FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-03-15 22:26  [R/G] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam wszystkich.
Mam na imię Przemek, jest to mój pierwszy post na tym forum, choć przeglądam je już od paru lat. Nie wiem czy jest na forum jakiś dział "przywitalnia" lub podobny. Jeśli mam się przedstawić "bardziej" to proszę mnie upomnieć.

Od zawsze chciałem posiadać model Abramsa no i przyszedł taki czas, że próbuję go skleić. Zamierzałem budować w standardzie ale niestety czas zweryfikował moje zamiary i parę elementów trzeba będzie przerobić.
Co do wycinanki to delikatnie powiem, że myślałem iż będzie lepiej. Plusy wycinanki to takie, że to piękny model w najbardziej prawidłowym kolorze czyli pustynnym. Minusów jest niestety więcej. Już na samym początku przy składaniu szkieletu zauważyłem bardzo duże nieprawidłowości w rozrysowanych elementach. Części Lewa i Prawa (lustrzane odbicie) różnią się nawet o 1,5mm. Kolory na stronach wycinanki też nie są idealnie takie same.
Nigdzie w internecie nie mogłem znaleźć relacji z budowy tego modelu w standardzie, wszystkie są malowane...chyba wiem teraz czemu :)
Proszę doświadczonych modelarzy o wszelką pomoc i porady oraz o wskazania czy sposób relacji w jaki ją prowadzę jest prawidłowy.

Starannie przestudiowałem zamieszczanie zdjęć na tym forum ale za nic nie chcą mi wyjść miniaturki z photobucketa tylko wstawia mi pełne zdjęcia. Poradnik o wstawianiu zdjęć jest z 2009 roku więc może coś się zmieniło. Proszę o łopatologiczną poradę jak mam wstawiać te zdjęcia i czy takie wielkie mogą być a jeśli mają być w miniaturkach to wyjaśnijcie mi to jak dziecku. Na razie wstawię tylko jedno zdjęcie.



Proszę o usunięcie zdublowanego postu w dziale TESTY

Pozdrawiam
Przemek

--

--

Post zmieniony (04-10-15 20:44)

 
08-03-15 22:35  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witaj na forum, świetnie że będziesz prowadzić relację :)
co do wstawiania zdjęć skorzystaj np. z www.wstaw.org tutaj masz opis jak z tego skorzystać:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=15&i=7270&t=7270&filtr=0&page=1

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
08-03-15 23:06  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 24


 - 3

Photobucket ? Zaznacz sobie "ustawieniach" na zakładce "albums" takie opcje (najważniejsza ta ostatnia):

a następnie po otworzeniu zdjęcia, które chcesz wstawić skopiuj (wystarczy kliknąć) wskazany link:

i po prostu wstaw (wklej) go do pisanej wiadomości...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
08-03-15 23:21  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Zawsze mi się podobał ten czołg.Które masz wydanie?

--
Taki sobie modelarz :)

 
09-03-15 18:01  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam wszystkich.
Doszedłem do tego jak wstawiać miniaturki. Dziękuję za pomoc.

Ados777 wycinanka to wydanie drugie.
Przepraszam za jakość niektórych zdjęć ale niestety mój aparat niezbyt radzi sobie przy słabym lub sztucznym oświetleniu.

Na początku chcę pokazać tylko parę błędów w opracowaniu


A tak sobie radzę z materią
.

Wycinankę przemalowałem dwa razy po zadrukowanej stronie caponem. Do retuszu zmieszałem farbki pactry piaskową, żółtą i białą i kolor wyszedł mi prawie idealny. Retuszując używam pędzelków 00.

Pozdrawiam
Przemek

--

 
09-03-15 18:41  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Przem, przede wszystkim witam na forum. Super Ci ten abrams wychodzi, dla mnie jako dla pancerniaka Twoja relacja będzie pozycją obowiązkową. z tego co czytałem opinie o tym abramsie z Fly-ia to i tak jest dobry w porównaniu z Abramsem z Answera, Którego probowałem sklejać tam błędy są znacznie poważniejsze np. brakuję po 2mm poszycia w pewnych miejscach.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
09-03-15 23:36  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Jedna browarogodzina przed snem zaowocowała sklejeniem błotnika. Chlapacz idzie do wymiany bo teraz dopiero przy zdjęciach zauważyłem, że ma jakieś rysy i się w niektórych miejscach świeci. Potraktowałem go matowym humbrolem ale coś jest nie tak. Poprawi się.



Pozdrawiam
Przemek

--

 
11-03-15 22:54  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Chciałem budować w pełnym standardzie, żeby liznąć jak najwięcej technik kartonowych ale niestety parę elementów w tym modelu jest do kibla i wstawianie ich na model, w moim mniemaniu, byłoby profanacją modelarstwa.
Pierwsze na odstrzał idą kratki wywietrzników. Zastosowałem siateczkę miedzianą o oczkach coś ok 0,3mm i pomalowałem ją takim zwykłym sprejem matowym do zderzaków samochodowych. Były próby malowania matowym humbrolem pędzlem ale dziurki w siateczce się zapychały.


Ten element ma taki dziwny kształt więc proszę się nie dziwić, jest strasznie niesymetryczny ale zbudowany zgodnie z wycinanką. Pominąłem w nim parę elementów, które miały niby wzmacniać konstrukcję tego pudełka.i tylko "pospawałem" glutem narożniki co usztywniło cały element.





Tutaj barakuje tylko takiej "listewki" na ściance

Pozdrawiam
Przemek

Post zmieniony (11-03-15 22:57)

 
14-03-15 21:00  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
Prace "na rufie" trwają. Zmontowałem wszystkie wloty powietrza. Zostały jeszcze do zlepienia zawiasy klap i inne małe duperszwance.



Musiałem z tyłu wyciąć w kadłubie otwór ponieważ wpadł mi do środka ten mały element i inaczej nie dało się go wyciągnąć.


Tutaj na dole zdjęcia widać kolejny błąd, część nie zakrywa całego białego pola


Pozdrawiam
Przemek

--

 
16-03-15 15:37  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
abcser   

Supeer wygląda:) Trzymam kciuki za ukończenie:)

--
http://www.kanonicza22.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024