FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 14Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
22-06-15 06:43  Odp: [R] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kilminster
Dzięki za szczegółową instrukcję do wykonania oponek. Zawsze się zastanawiałem jak Wy "samochodziarze" dziergacie te bieżniki :-). Efekt jest świetny! Z niecierpliwością czekam na dalsze odsłony.

--
Pozdrawiam Darek

 
22-06-15 11:00  Odp: [R] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No i zdobyłeś chłopie sprawność rzeźbiarza :) Oponki jak żywe, tylko może na bokach ofrankuj je logiem producenta… (to w kwestii nadepnięcia na "ambit").

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
22-06-15 18:20  Odp: [R] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Przyrządy ,,dramatycznie skomplikowane" ale jakie skuteczne i jaki efekt uzyskałeś. Czyli świetny.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-06-15 19:19  Odp: [R] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Boguś
jak zabezpieczyłeś się przed rozwarstwianiem tektury na bieżnikach w trakcie szlifowania?
A oponki ekstra.

 
22-06-15 19:46  Odp: [R] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

'szad' - do zgrubnego szlifowania nie zabezpieczałem wcale, dopiero przed ostatecznym dosłownie wygładzeniem nasączałem rozcieńczonym BCG. W kilku miejscach cieniuteńka warstwa drobnej szpachli i to wszystko. 99% szlifowania odbywało się na czystej tekturze. Ponieważ piwna to tektura "kierunkowa" krążki sklejone były "pod kątem 90 stopni", czyli włókna ustawione wzajemnie prostopadle, co poprawia sztywność boku opony (przydatne szczególnie przy szlifowaniu).
A co do logo producenta - na dostępnych mi fotkach nie ma czegoś takiego na oponie. Jeżeli ktoś jednak ma takie zdjęcie - poproszę.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
22-06-15 22:08  Odp: [R] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kil
Zapomniałeś jeszcze o tych gumowych wystających "cyckach" świadczących o nowości opony :-))

--
Pozdrawiam Darek

 
27-06-15 12:04  Odp: [R] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Opony super a "cycki" najwyraźniej przeoczone. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-06-15 13:05  Odp: [R] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam w ostatniej odsłonie relacji.
Model, który miał być łatwy i przyjemny zajął mi wieczory przez 3 miesiące. A to wszystko dlatego, że nie przyjrzałem mu się dokładnie w 2D i w trakcie sklejania okazało się, że Autor zaproponował wizję Kirovca mocno uproszczoną i ze sporymi przekłamaniami. Od nowa zaprojektowane i wykonane są mosty, układ przeniesienia napędu, silnik, opony. Troszeczkę dodałem od siebie – otwierane drzwi, lekka waloryzacja TUZ’a, klapy silnika (w zaproponowanej wersji nie miała prawa się otwierać), grilla chłodnicy, filtrów powietrza, parę drobiazgów we wnętrzu kabiny. A ! I klamki i korbki w drzwiach. Byłoby jednak jeszcze co zmieniać i uzupełniać…
Na fotkach model bez brudzenia. Mam zamiar wyjść jeszcze z nim w teren (na razie pogoda nie pozwala, a ja chcę już mieć ten traktor „za sobą”) i wtedy przynajmniej opony trochę „przykurzę”. Niestety, śladów eksploatacji nie będzie, bo nie umiem ich robić…

Uwaga: dużo fotek, ale jakoś tak dobrze mi się "pstrykało"




Ufff...

--

Post zmieniony (09-09-15 16:54)

 
28-06-15 13:25  Odp: [R/G] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

GRATULUJĘ
Jeju! jaki piękny standard!

Ukłony...

Co teraz! Co teraz? :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
28-06-15 13:30  Odp: [R/G] Kirovec - K700A, Agromodels, 1:32
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Taki model to i mnie by się "dobrze pstrykało" :) Model prezentuje się FANTASTYCZNIE !!! Chciałbym zobaczyć minę tego "projektanta" jak ujrzy to CACKO ;D I przeczyta komentarze na temat "jego perfekcyjnej pracy",którą trzeba było aż tak mocno przerabiać i waloryzować >:( Na szczęście wycinanka trafiła w odpowiednie ręce. Wykonałeś KAWAŁ FANTASTYCZNEJ ROBOTY - GRATULUJĘ !!! Wiedziałem,że dobrniesz do końca,ale efekt Twojej pracy przerósł moje oczekiwania :)

Kolekcja powiększyła się o kolejny SUPER model :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 14Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024