FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
06-03-15 23:47  [R/G] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32 [+plener]
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

To już naprawdę ostatni akcent. Pokazało się trochę słonka, więc wyprowadziłem Kirovca z garażu. Niech sobie zaczerpnie świeżego powietrza…


Witam w ostatniej odsłonie relacji.
Model, który miał być łatwy i przyjemny zajął mi wieczory przez 3 miesiące. A to wszystko dlatego, że nie przyjrzałem mu się dokładnie w 2D i w trakcie sklejania okazało się, że Autor zaproponował wizję Kirovca mocno uproszczoną i ze sporymi przekłamaniami. Od nowa zaprojektowane i wykonane są mosty, układ przeniesienia napędu, silnik, opony. Troszeczkę dodałem od siebie – otwierane drzwi, lekka waloryzacja TUZ’a, klapy silnika (w zaproponowanej wersji nie miała prawa się otwierać), grilla chłodnicy, filtrów powietrza, parę drobiazgów we wnętrzu kabiny. A ! I klamki i korbki w drzwiach. Byłoby jednak jeszcze co zmieniać i uzupełniać…
Na fotkach model bez brudzenia. Mam zamiar wyjść jeszcze z nim w teren (na razie pogoda nie pozwala, a ja chcę już mieć ten traktor „za sobą”) i wtedy przynajmniej opony trochę „przykurzę”. Niestety, śladów eksploatacji nie będzie, bo nie umiem ich robić…

Uwaga: dużo fotek, ale jakoś tak dobrze mi się "pstrykało"




Witam,
życie nie znosi próżni więc, żeby szybciutko, po "wylądowaniu" Spitfire'm zabrałem się za kolejny model. Postanowiłem poprowadzić relację, ale żeby na starcie ją urozmaicić nie ujawniam na razie jaki model trafił na matę. Znając Waszą znajomość tematu tajemnica pewnikiem bardzo szybko zostanie rozwiązana.
UWAGA: z rozwiązania zagadki wyłączam jednego Kolesia (świadomy), któremu relacja będzie dedykowana.
Kilka pierwszych fotek:



Jak widać pierwsze elementy wycięte, wybruzdowane, sfazowane, wyretuszowane, zagięte i sklejone.
No więc ?

--

Post zmieniony (09-09-15 16:54)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32 [+plener]  nowe
Kilmister 18758 06-03-15 23:47
 Odp: [R] - Zagadka  nowe
PABLOS 749 06-03-15 23:50
 Odp: [R] - Zagadka  nowe
walkiria 692 06-03-15 23:59
 Odp: [R] - Zagadka  nowe
Ados777 580 07-03-15 00:14
 Odp: [R] - Zagadka  nowe
Patryk.K 538 07-03-15 06:23
 Odp: [R] - Zagadka  nowe
rodrus 514 07-03-15 07:36
 Odp: [R] - Zagadka  nowe
Patryk.K 531 07-03-15 07:58
 Odp: [R] - Zagadka  nowe
karlos 549 07-03-15 08:36
 Odp: [R] - Zagadka rozwiązana: Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32  nowe
Kilmister 704 07-03-15 10:12
 Odp: [R] - Zagadka rozwiązana: Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32  nowe
Patryk.K 556 07-03-15 10:27

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024