardziej OK.

 
07-11-15 18:40  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Winek to jak już wypuści tego nurka, to koniecznie będzie musiał wciągnąć flagę Alfa, zgodnie z MKS ;)

--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
08-11-15 17:38  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Ja jeszcze w sprawie opuszczonego trapu zaburtowego.

DmVip: Kąt nachylenia trapu jednostki ORP DRAGON wynosi 53 stopnie, a nie 127. Pomierzyłeś kąt nie z tej strony co trzeba :-)
W myśl przepisów towarzystw klasyfikacyjnych kąt nachylenia trapu zaburtowego maxymalnie może wynieść 55 stopni. Wszystko zatem się zgadza :-).

pikowski: na chwilę obecną trap, który wykonałeś wygląda NIE REALNIE. Przemyśl jeszcze raz jego przebudowę. Sposób przebudowy trapu jaki przedstawił na rysunku Darecki V jest najlepszy z zaproponowanych w tym wątku. Niewłaściwe pochylenie stopni w trapie będzie mniej raziło w oczy, niż zły kąt nachylenia trapu. Nie wiem czy w wycinance jest rezerwa koloru. Zawsze można skleić trap jeszcze raz - w poprawny sposób.

Nie rozumiem wpisu Rajkuba. Uwagi Dareckiego V co do wyglądu trapu zaburtowego wg. mnie w 100% dotyczą budowy prezentowanego modelu i nie są złośliwe - mają poprawić ogólny wizerunek modelu.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
08-11-15 19:29  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

06-11-15 08:33 Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
Darecki V

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2

Pikowski, podziwiam twoje podejście do tematu i kibicuję , abyś dokończył ten model bo to fajna łajba.
Z wielkim szacunkiem dla Ciebie, muszę jednak wtrącić 3 grosze "hejtu" :-)
Mam pytanie do klakierów janisz, szkutnik, teledzin, ceva, sven, a szczególnie do syjek !!

Panowie -gdzie jesteście ????




Szkutnik, a teraz rozumiesz ?

Kolejny wpisy Dareckiego:
ADAM 12 o Tobie nie pisałem :-)
To model GPM-u a wyżej wymienieni to klakierzy owego wydawnictwa , więc mimo błędów będą tu ochy i achy ale cóż taki Tenkraj więc nie ma co się dziwić :-)




--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
08-11-15 20:01  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Przyznaję, nie chciało mi się tego robić, ale namówiliście mnie :)
Postaram się poprawić trapy. Skrócę je o 1-2 stopnie i zmienię nieco ich kąt mniej-więcej taką metodą jaką sugeruje Darecki. Może nie wyjdą idealnie tak jak powinno być na okręcie, ale postaram się żeby było trochę lepiej. Z duszą na ramieniu zabrałem się za ich odklejanie, całe szczęście obyło się bez widocznych uszkodzeń okolicznych części. Zdjęcia będą przy następnej aktualizacji relacji.

 
08-11-15 20:52  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
Teledzin   

Rajkub wzywałeś mnie więc melduję się.
Obserwuję tą relację, bo mam w planach ten model.
Nie wiem tylko co z tym "hejtem"?

--
Sklejam, bo lubię...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024