FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 
07-03-15 17:18  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Czyli wygląda na to że moja radość z ukazania się tego modelu była poniekąd prowokacją do niepotrzebnej dyskusji :( Szkoda, na przyszłość postaram się zachować powściągliwość.

Chopin, znam te hasła, słyszałem o nich i też mnie na to szlag trafia, uwierz mi. Sam mam znajomych, którzy jako dzieci musieli uciekać z Libanu przed toczącą się tam wojną i wcale nie mam zamiaru tłumaczyć czy bronić czyichkolwiek działań.

Natomiast co do przemalowania tych modeli, to mam tylko jedną obawę, bo na tym się zupełnie nie znam. Czy taka przemalowana wersja mogła by zostać legalnie udostępniona co by nie naruszyć praw autorskich? Nie wiem czy nie musiałbyś prosić autora projektu o zgodę na to, tak mi się wydaje przynajmniej. Ale jakby co to na Mirage 3C z Falkladów się piszę ;) Co do Kfira póki co pomysłów brak, ale jak mi coś przyjdzie do głowy to pomysł wrzucę, możesz być pewny ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
07-03-15 17:22  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

A jest na rynku tyle fajnych modeli pociągów, traktorów, statków, szybowców, walców drogowych, co to zasadniczo krzywdy nikomu nie robią...

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
07-03-15 17:42  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Chopin,odezwij się na mojego maila :)

 
07-03-15 20:48  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Chopin poszperałem nieco w necie na temat Kfirów i oto co znalazłem:

Kfir C2 Ekwadorskich Sił Powietrznych.
Numer FAE 905 w malowaniu z okresu konfliktu pomiędzy Ekwadorem i Peru w styczniu i lutym 1995r. ,a którym Mauricio Mata zestrzelił ponoć peruwiańską Cessne A-37 (tak przynajmniej rzecze Wiki i ACIG )



Tutaj jeszcze kilka innych grafik, które udało mi się znaleźć aby pokazać rozkład plam:
KLIK
KLIK

Nieco gorzej się przedstawia sprawa Mirage'a, nie mogę nigdzie znaleźć malowań wersji 3C z okresu walk o Falklandy. Co prawda Argentyna odkupiła od Izraela samoloty w tej wersji (m. in. egzemplarz opisywany w tym wątku) ale być może w walkach one nie brały już udziału. Znalazłem tylko co nieco o samolotach wersji 3EA.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
07-03-15 20:54  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 



--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
07-03-15 22:44  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

A ja kiedyś znalazłem opracowanie kfira z HM przemalowane na takie barwy (ostatnie argentyńskie malowanie IAI Finger):



Nie jest to raczej autoryzowany repaint więc linka do modelu nie podam.

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
07-03-15 22:54  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Na rosyjskich forach MM jest przemalowywany na potęgę. Mirage IIIC można znaleźć np w takich malowaniach:



--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
07-03-15 23:02  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

co do Kfir'a to jest kilka ciekawych malowań:
- kolumbijskie - granatowo-szare
- ekwadorskie - "łaciaty" zielono-szary
- sri lanka - jednocie jasno szary
- usa - "łaciaty" szary

Można by jeszcze coś pokombinować i spróbować przerobić modele na Atlas Cheetah
http://www.military-today.com/aircraft/atlas_cheetah_l1.jpg
http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg .jetphotos.net:8080/img/4/7/1/6/12499_1358555617.jpg
http://cdn1.airplane-pictures.net/images/uploaded-images/2011/5/31/138510.jpg
http://img.bemil.chosun.com/nbrd/files/BEMIL085/upload/040924-Atlas%20Cheetah%20C%20and%20Mirage%20IIIBZ%20in%20South%20African%20flag%20colors%20at%20Pretoria%20Waterkloof_1.jpg

Post zmieniony (07-03-15 23:09)

 
07-03-15 23:12  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
Hator   

@TRH
Na takie kamo to i mnie dopisz do listy.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
08-03-15 09:26  Odp: [Free] Samolot w malowaniu izraelskim - Mirage 3C
FloggerB   

No, może wreszcie ktoś jeszcze dostrzeże uroki kamuflaży "innych mocarstw" bo trąbię o tym na forum od lat !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024