FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-06-15 15:21  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Do tego trzeba dodać coś takiego jak np. plany od Haruo Takami (ten od japońszczyzny, słynne Miyukikai), który ma min plany takiego HMS Valianta i HMS Queen Elizabeth (1944) po rekonstrukcji przedwojennej, skala 1:300, aż się prosi o modele.

--

Post zmieniony (17-06-15 15:32)

 
17-06-15 15:37  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie, nie. Malaya to świetny pomysł. Valiant w ostatecznej wersji to już nie to. Mnie te skrzynie nadbudówek, co to je Dżemojady wymyśliły na typie Nelson\Rodney i potem stawiały gdzie się dało, nigdy się jakoś nie podobały. A trójnożne pagody to co innego, sam miód.
Malaya ma do tego niesamowitą bo zarazem masywną i zwalistą (przez łączone kominy i hangary na burtach) sylwetkę ale ze staroświeckimi kazamatami i rzeczonymi wysokimi masztami - pagodami. Co tu gadać, najciekawszy wizualnie z typu Queen Elizabeth. A typ Queen Elizabeth, najciekawszy (najbardziej udany) z brytyjskich battleshipów.

Post zmieniony (17-06-15 15:45)

 
17-06-15 15:52  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Svenie, Haruo Takami pozostawmy okrety japońskie, dla brytyjczyków trzeba szukać materiałów w UK. Takie moje zdanie :-) Jak wspomniałem najlepiej sięgać do źródeł. A źródła są w planach stoczniowych. Raven, Roberts też z nich korzystali, bo większość detali, które rozrysowali nie da się odtworzyć na podstawie zdjęć. Tylko, że umieścili 1/50 tego co na stoczniówkach.. Kolejne wcielenia, na przykład PM, dodaja tylko swoje uproszczenia, czasem błędy. Podejrzewam, że podobnie jest z Haruo Takami.

Tak więc dla okrętów brytyjskich są tylko jedne słuszne materiały :-)

--
wydawca przez małe "w"

 
17-06-15 16:03  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czasem lepiej tych materiałów nie oglądać. Kiedyś Answer wydał "Fuso" a ja kupiłem sobie "Anatomy of Fuso" Skulskiego. I jak porównywałem model z "Anatomią" to wpadłem w depresję. Starczyło mi siły na pagodę. Ale do poprawy było wszystko.

 
17-06-15 16:05  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

W planach stoczniowych mamy tylko tzw. "koncert życzeń" a po zbudowaniu okręt róznił się. Poza tym w planach stoczniowych nie ma detali wyposażenia. Więc pomijając astronomiczne koszty tych planów mamy tylko teoretyczny materiał dla bryły kadłuba i nadbudówek. Raven I Roberts może mieli dostęp do stoczniowych planów po każdej modernizacji, a na pewno do zdjęć na których te detale widać.

Poza tym można sobie kupić niemiecką werrsję:

http://www.amazon.ca/Die-britischen-Schlachtschiffe-Zweiten-Weltkrieges/dp/3763762299

--
Sven

HMS Ark Royal

 
17-06-15 16:14  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To ja jeszcze pospamuję:




--

Post zmieniony (17-06-15 16:19)

 
17-06-15 16:27  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I coś na temat:


 
17-06-15 16:30  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


I tu się Svenie mylisz .. Na planach Malaya które mam są zaznaczone modernizacje z 1943 z odpowiednimi komentarzami :-)

Co do detali to racja, nie ma ich na stoczniówkach. Ale jest opis co gdzie stało, i wtedy można szukac gdzie indziej.. Oerlikany czy pom-pomy były przeciez wszędzie te same..

Jezeli Raven czy Roberts mieli dostęp do takich zdjęć to nikt inny poza nimi ich do tej pory nie widział...

Cena stoczniówek nie jest aż taka astronomiczna. 1000 zł za komplet dla pancernika to moim zdaniem nie jest duzo, o ile podchodzi się poważnie do roboty. Nie buduję modelu tylko dla siebie (wtedy i PM pewnie by wystarczyły), chodzi o poważne potraktowanie ludzi, którzy mają to kupić. Przecież to jest (prawie) normalny biznes, a ja sprzedaję dorosłym ludziom swój produkt..

--
wydawca przez małe "w"

 
17-06-15 16:39  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tu Raven, Roberts w cywilizowanym języku:
http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/0853681414/ref=sr_1_1_twi_1_har_olp?ie=UTF8&qid=1434551838&sr=8-1&keywords=british+battleships+of+world+war+two

Tak na oko 300 zł. Nie wiem czy to dużo. Przecież zawiera materiały do wszystkich BB..

--
wydawca przez małe "w"

 
17-06-15 17:35  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

FANTOM MODEL napisal: Cena stoczniówek nie jest aż taka astronomiczna. 1000 zł za komplet dla pancernika to moim zdaniem nie jest duzo, o ile podchodzi się poważnie do roboty. Nie buduję modelu tylko dla siebie (wtedy i PM pewnie by wystarczyły), chodzi o poważne potraktowanie ludzi, którzy mają to kupić. Przecież to jest (prawie) normalny biznes, a ja sprzedaję dorosłym ludziom swój produkt.

ARTUR: tak trzymac. W koncu powazne podejscie do tematu od strony wydawcy/projektanta - szukanie dokumentacji u zrodel. 1000zl za dokumentacje to jest raczej skromna cena.

Sven: W zyciu nie spotkalem planow stoczniowych, w ktorych by nie bylo rozrysowanych detali wyposazenia. Nie wiem co rozumiesz pod pojeciem planow stoczniowych. W dokumentacji zdawczo-odbiorczej ze stoczni masz rozrysowane wszystkie detale wyposazenia jakie znajduja sie na statku lacznie z wielkoscia srubek czy nitow za pomoca ktorych to wszystko jest polaczone. Dokumentacja taka sklada sie zazwyczaj z kilku tysiecy stron. Oczywiscie nie wszystko jest potrzebne dla celow modelarskich

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024