FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
22-02-15 11:05  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Popieram gorąco inicjatywę wydawania prostszych w budowie modeli! To znakomity poligon dla adeptów modelarstwa kartonowego. Szkoda tylko,że większość z nich chce na początek skleić " jamato" ;-)
Zdobywając doświadczenie z każdym sklejonym modelem dojdziemy do takiej wprawy, że nawet z prostego modelu można będzie zbudować zwaloryzowany ,wypasiony!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-02-15 16:03  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Kuba B 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Większość z adeptów chce skleić "Jamato" bo chcą modelu, który jest przede wszystkim efektowny. To spore wyzwanie zrobić coś nie wymagającego dużych umiejętności manualnych (czyt. modelarskiego doświadczenia) a jednocześnie na tyle bajeranckiego żeby zapał początkującego podsycać a nie gasić. Nie bardzo mam o tym pojęcie a to ciekawe jakie uproszczenia można zastosować a gdzie się konkretnie przyłożyć żeby ten warunek spełnić??

--

 
22-02-15 16:41  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Kuba - dla początkującego model efektowny to będzie przede wszystkim model ładny graficznie i to tutaj należy położyć moim zdaniem nacisk. Rozumie to doskonale np. kolega Chopin, ale mam wrażenie że z jakichś przyczyn nie chcą zrozumieć wydawcy. Tutaj dwa przykłady, co może zrobić efektowna grafika w przypadku prostych modeli:
http://www.ecardmodels.com/index.php/1-32-spad-vii-s-11421-lt-jones.html
http://www.ecardmodels.com/index.php/1-33-aviatik-berg-d-i-238-63-paper-model.html

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
22-02-15 16:48  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Marcin77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Mi osobiście temat jak i projekt podoba się bardzo, widać że projektant rozwija się w dobrym kierunku a wycinankę na pewno skonsumuje. pozdrawiam

--

 
22-02-15 17:52  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Barbarossa 

 

Model zacny i efektowny. Przebijałby go tylko rumuński lub słowacki.
Tylko małe pytanie: czemu nie ma hakenkrojca?
--

Post zmieniony (22-02-15 20:21)

 
22-02-15 18:45  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Bo ze swastyką na niemiecki rynek wchodzić nie można. Emblemat prawem zabroniony.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
23-02-15 01:22  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Przyłączę się do zwolenników tego typu modeli - niejako nawiązując do dyskusji o starych Małych Modelarzach - prostych, sympatycznych, tylko gdyby była ciut lepsza grafika, papier... Właśnie dzięki modelom takim jak prezentowany w tym temacie, wydaje się że otrzymujemy właśnie to! Żywię nadzieję iż model dotrze do toruńskiego Empiku - na sto procent zakupię go i z wielką przyjemnością skleję! Tak trzymać!

 
23-02-15 14:24  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
FloggerB   

Tez popieram wydawanie takich modeli czemu niejednokrotnie dałem wpis.
Jednak - prosiłbym w miarę wolnego miejsca o dodanie jako alternatywy czegoś co jest jednak standardem (wnęki podwozia i niekoniecznie ale...oddzielne pow. sterowe i lotki) w D-520 była taka możliwość. Nie stałoby się nic gdyby zwłaszcza wnęki podwozia były do ściągnięcia ze strony wydawcy.

 
24-02-15 12:46  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Mnie też cieszy ten trend - i niech się rozwija !
Moje gratulacje i dla Autora i Wydawcy. :o)

--
MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB

 
24-02-15 13:11  Odp: [N] WAK - Bf-109E-3
rysiu62   

Szkoda , że jest taki ,,nagi" przez głupkowatą poprawność polityczną.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024